Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

In alta ordine de idei, aseara m-a pus barbatul sa ma uit la o emisiune cu masini ...si am aflat ca Hyundai Tucson a iesit pe primul loc la categoria SUV din categoria calitate-pret.

 

Si cum noi trebuie sa ne schimbam masinile ...si cum am renuntat la Mazda pentru ca mi se par foarte nesimtiti si neprofesionisti ...Hyundai era pe locul doi.

 

Mie imi place Hyundai Santafe si barbatului, culmea, Hyundai Tucson ...sa vedem ce deals reusim sa luam.

 

Cu ocazia asta, va intreb daca voi reusiti sa va uitati impreuna cu partenerii la TV ... adica daca aveti aceleasi interese. In afara de unele filme si unele documentare / seriale (Shark Tank, Flight disasters) noi nu avem nimic in comun. Eu nu stiu cum faceam in Romania unde aveam doar un singur TV ...dar acum, cand am si eu 1-2 ore de program de relaxare sa ma uit la TV, pur si simplu nu suport sa ma uit la emisiunile lui - majoritatea despre bursa financiara, despre masini, Military channel, National Geogr ...etc. Si il inteleg si pe el ca nu se uita la The Real Housewife, Snapped si alte prostii la care ma uit eu.

 

Voi rezonati asa cu partenerii la preferintele TV ... sau nu prea va intereseaza ce vedeti, va uitati la ce alege celalat ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

la filme ne mai potrivim... in rest. eu ma uit la netflix la seriale, el e toata ziua la science for the masses ted talks, instructables, pinterest...

 

el are interese inalte, asa, eu sarmana de mine nu mai reusesc sa gandesc dincolo de lunchbags :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, asa ma regasesc si eu in vorbele alea cu "deocamdata noi suntem responsabili de educatia ta". Mai ales ca niciodata nu fortez cu ceva ce nu le place sau la care nu sunt bune!

 

Buflea, noi ne uitam aproape exclusiv impreuna la seriale sau emisiuni. Din cand in cand, rar, el se mai uita cu una sau ambele fete la emisiuni de-i intereseaza numai pe ei sau la meci. De ex. aseara s-au uitat la ceva cu extraterestri. Eu am gatit in timpul asta.

 

Sau, f rar el joaca sah pe telefon (bleaaaakkkk) si eu joc Blendoku. Altceva nu joc ever pe tel sau compu.

 

Eu n-am chef de lucru. Noi avem business-ul nostru si putem lucra de acasa, in afara de cazurile in care suntem la client. Acasa bate asa un vant de vacanta. In plus, trebuie facuta si toata treaba la care, acum ca taica-meu e plecat in tara, nu ne mai ajuta nimeni. Asa ca lucrez cu sincope, pierd vremea etc etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, aseara m-a pus barbatul sa ma uit la o emisiune cu masini ...si am aflat ca Hyundai Tucson a iesit pe primul loc la categoria SUV din categoria calitate-pret.

 

Si cum noi trebuie sa ne schimbam masinile ...si cum am renuntat la Mazda pentru ca mi se par foarte nesimtiti si neprofesionisti ...Hyundai era pe locul doi.

 

Mie imi place Hyundai Santafe si barbatului, culmea, Hyundai Tucson ...sa vedem ce deals reusim sa luam.

 

Cu ocazia asta, va intreb daca voi reusiti sa va uitati impreuna cu partenerii la TV ... adica daca aveti aceleasi interese. In afara de unele filme si unele documentare / seriale (Shark Tank, Flight disasters) noi nu avem nimic in comun. Eu nu stiu cum faceam in Romania unde aveam doar un singur TV ...dar acum, cand am si eu 1-2 ore de program de relaxare sa ma uit la TV, pur si simplu nu suport sa ma uit la emisiunile lui - majoritatea despre bursa financiara, despre masini, Military channel, National Geogr ...etc. Si il inteleg si pe el ca nu se uita la The Real Housewife, Snapped si alte prostii la care ma uit eu.

 

Voi rezonati asa cu partenerii la preferintele TV ... sau nu prea va intereseaza ce vedeti, va uitati la ce alege celalat ?

Perfect ne intelegem. El urmareste volens nolens INTOTDEAUNA ce urmaresc eu! [:)]  [:)]  Armonie deplina! Ce sa fac, I can't help it! Am niste gusturi impecabile! [:-)))]  [:-)))]

 

Buflea imi place Tucsonul aia mai mult ca Snatafe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acasa ...

