Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pepeluaca eu spăl o data pe zi si suntem 3. Se string nu stiu cum. N-are nimic dacă stau citeva ore in masina. La mine de obicei se adună pe blat linaga chiuveta. Spre seara le pun la spălat. Uneori le pun dimineața. Si facem cu fundul, odată eu, odată bărbatul.

Daca tot a dat sinceritatea peste tine,te rugam frumos sa dai detalii. [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si Daca Tot am scris, am o ?: Cum / cat de des spalati vasele la masina? Nu am avut niciodata, recent m-am mutat Si aici am loc pt masina. Am cumparat-o Si tb instalata zilele astea ( cum mai sa nu aiba power cord? ???? Nici furtun pt apa calda???? Merg azi sa le cumpar. ) MA tot intreb daca tb sa spal imediat ce sunt vasele murdare. Altfel Se usuca in masina. Sau le tin Cu apa in chiuveta? CA nu Voi avea mereu o masina de vase de spalat la o masa. Cum Se procedeaza?

 

Cum asa nu are furtun si cablu???

 

Eu pun vasele in masina, direct. Nu se usca. Doar cele cu arsuri/ prinzaturi de fundul oalei nu se curta bine.

 

Aseaza vasele conform instructiunilor altfel nu se curata chiar bine.

 

Si pe parcurs mai observi ce si cum si te adaptezi.

 

Aaaa, noi avem apa fff calcaroasa asa ca in masina torn de fiecare data otet. Nu se depune calcar pe masina si nici pe vase de sticla / pahare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu le clatesc cu apa curgand inainte sa le bag in masina. Si spalam 1 masina/zi. Dar apa e f ieftina aici. Platim 30 eur pt 2 luni, 5 persoane... La sora-mea in Germania apa e scumpa, asa ca la clateste in chiuveta plina cu apa.

 

Si la noi e apa calcaroasa. Unde torni otet? Direct in masina? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu le clatesc cu apa curgand inainte sa le bag in masina. Si spalam 1 masina/zi. Dar apa e f ieftina aici. Platim 30 eur pt 2 luni, 5 persoane... La sora-mea in Germania apa e scumpa, asa ca la clateste in chiuveta plina cu apa. Si la noi e apa calcaroasa. Unde torni otet? Direct in masina?

 

Direct in masina, da. Cam unsfert de cana.

 

Maaaama, ce ieftina e apa la voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu mai retin ce s-a intamplat Cu Mazda.

Eu am mazda 5 Si sunt fff multumita. E f incapatoare - tin scaunele din spate culcate ca nu am nevoie de al 3lea rand de scaune. Cand am cumparat-o am trimis email la 6 sau 7 dealeri Mazda din zona Si am spus exact ce vreau Si am subliniat ca vreau best offer they can give me. Am spus ca I'm shopping around. 4 mi-au raspuns pe dupa plop - urasc asta!- Si 3 Au trimis pret exact.unul era departe, am ales pretul cel mai mic Si am discutat Cu El. Tot email, ca live turuie astia Cu masinile Si te zapacesc, mai mult ma enervez. Apoi doar am mers Si am semnat actele Si am luat masina. In nici o zi bum! Totul gata.

 

Ce vreau sa zic- cereti oferta de la mai multi. Asta in general, ca acum sunteti hotarati deja. Nu toti vor sa piarda Vremea. Bafta

 

Papelusco, in tpul preferintelor mele a ramas Mazda-CX5 ...si maine mi-as lua. Imi place mai mult ca Hyundai.

 

Am renuntat la ea, tocmai pentru ca nu mi-au placut cei 3 dealers la care am fost ...mai exact nu imi place modul in care isi trateaza clientii.

 

Cand am ajuns la dealers, nu ne-a bagat nimeni in seama ...desi nu era nimeni in interior. Am cerut noi sa vorbim cu cineva. Noi dorim sa negociem, penrtru ca avem doua masini de dat, deci vrem sa facem trade-in ...si sa obtin cel putin acelasi deal pe care il am pana acum.

Nu le place trade-in, desi pot face bani dupa ambele masini ...cred ca nu vor sa se lege la cap cu alte marci (noi dam o Honda si un Audi) si in general nu negociaza nimic. Mi se pare ca sunt foarte aroganti ...de zici ca vand Maserati.

Mai stiu doua persoane care au Mazda si la fel ca si tine, nu au negociat nimic, au luat pretul care le-a fost oferit ... Noua ne-au dat niste preturi insane, mai mult decat plateste barbatul pe Audi lui acum ... si cand le-am spus ca totusi Audi este alta clasa de masini decat Mazda si nu e normal sa platim mai mult la ei, au spus ca Audi au incentives mai multe ca ei ...ei bine, atunci "la revedere", daca nu vreti sa deal decat cu clienti care accepta preturile voastre, fara trade in, fara incentives ..sanatate.

 

De altfel se si vede din vanzari ...nu stiu la voi, dar la noi Mazda nu o vezi prea des pe sosea ...comparativ cu Toyote, Honde, Kia si Hyundai. Adica omul de rand prefera una din marcile astea si daca esti dispus sa dai mai multi bani, atunci mai bine te duci la Audi / BMW decat sa iei o Mazda cu bani mai multi.

 

Sa vezi cum este la Honda sau la Hyundai - te agata aia din parcare, nici nu te dai bine jos din masina si te intreaba - ce vrei, ce tip de masina te intereseaza, te intreaba daca vrei sa stea cu tine sa iti raspunda la intrebari, te servesc cu cafea, breakfast ..si apoi sunt flexibili. De ex au verificat si ambele noastre masini au equity, adica daca le vand ei fac bani cu ele ...si de aici se poate negocia.

Cel mai bun deal il obtinem de la Honda, dar mie nu imi place CRV-ul asta deloc ...frate, ce masina de mamaie, ce spate are, groaznic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o pun pe Vasilica (asa ii spun eu masinii noastre de vase [:)] ) la spalat o data pe zi, si anume, noaptea ...

 

Toate vasele care se strang in timpul zilei, le clatesc de bucati de mancare si le pun acolo. Vase, pahare, castroane, oale ...se usuca mancarea pe ea, dar un program al masinii dureaza 2 ore ...in doua ore se moaie si mama mustarului.

 

O pun sa spele noaptea, ii pot programa ora cand sa inceapa si imi place ca le ususca cu aer cald si apoi raman vasele acolo in masina calda, pana cand se raceste natural. Dimineata le scot si le pun la loc.

 

Tot ce trebuie sa faci daca faci ca mine este sa iti cumperi mai multe tacamuri,farfurii, pahare, astfel incat sa poti folosi in timpul zilei pe masura ce le bagi la spalat.

 

Este bestiala ...Vasilica (dishwaher-ul) si Nutzica (masina de spalat rufe) sunt cele mai apreciate componente ale familiei noastre. [:-)))]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...