Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineata de la 19grC si ploaie torentiala. [fal]  [fri] .

Buflea - leneveala si iar leneveala. [pk]

Alex e ragusita. [batcap] Nu stiu cum a reusit, ii dau cu Tantum verde si Decasept. Sper sa-i treaca cu atat. Am golit ieri tot frigiderul, in afara de lactate si legume nu mai am nimic. Azi am in plan ceva cu ciuperci, ptr mine, si ptr restul o ciorba acra cu orez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, eu sunt foarte happy ca mi-am lichidat creditul. [pk] [pk] Cu cateva luni intarziere, din motive subiective, dar am scapat de-un gand. Si dupa ce-am iesit din banca, m-am tratat cu o ie alba cu broderie neagra. Foarte frumoasa. Acum trebuie sa ma gandesc ptr ce altceva sa iau un alt credit. [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, esti mortala! Auzi la ea, se gandeste pt ce sa ia alt credit [:-)))] . Eu platesc lunar rate credit pt casa din Romania pe care n-o folosim si care nu e inchiriata. Adica sta cineva acolo ca sa nu stea goala, dar nu plateste chirie. Nu putem s-o vindem deocamdata pt ca, desi e luata cu credit ipotecar, deci teoretic actele au fost verificate la cumparare, aceleasi acte suntin neregula. Ma enervez de cate ori virez bani si asa imi vine sa le-o pun in brate! Dar nu ma incadrez la darea in plata, a fost mult mai scumpa de aia 160,000.

 

Bufleo, enjoy! Fa sport vara asta! 

 

Simonna, ce frumosi sunteti (nora [soricel]  inclusa) [flo2] . Ce mai cresc copchiii astia! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mvaiii Simonna, ce frumosi sunt amandoi. Foarte draguta fata ...gusturi bune la Atomix. Noi am dus copiii ...cam nasol fara ei.

Hey! ajung copiii tai si la Piatra pana vii tu? Ai mei vor fi mai mult pe acasa anul asta, ca incepe Bianca antrenamentul pt majorete de pe 18 iulie. Poate ii intersectez cu ai tai cand sunt in zona. [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna mi=-au placut pozele foarte mult. Ce n=am inteles, ce cautai tu la petrecerea baiatului? Ca asa-mi pare, tu te distrai mai tare ca ei! [:)]  [:)]

 

Carolinah, dar de ce nu inchiriati totusi? Deci inteleg ca daca ar fi sa o vindeti si sa dati bancii ce datorati, ati iesi in pierdere, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, s-ar putea sa aiba dreptate proprietarul vostru; desi faza cu reinnoirea automata a contractului pt inca 3ani ar trebui sa fie clar specificata in act.

In orice caz, asa e legislatia aici la noi, in Belgia. Cand inchiriez apartamentul, contractul e facut pe o perioada de un an; dar, daca cu 3luni inainte de expirarea termenului nu primesc nici o scriosare recomandata de la locatar cum ca va parasi apartamentul, contractul se prelungeste "de la sine" pt 3ani; si tot asa, dupa cei 3ani vor mai urma 3 si asta atata timp cat nu primesc sau nu trimit scrisoare recomandata fara ca noi sa ne vedem si sa mai semnam vreun alt contract de inchiriere. Eu am specificat asta in contrat insa nu era obligatoriu caci asa e legea aici. nu ai posibilitatea sa prelungesti un contract de inchiriere doar pt un an; primul an trecut de la inchiriere angajeaza ambele parti pt urmatorii 3ani.

ca sa fii sigura, uita-te pe vreun site de imobiliare sau avocati sau de locatari ca sa vezi sigur cum e legea la voi.

 

Letitia, am vazut ieri desenele baiatului tau; super inspiratie, mi-au placut mult, bravo.

 

altfel nimic nou la mine, tocmai ce am venit de la alergat, mi-am aerisit capul si-am uitat sa culpabilizez pt sandwich-ul cu nutella de dimineata :-)) . cica in seara asta iesim si cu bicicletele putin; sper sa nu ploua pana ajungem noi acasa.

in weekend n-am facut mare lucru; sambata dimineata treburi casnice, dupa-amiaza ne-am mai uitat la meciuri, am mai avansat putin cu albumele foto iar duminica am fost dupa vara'mea la aeroport (alti 300km dus-intors) si dupa-amiaza am petrecut-o la niste prieteni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...