 

Au fost la soccer in parc. Apoi in Bucur sa caute perdele ... nu stiu daca v-am spus, dar de cand am schimbat camera Flaviei, a aparut ideea de a pune si perdele cu ceva nunate de roz. Am rascolit aici tot Amaazonul si ba nu am gasit ce imi trebuie, ba am gasit dar erau prea mari sau prea lungi. In Romania se cumpara la metraj si ti le coase pe loc ...si mi-a zis acum Flavia ca cica sunt niste perdele frumoaseeeeeee in Romaniaaaa.

Asa ca, s-a dus cu mama si si-a ales ea ce perdea a vrut. Era foarte incantata, a zis ca sunt superbe.

 

La fel am patit si cu cearceafurile. Eu am cumparat set din ala care are fete de perna si cearceaf de patura, in ideea ca cumpar cearceaful de pat separat ...ei bine, nu gasesc numai cearceaf numai flat si alea fitted nu imi plac, se pun greu, se scopt greu, se aranjeaza greu. Asa ca, s-a dus Flavia cu mama la Bucur si tot asa, au cumparat la metraj si l-au cusutpe loc.

 

Apoi i-a cumparat Bica sandale Flaviei si adidasi lui Alex. Nu aveau nici unul nevoie, fireste ... dar Bica i-a lasat sa-si aleaga ce au vrut ei. Mda ... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Perfect ne intelegem. El urmareste volens nolens INTOTDEAUNA ce urmaresc eu! [:)]  [:)]  Armonie deplina! Ce sa fac, I can't help it! Am niste gusturi impecabile! [:-)))]  [:-)))]

 

Buflea imi place Tucsonul aia mai mult ca Snatafe.

 

Mamaaa, ce barbat ascultator ai ... al meu se duce jos ca sa isi vada canalele si mereu ma bombane, ca de ce se duce el jos si nu ramane sus, in patul conjugal. Deci nici asa nu e multumit.

 

Tucsounul e mai mic ...si cum am zis, Tucsonul a iesit campion anul trecut.

Pentru mine are doua dezavantaje :

 

- are protbagajul prea mic pentru nevoile mele ... asta pentru ca eu de multe ori fac cumparaturi in lunch pentru toata familia sau merg la ski cu tot echipamentul de ski care trebuie sa intre in spate

 

- SantaFe-ul are o gaura in spatarul locurilor din spate prin care pot baga skiurile mele care sunt lungi. Le bag prin portbagaj si prin gaura asta, ajung cu ele la scaunele din fatza - nu stiu daca intelegeti ce spun. Tucsonul nu are asa ceva si cred ca singura solutie pentru skiuri este sa le pun pe acoperis, ceea ce mi s epare foarte incomod.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu mai retin ce s-a intamplat Cu Mazda.

Eu am mazda 5 Si sunt fff multumita. E f incapatoare - tin scaunele din spate culcate ca nu am nevoie de al 3lea rand de scaune. Cand am cumparat-o am trimis email la 6 sau 7 dealeri Mazda din zona Si am spus exact ce vreau Si am subliniat ca vreau best offer they can give me. Am spus ca I'm shopping around. 4 mi-au raspuns pe dupa plop - urasc asta!- Si 3 Au trimis pret exact.unul era departe, am ales pretul cel mai mic Si am discutat Cu El. Tot email, ca live turuie astia Cu masinile Si te zapacesc, mai mult ma enervez. Apoi doar am mers Si am semnat actele Si am luat masina. In nici o zi bum! Totul gata.

 

Ce vreau sa zic- cereti oferta de la mai multi. Asta in general, ca acum sunteti hotarati deja. Nu toti vor sa piarda Vremea. Bafta

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Daca Tot am scris, am o ?:

Cum / cat de des spalati vasele la masina?

Nu am avut niciodata, recent m-am mutat Si aici am loc pt masina. Am cumparat-o Si tb instalata zilele astea ( cum mai sa nu aiba power cord? ???? Nici furtun pt apa calda???? Merg azi sa le cumpar. )

MA tot intreb daca tb sa spal imediat ce sunt vasele murdare. Altfel Se usuca in masina. Sau le tin Cu apa in chiuveta? CA nu Voi avea mereu o masina de vase de spalat la o masa.

 

Cum Se procedeaza?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...