Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Era cocktailul 5-7, inainte de bal. A fost o ingramadeala teribila, am baut un punch, am schimbat doua vorbe cu people si ne-am tirat. Balul a tinut pina la miezul noptii. Dar la F. la bal au fost si parintii. Pina la 3 dimineata! Pe bune? Ce bal e ala? Ori e prom ori e chef cu mama... F. era fericita ca merge la prom adevarat... :)

Hahaha! Asa e. Nici mie nu mi=ar fi convenit sa stea mama cu mine la banchet! Doamne feri! La noi a inceput la 6 si s-a terminat la 10 balul. Dar ei sint mai mici ca Atomix, au 16 ani. Peste 2 ani va fi probabil ceva mai wild.

 

 

Aqai, al meu mai are 2 ani pina la Uni. 2 Ani cruciali are in fata. Examenele de anul asta au fost ca sa intre in clasa a 12 cum ar veni, insa uneori aceste note pot fi luate in consideratie si la intrarea la facultate, daca facultatea e foarte simandicoasa.

Weekend-ul asta vizitam o alta Universitate, Universitatea din Durham. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hahaha! Asa e. Nici mie nu mi=ar fi convenit sa stea mama cu mine la banchet! Doamne feri! La noi a inceput la 6 si s-a terminat la 10 balul. Dar ei sint mai mici ca Atomix, au 16 ani. Peste 2 ani va fi probabil ceva mai wild.

 

 

Aqai, al meu mai are 2 ani pina la Uni. 2 Ani cruciali are in fata. Examenele de anul asta au fost ca sa intre in clasa a 12 cum ar veni, insa uneori aceste note pot fi luate in consideratie si la intrarea la facultate, daca facultatea e foarte simandicoasa.

Weekend-ul asta vizitam o alta Universitate, Universitatea din Durham. 

 

 

Pai si cu 2 ani inainte mergeti sa vizitati universitatile? Interesant de tot! Eram confuza, tineam minte ca e cam "mititel" dar pe de alta parte nu imi era clar de ce e atata stras cu examenele si cum de deja selectati universitati.

 

daca mai uit in urmatorii 2 ani, pls don't be mad at me!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, sunt suparata. 

 

M-am suparat aseara pe alex si i-am tinut teorie. Lui i se pare ca eu sunt punching bag pt toate nefericirile lui. Ei bine, mI nou the whole universe is gulty (quite appropriately) ca el e ghinionist, nu ii cad carti bune de yughio cand le cumpara, nu are cu cine sa faca schimburi si cand face schimburi se pacaleste....

 

si da-i si tipa si te vaita ca tudor in sus si in jos (tudor are un noroc de te crucesti) ca are carti bune, ca face schimburi cu copiii, ca nu il lasa pe a sa faca schimb cu prietenii lui (ai lui t) si peste toate sa il duc la magazin sa isi mai cumpere carti din banii ce i-a primit cadou la party (printre paranteze si un how come you and tudor didn't get me a gift. Ca nu e ziua ta, de aia, duh. Noi iti luam cadou de ziua ta). 

 

No freaking way. Adica dupa ce tipi la mine si dai cu mine de pamant pr nenorocitele alea de carti, sa ma dau peste cap sa te duc in secunda asta la magazin sa iti iei carti ca sa am de ce sa aud iara litanie cu cum tu nu ai noroc si tudor e vinovat si sa stau sa aplanez iara conflicte.

 

no. Am zis ca te duc, te duc cand am timp, nu ma dau peste cap numai ca sa primesc scandal si mai mult.

 

si i-am tinut si o morala scurta rapid, cum ca io in calitate de mama accept plangeri formulate decent daca i se pare ca eu personal il nedreptatesc, da' nu sunt eu responsabila pt ghinionul lui, pt ca t are cu cine sa faca schimburi sau overall pt ca habar nu are jocul asta si isi traduieste toate cartile bune pe carti proaste. Astea is problemele lui exclusive si deal with it.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si cu 2 ani inainte mergeti sa vizitati universitatile? Interesant de tot! Eram confuza, tineam minte ca e cam "mititel" dar pe de alta parte nu imi era clar de ce e atata stras cu examenele si cum de deja selectati universitati.

 

daca mai uit in urmatorii 2 ani, pls don't be mad at me!

