Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

In alta ordine de idei, eu sunt foarte happy ca mi-am lichidat creditul. [pk] [pk] Cu cateva luni intarziere, din motive subiective, dar am scapat de-un gand. Si dupa ce-am iesit din banca, m-am tratat cu o ie alba cu broderie neagra. Foarte frumoasa. Acum trebuie sa ma gandesc ptr ce altceva sa iau un alt credit. [fri]

cum mai Dana sa vrei/ te gandesti la alt credit? eu am scapat acum cateva luni de unul, luna viitoare lichidez un altul, si in afara de cel al casei, comun cu colegul, imi ramane teoretic cel al apartamentului dar practic se plateste singur, gratie chiriasilor. nu sunt stresata de credite dar nici nu le iubesc si evit la max. sa le fac, ma simt mai zen fara  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Simonna, sunteti buni de afis, toti trei! super! a ajuns tata?

 

Dna buflea, v-as invita sa va cocotati in masina si sa dati o fuga mai in nord, te mai intalnesti si cu mrs G, eu am si eu casa goala din 1 pana in 11 ca imi pleaca trupetii.. mai schimbati si voi atmosfera.

 

pe simonna nu o mai bat la cap, desi the long weekend e aici dupa colt, da' cred ca tot mai repede mai ajung eu o tura la Mreal :P

 

Dana, regina creditelor te declar :) nu ne arati o poza cu ia ta? sa te invidiem si pt ie, si pt scapat de credite! sanatate multa lui Alex. si inghetata :)

 

 Letitia, ce se mai intampla pe la voi pe plan scolar? sunteti gata de facultate?

 

Carolinah, that sucks! si cum rezolvati cu actele? se poate corecta? si mai ales, nu gasiti pe cineva sa stea in chirie, macar cat sa se acopere ratele?

 

Lea, cum ai putut sa uiti de vina? guilt trip si 3 flotari imediat :)

 

eu nu am facut nici un workout azi, am facut unul scurt ieri. dar aseara am fost la masaj, am marsaluit-o pe miss Berry o ora pe afara cat mi se uitau copiii la Star trek (au inceput sa se uite la next generation, la episoade, sunt mari fani). si dimineatza am marsaluit-o iar 30 de min inainte sa vin la munca.

 

s-a racorit afara, mi-am luat geaca. asta dupa ce aseara pla 8 erau 28 de grade...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey! ajung copiii tai si la Piatra pana vii tu? Ai mei vor fi mai mult pe acasa anul asta, ca incepe Bianca antrenamentul pt majorete de pe 18 iulie. Poate ii intersectez cu ai tai cand sunt in zona. [pup] 

 

Buna de dimineata mea ploioasa,

 

Sunt chiauna ...nu am dormit deloc azi noapte, nici eu si nici barbatul ...mai exact am motzatit asa iepureste.

 

Am dus aseara copiii la aeroport, ne-au dat bording pass si am stat cu ei pana s-au suit in avion. Au ajuns azi la 13:30 ora Romaniei fara probleme. Mare inventie serviciul asta, salveaza atatia bani. Deja ma gandesc la anul sa ii trimit si singuri dus-intors.

 

Mvai dar noua, mai ales barbatului, ne-a tremurat sufletul. Tare putina incredere avem in copiii astia, nu stiu de ce .., atat i-a cicalit barbatul de m-a obosit si pe mine. Le-a spus inclusiv sa se culce jos la pamant si sa "play dead" daca aud impuscaturi sau agitatie in jur ... [:-)))] Doamne Fereste, nici nu m-as fi gandit sa le spun asa ceva.

 

I-am sunat acum si mancau sarmalutze de curcan in foi de vitza ... Mi-a dat Flavia un mare flit la telefon in favoarea sarmalelor. In afara de ce le-o gati maica-mea, SHAORMA este la mare cerere ...stiti ca aici la noi nu se gaseste aceasta "shaorma" ... copiii mei sunt lesinati dupa ea,numai despre asta vorbeau in aeroport. Cred ca le era si cam foame.

 

Laura, nu ajung la Neamtz decat odata cu mine - adica pe 14 August. Au un program atat de incarcat ca nu e timp decat atunci. Chiar ma gandesc cand o sa mai faca maica-mea si ceva matematica cu ei, ca eu tare as vrea sa faca ...mai ales ca nivelul cred ca e mai avansat in Romania si maica-mea stie si programa acum ca s-a reapucat de meditatii. Ar fi culmea, dupa ce a format atatea generatii, tocmai cu ei sa nu faca.

 

Se vor duce la Mare, la Mamaia, la hotelul ala de care mi-ai spus tu (Bicaz [flo2] ) si in doua tabere - una la Cheile Oltetzului (unde o fi asta ???) si alta la Albac (nici asta nu stiu unde este). Intre tabere se duc la un camp de tenis in Bucuresti, cu profesorul asta de sport de care tare, tare mult imi place si care, culmea, exact acum mi-a trimis informatia ca face tabara de tenis la Mare, fix in perioada cat ai mei se duc la Cheile Olteztului. Ce porcarie ...sigur, sigur ai mei ar vrea in tabara de tenis decat in tabara de vizitat, dar daca si baiatul asta se hotaraste abia acum. Nici nu le spun ca precis fac valuri.

