Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

[:-)))] , [:-)))] , [:-)))]  [:-)))]

 

Bestiala poza ...si ? i-ai lasat asa pana dimineata ?

 

Letitia, ce frumoasa este asta aia cu craniul ... e pictata sau lipta ? Wow ... nu mi-ar iesi in veci asa ceva din imaginatie ...

Foarte frumos printzul ...daca ar mai zambi si el putin ... [flo2]

Aia cu craniul e pictata, e lucrarea de examen. Pe el nu-l da afara talentul din casa, dar nu a avut de ales. Adica intre arta si latina, a preferat arta! Ca sint un numar standard de materii pe care trebuie sa le alegi pentru examenul asta mamut.

 

Are si poza in care a zimbit, dar a iesit miscata rau si avea si ochii ca la iepuri. Asta de am pus-o a iesit cea mai clara pe telefonul meu. Stai sa se descarce barbatu' si pun o poza mai ca lumea! [:)]  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:-)))] , [:-)))] , [:-)))]  [:-)))]

 

Bestiala poza ...si ? i-ai lasat asa pana dimineata ?

 

Letitia, ce frumoasa este asta aia cu craniul ... e pictata sau lipta ? Wow ... nu mi-ar iesi in veci asa ceva din imaginatie ...

Foarte frumos printzul ...daca ar mai zambi si el putin ... [flo2]

 

 

nope :) ca sigur ma trezeau noaptea. plus ca nu dormeau nici unul, se alintau doar.

 

mi-a ajuns vineri noaptea cu peripetii. unul din invitatii lui Alex, un baiat din cartier, a vrut sa stea la sleepover. fine by me...  e un copil tare simpatic, bine crescut, politicos, se joaca frumos cu ai mei, singurul defect ziceam eu e ca sta cam mult lipit de ecrane in casa.

 

ei, se duce acasa, isi ia pijamalele, se mai joaca, ii culc. pe la 12.30 ma trezesc ca il tot auzeam misunand in baie. stranuta si isi sufla nasul. imi aduc aminte vag ca zicea Tudor ca are ceva alergii. m-am gandit la Berry i apoi mi-am adus aminte ca si eu au un catel, rasa normala, nu de aceea ne-alergenica.

 

stau eu ce stau, copilul tot circula, nu putea respira, il auzeam din baie. aprind lumina si il astept pe hol. il intreb daca e ok sau e de mers acasa. nuuu, ca e ok, ca e alergic. si la polen, si la praf si la cocai si-mi insiruie o lista....

 

zic in mintea mea f..k . iei medicamente? da, da' cred ca am uitat sa le iau in seara asta. crezi, sau sigur. sigur. ca ai lui nu erau acasa cand a mers dupa pijamale si nu are voie sa isi ia singur.

 

si ca oricum el are asternuturi si pat special non-alergenice si de obicei isi ia asternuturile cu el dar a uitat.

 

stau, ma gandesc, il scol de husband ca si el avea alergii cand era mic sa-l intreb ce crede ca ajuta. zice sa se spele bine cu multa apa rece pe fatza.

 

da de unde, ca eu nestiind la alergia de praf ii culcasem pe jos si nu facusem curatenie si sub patul lui Tudor chiar observasem ca se adunase praf (mental note sa spun lui tanti care face curatenie sa curete bine sub paturi). too late.

 

husbandul incepe sa sune la el acasa. nu raspundea nimeni. ii zic:

 

sweetie, cu tot dragul, fara nici o suparare, esti welcome anytime in the house dar in momentul asta ne urcam in masina si mergem acasa ca nu e ok cum esti asa.

 

il duc acasa, de la etaj se vedea lumina ca de tv. intra copilul in casa, zic nu plec de aici pana nu vin eun parinte de al tau sa vb cu mine.

 

apare taica-su. ( e ceva de povestit .... el zice vorba ca ar fi japonez, mie imi seamana mai mult a filipino dar white. mic de statura, dar bibilit la milimetru, toate firele de par impecabil in cap la 1.30 noaptea, halat fancy... cred ca toata ziua sta numai la sala si la grooming, asa arata. dl aqai mereu imi atrage atentia de ce muschi are tatal lui k. mama baiatului, in schimb, e exact opposite la infatisare. n-am vazut-o nici o data aranjata, doar intr-o poza la o casa de vanzare, e agent imobiliar, si am recunoscut-o numai dupa nume. si ea mica mica de statura ... e supraponderala, deci ea clar nu merge la gym cu husbandul ei ... sunt absolut diametral opusi la obiceiuri si infatisare)

 

ca da, se mai intampla, ca uneori e ok copilul alteori face crize de alergie... no problem

 

 

i-am spus si lui, cu tot dragul il primesc la sleepover, dar de acuma sa mi-l trimita cu lista de instructiuni si emergency plan ca eu nu am experienta cu alergii si nu stiu ce sa fac si m-am speriat.

 

ok, no problem...

 

plec acasa. ne crucim amandoi de cum l-au lasat asa, apoi ne gandim ca poate deja is imuni la din astea parintii, ne explicam de ce sta copilul asa de mult in casa...

 

dimineatza la 8.30 ding dong la usa.

 

k. I'm feeling good now! i'm back!

 

sincer, m-am bucurat :) arata asa fericit

 

ai lui erau plecati iara. maica-sa muncea probabil, taica-su la intalnire cu asociatia locala avinurilor, a carei presedinte este. a stat pana dupa ziua lui Alex...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, ce frumos baiatul tau, Letitia! Foarte bine ca amers la bal, sunt amintiri care raman. Iar picturile sunt reusite.

