Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Si aici Mazda au preturi mari comparativ cu Honda, Toyota, Hyundai, Nissan. Voiam sa iau in leasing Mazda 5 care imi place si mie f mult,dar imi e inaccesibila deocamdata. Si totusi Mazda nu e top of the line.

 

Exact asta nu inteleg ...ma uit pe sosea si nu sunt multe si cred ca inteleg de ce. Preturi mari, flexibilitate mica, deloc programe de promovare a vanzarilor.

 

Cu numai un design superb nu o sa convinga pe nimeni. Cei ca noi, lasa frumusetea mașinii pentru o rata mai mica. 

 

Noi am avut chiar un șoc. ..veneam sa dam un Audi vechi de 5 ani, o masina cu $10k mai scumpa si vroiam o Mazda mai mica si mai ieftina decat Audi. Mi s-a parut normal sa negociez un pret mai mic decat platesc acum ...ei bine, nici macar nu s-au straduit sa ajunga la aceeasi rata pe care o avem acum ...nici macar atat. Au avut asa o atitudine de "take it or leave it". Ma intreb daca i-au vazut pe aia de la Honda ce circ fac ca sa iti vanda o mașină. 

 

Treaba lor ...imi place in continuare masina dar nu cred ca mai calc vreodata pe la Mazda.

 

Apropo, iese acum noua Mazda CX9 ...ii fac reclama la TV, ce de chestii are, ce poate sa faca dar nu spun nimic de preț ...nu au nici un incentive la ea, prezinta doar masina si gata...si in paralel, Audi a scos acum un model nou si au promotii, Honda mai au putin si ti le dau gratis in primele luni, Toyota la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pfui, am niste nervi, clasa intii. Sint in parc. La Ottawa.c a nu stateam bine la mine in curte.

Am venit sa vizitam parlamentul, zona e super frumoasa... e inchis. E ziua Canadei vineri, asa ca pregatirile sint in toi, dar totul e inchis, nu ca nu poti sa intri in cladiri, nici macar nu poti sa te apropii de ele! Plin de politie, control corporal in centru, elicopter deasupra capului... parcul de la canal inchis, poti sa mergi 100 de metri pina la riu si sint 20 de politisti care se holbeaza la tine. Ti se taie cheful. Zic hai la mizeu, dinozauri. 2 ore si se inchide, 100 de dolari. Trimis fata cu tat'so, zic eu ma plimb cu tata. Tata care-a mers doia strazi si a inceput sa bombane canu poate sa fumeze. Asa ca stau in parc si el sta in intersectie si fumeaza.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ps. Acum sint la muzeu. La buda. Il astept pe tata. Uite de-aia nu ma duc eu nicaieri, ca mereu e ceva care il dace pe careva mizerabil. Copila intreaba intr-una cind ajungem, cind ajungem vrea mincare, cind are mincare n-are mai stiu eu ce. Tata nu vrea la muzeu ca ce-i trebuie lui dinozauri, oricum Antipa e mult mai frumos, prin oras la ce sa me plimbam ca toate casele sint la fel, el vrea in curte la o tigara... numai Colegu' nu se plinge de nimic, se behaie si se prosteste, poate+poate nu e ziua ratata...

Miine ma duc in downtown numai cu el, am zis!

S.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

 

Chiar ca pare asa delicata Alex ... imi plac mult bluzele ei, si cea de la serbare si ia ...

 

Eu vreau sa-mi cer scuze Papeluscai daca am suparat-o cu ce am zis de Mazda ... de fapt sunt foarte furioasa pe ei, pentru ca imi place masina foarte mult si aparent nu pot obtine nici macar acelasi deal pe care il am acum pentru Honda.

 

Dar stati sa vedeti, ca sunt furioasa si pe Hyundai ...am fost ieri cu barbatul la un dealer, sa incercam sa negociem SantaFe-ul ... ne-au dat niste preturi de ne-au turtit. Eu nu pot sa cred ca lumea de pe strada care conduce SantaFe plateste $400/luna pentru ea, in leaseing ...cand eu conduc o masina mai mare si mai scumpa decat asta si platesc $320.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...