 

Pfuuu, ce mi-ar placea si mie sa fiu copilul meu [:-)))]

 

Deci la Neamtz venim pe 14 August si planuim sa stam 1 saptamana ...daca sunt si ai tai pe zona, ar trebui sa ii intalnim, ca ai mei nu prea au copii de varsta lor acolo. Manu pleaca repede inapoi, pe 16 cred si raman singuri.

 

Apropo, ce se mai aude cu Strandul ? Noi am vrea sa stam tot acolo dar am inteles ca s-a schimbat proprietarul, vor sa darame casutele ...asa este ? Daca da, imi aduc aminte de pensiunile alea din drumul spre casa ta ...poti sa imi dai niste recomandari ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, nu cred ca putem pleca din zona din doua motive: unul si cel mai important este ca barbatul are la serviciu, in camera serverelor, un aer conditionat mobil care picura apa intr-un bidon in interiorul aparatului. S-a dovedit ca la caldura foarte mare, bidonul ala se umple cam intr-o zi si odata plin, aparatul are un senzor si se opreste. Fara aer, creste temperatura si i se opresc serverele ... problema ar putea fi remediata daca nu ar trebui sa se mute cu officeul in 3 luni. Prin urmare, in weekend trebuie sa se duca o data in birou sa goleasca galeata cu apa ...penibil, stiu, dar asta e situatia, nu putem pleca prea departe de casa  [:)] .

 

Cat despre Miss G, pleaca si ea curand in Romania.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aqai, nu cred ca putem pleca din zona din doua motive: unul si cel mai important este ca barbatul are la serviciu, in camera serverelor, un aer conditionat mobil care picura apa intr-un bidon in interiorul aparatului. S-a dovedit ca la caldura foarte mare, bidonul ala se umple cam intr-o zi si odata plin, aparatul are un senzor si se opreste. Fara aer, creste temperatura si i se opresc serverele ... problema ar putea fi remediata daca nu ar trebui sa se mute cu officeul in 3 luni. Prin urmare, in weekend trebuie sa se duca o data in birou sa goleasca galeata cu apa ...penibil, stiu, dar asta e situatia, nu putem pleca prea departe de casa [:)] . Cat despre Miss G, pleaca si ea curand in Romania.

 

Nu pot sa cred!!!! Pai si inainte sa lucreze sotul tau acolo, cine golea petul?

 

Si merge in fiecare zi la munca acolo si in weekend?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se duce o data pe weekend, ori sambata seara, ori duminica dimineata-pranz.

 

Din fericire, face 15 min pana la serviciu, deci nu pierde mult timp.

 

Din alta fericire, bidonul nu se umple decat daca este foarte clad afara si merge aerul ala in disperare. Daca afara sunt sub 80 F nu apuca sa se umple in weekend.

 

Si a treia fericire, se muta din locatia asta curand, dar cred ca vara asta asa va trece.

 

Buna intrebare cum a fost inaintea lui ...probabil ca la fel. El a descoperit chestia asta dupa ce doua weekenduri i s-au oprit toate serverele, a cazut reteaua, toata lumea il suna pe telefon, agitatie ... pentru ca baietii aia sunt on call si in weekend ca fac suport pentru un soft care se foloseste in industria mediala, la laboratoare ...

 

Sa vezi ce misto fac de el ...ii spun "Vasilica, treci si varsa galeata" [:-)))]  ... pana si copiii i-au spus odata asa si s-a suparat rau.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, si mie i=ar placea sa fiu copiii tai in vacanta  [pk]  [pk]  Foarte tare programul !  

In august, noi  cei mari si Bianca sigur suntem in oras. Rares depinde cat are chef sa stea singur la bunici. Dar 15 aug, e aproape de data cand plecam in concediu , deci sunt sanse sa fie si el acasa. Firma ce administra strandul e in insolventa, nu stiu cine sunt noii administratori, nu am ajuns prin strand din aprilie, cand faceau niste moificari peisagistice (au plantat copaci, au scos din tarabe si le-au mutat mai sub padure) , dar de casute nu stiu nimic. 

Despre pensiuni, vorbim, optiuni sunt multe. Vacanta placuta copiilor si relaxare si voua va dorim! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lea, nici mie nu-mi plac creditele, de-de-asta m-am străduit sa-l plătesc pe repede inainte. Oricum anul asta sigur nu ma inham la altul. Dar imi sta gândul la unul anume.  [ph34r]

V-as arata poze cu ia, dar nu stiu ce i-am facut tel ca nu mai pot sa-mi transfer pozele. 

Mai nou o învăț pe Alex sa meargă pe pennyboard. Asa se scrie? Sunt terminată. Am avansat din holul apartamentului in casa scării.  [:-)))] Am primit pauză acum.  [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fi-mea a declarat ca e cea mai tare vacanta la mare, pentru ca nu-i spune nimeni sa taca :)) Eu, acasa, ma bucur de linisteeeee

Si chestia asta, ca nu trebuie sa fac aranjamente cu fi-mea ca sa plec de-acasa e ceva de vis.

Nu va ganditi ca nu mi-e dor de ea, ca mi-e. Dar aveam nevoie de pauza asta.

Deocamdata m-am tinut de cuvant si n-am gatit absolut nimic mai mult de o omleta cu salata :))

 

Am citit deja doua carti - apropo daca va gandeati la All the light we cannot see, care a castigat premiul Pulitzer anul trecut, va spun ca e buna.

 

Nu stiu la ce seriale sa ma mai uit, aveti idei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...