 

Wow, Aqai, ce aventura cu baiatul. Si pe aici prietenele fetei mele sunt foarte relax, tot asa vin la sleepover fara tratamente, fara ce le trebuie. Daca remarca ca ceva nu-i bine, nu se agita, nu vor sa plece, vin parintii si aduc cele necesare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, fain ficior [il] !

 

Aqai ce-mi place cum sta A cu Miss B! Sunt bestiali amandoi! Normal ca nu dormeau, cum naiba sa doarma:))))

 

Eu cred ca faceam infarct sa-mi vina copilul la sleepover si sa se sufoce pe la mine sau ceva. OMG!

 

Am mai intalnit si eu cupluri de astea, f diferite ca infatisare (si in mod evident,ca preocupari). Se rasfrange insa asupra relatiei lor ca sunt diferiti, nu prea ii vezi facand mai nimic impreuna, mai degraba se tolereaza reciproc in aceeasi casa:(

 

Noi avem discutii cu proprietarul casei in care stam cu chirie de 1 an. Un chinez. Ne intelegem in spaniola. Mda... El traieste cu impresia ca avem contract pe 3 ani. In contract scrie clar ca se incheie la 30 iunie si se poate prelungi. De peste 1 luna ii spunem ca vrem sa ramanem. El zice ca da, no problem, 3 ani e ok. Confunda faptul ca suntem protejati prin lege pe perioada de 3 ani, nu ne poate da afara, cu faptul ca trebuie sa avem contract semnat. Adica ce sa mai semnam atata, ca tot ne nu poate da afara cata vreme platim chirie. Pai stai, mai frate, ca nu pot sta aici asa, tolerat. Nu si nu ca asa i-a zis lui comtabilul lui cand a cumparat casa ca sa o inchirieze. 3 ani. Si azi e in 27.06. Ma enerveaza. Am vorbit cu contabilul nostru, poate-l convinge pe contabilul lui, altfel nu stiu ce naiba facem. Avem nevoie de contract de inchiriere valid.

 

In plus, s-a stricat masina de spalat rufe. Da, da, trimite pe cineva. Nici vorba. Stau cu asternurile gramada pe jos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Letitia, fain ficior [il] ! Aqai ce-mi place cum sta A cu Miss B! Sunt bestiali amandoi! Normal ca nu dormeau, cum naiba sa doarma:)))) Eu cred ca faceam infarct sa-mi vina copilul la sleepover si sa se sufoce pe la mine sau ceva. OMG! Am mai intalnit si eu cupluri de astea, f diferite ca infatisare (si in mod evident,ca preocupari). Se rasfrange insa asupra relatiei lor ca sunt diferiti, nu prea ii vezi facand mai nimic impreuna, mai degraba se tolereaza reciproc in aceeasi casa:( Noi avem discutii cu proprietarul casei in care stam cu chirie de 1 an. Un chinez. Ne intelegem in spaniola. Mda... El traieste cu impresia ca avem contract pe 3 ani. In contract scrie clar ca se incheie la 30 iunie si se poate prelungi. De peste 1 luna ii spunem ca vrem sa ramanem. El zice ca da, no problem, 3 ani e ok. Confunda faptul ca suntem protejati prin lege pe perioada de 3 ani, nu ne poate da afara, cu faptul ca trebuie sa avem contract semnat. Adica ce sa mai semnam atata, ca tot ne nu poate da afara cata vreme platim chirie. Pai stai, mai frate, ca nu pot sta aici asa, tolerat. Nu si nu ca asa i-a zis lui comtabilul lui cand a cumparat casa ca sa o inchirieze. 3 ani. Si azi e in 27.06. Ma enerveaza. Am vorbit cu contabilul nostru, poate-l convinge pe contabilul lui, altfel nu stiu ce naiba facem. Avem nevoie de contract de inchiriere valid. In plus, s-a stricat masina de spalat rufe. Da, da, trimite pe cineva. Nici vorba. Stau cu asternurile gramada pe jos.

 

 

 

Incearca sa ii spui ca ai nevoie de un act scris cu data prelungita pt ceva autoritati.

 

Daca e doar aerian, iti va da.

 

Daca urmareste ceva bani tax free, e mai dificil de zis...

 

Hmmmm, Nu m-am gandit la conexiunea infatisari diferite, preocupari diferite, impaired relationship. Cred ca incercam, prin contrast, sa va sugerez cat de bibilit e el. Sincer, imi e in incomfortabil sa ma uit la la el, mereu simt ca am o cuta sau o pata pe undeva :))))

 

De aia l-am si rugat pe husband sa sune, in prima faza. Nici la telefon nu ma simteam in largul meu :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Chiar asa de bibilit e??? Poate nevasta-sa e asa neingrijita ca e si ea inconfortabila [:-)))]

 

Mda, m-am gandit si eu ca vrea bani tax free, dar nu poate fi asa de tampit sa incaseze lunar o suma fixa in cont si sa n-o declare... Sau poate? Hm.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Chiar asa de bibilit e??? Poate nevasta-sa e asa neingrijita ca e si ea inconfortabila [:-)))]

 

Mda, m-am gandit si eu ca vrea bani tax free, dar nu poate fi asa de tampit sa incaseze lunar o suma fixa in cont si sa n-o declare... Sau poate? Hm.

Daca e in cont nu prea poate. Adica poate, dar e usor de prins, daca tax man il ia la bani marunti. La noi astia care vor tax free cer cash si iti reduc din pret TVA-ul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...