O nu, nu e prea devreme, ca ne inscriem in octobrie 2017, deci mai e un an ramas si trebuie sa se decida ce alege. Multa lume a inceput sa mearga inca de anul trecut la vizitat. Nu poti vizita decit de 2 ori pe an o universitate si se poate inscrie la 5. Din astea cinci sa vedem cine il accepta. Deci avem de vazut cel putin 5 universitati in decurs de un an si hotari care i-ar place mai mult si unde practic are sanse sa intre. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, imi suna cunoscut ce scrii tu cu crizele lui Alex. Asa face si A a mea. Apoi se calmeaza si isi cere scuze ca a exagerat.

Cred ca e de varsta... Cati ani are? A mea are 11 ani si face chestia asta cam de juma de an. 

 

Letitia, cam asa e si aici. Dupa 10 clase, ca sa ai acces la clasele 11-12 de bacalaureat  (pregatitoare pt bacalaureat, cum ar veni) dai examen de acces. Si nu e usor deloc!

 

Bufleo, mai povesteste-ne cum e cu libertatea aia!

 

Lea (cum te cheama, de fapt? sau cum sa-ti spunem? Inteleg ca Lea e copila ta, nu?), imi pare rau de accident si imi pare rau de starea ta in general. Probabil ca e un mix acolo. Esti suparata tare si exagerezi involuntar pe ici pe colo, dar e natural! Daca sunt nasii fetei, poate ca sunt prieteni si cu sotul tau si incearca sa vada cum ar putea sa-ti raspunda elegant, fara sa raneasca pe nimeni. Daca nu, poate ca femeia e tare ocupata si ori n-a citit emailul, or nu vrea sa-ti dea raspuns numai asa, de complezenta si atunci dureaza mai mult sa-ti scrie. 

 

Antmil, pare sa fie tare frumos in Thailanda, dar pt mine disconfortul termic ar fi un deal breaker!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, sunt suparata. 

 

M-am suparat aseara pe alex si i-am tinut teorie. Lui i se pare ca eu sunt punching bag pt toate nefericirile lui. Ei bine, mI nou the whole universe is gulty (quite appropriately) ca el e ghinionist, nu ii cad carti bune de yughio cand le cumpara, nu are cu cine sa faca schimburi si cand face schimburi se pacaleste....

 

 

 

Oh, Soro, am sute de cards din astea de Yu-Gi-Oh acasa ... pentru ca barbatul a lucrat la compania care le comercializa si pentru ca a avut si Alex faza asta, care intre timp i-a trecut.

 

Nu vrei sa ti le trimit prin posta ? Vorbesc serios ... le pun intr-o cutie mica si valea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, Soro, am sute de cards din astea de Yu-Gi-Oh acasa ... pentru ca barbatul a lucrat la compania care le comercializa si pentru ca a avut si Alex faza asta, care intre timp i-a trecut.

 

Nu vrei sa ti le trimit prin posta ? Vorbesc serios ... le pun intr-o cutie mica si valea.

 

 

are you kidding me? vreau, sarumana, bodaproste, temenele iti fac. dupa aia vaz eu cum le impart sa nu imi sara scandalagii in cap.

 

anything la schimb? ce il intereseaza pe Alex zilele astea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, imi suna cunoscut ce scrii tu cu crizele lui Alex. Asa face si A a mea. Apoi se calmeaza si isi cere scuze ca a exagerat.

Cred ca e de varsta... Cati ani are? A mea are 11 ani si face chestia asta cam de juma de an. 

 

 

 

 

 

... face 9 in august.... el nu is icere niciodata scuze, zica ca de fapt nici nu a tipat... si ca n-a vorbit urat.

 

ma credeti ca acu' 2 ani exasperata de cat tot tipa si apoi "da eu tip" l-am dus la control la auz, am zis ca poate nu se aude, nu aude bine?

 

vezi sa nu. aude perfect. da' asa i se pare lui, ca noi tre' sa-i punem toata lumea la picioare. si periodic are nevoie de cate un sut in posterior sa-l trezeasca la realitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, +1 in club.

Si eu m-am certat cu Maghiola mea. [zirea] Ca am inscris-o la cursurile de solfegiu si ca ea vrea sa faca numai pian si fara sa o mai auda cineva, si le face pe toate ca sa-mi faca mie placere, ca ea nu vrea sa invete nimic, ca fratii ei de ce nu fac muzica, ca .....

Asa ca m-am rastit la ea si am scos ceva de genul "pentru moment eu am responsabilitatea educatiei tale". [:I] Cred ca ma transform in dictator, Moo Tze Dun scrie pe mine. Am zis.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...