Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Suntem la dealer. Am luat masina ...Honda CRV, fully loaded. $2k jos in care intra toate taxele de cumparare si $255/luna.

 

Dealul e foarte bun, masina e mare, are toate accesoriile posibile, design-ul este mizerabil. Ii spun "Mamaitza".

 

Nu dunt prea încântată dar asta e, o conduc numai 3 ani, n-o sa mor.

 

Se pare ca odata intrata la Honda, nu mai pot ieși cu un deal asemănător spre alt brand. Sad ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Suntem la dealer. Am luat masina ...Honda CRV, fully loaded. $2k jos in care intra toate taxele de cumparare si $255/luna. Dealul e foarte bun, masina e mare, are toate accesoriile posibile, design-ul este mizerabil. Ii spun "Mamaitza". Nu dunt prea încântată dar asta e, o conduc numai 3 ani, n-o sa mor. Se pare ca odata intrata la Honda, nu mai pot ieși cu un deal asemănător spre alt brand. Sad ...

sa o stapinesti sanatoasa, la cit mai multe drumuri safe cu ea....

mie mi se pare f. frumoasa. ce culoare e?

 

noi la dealer am avut experiente diferite.

cand am luat-o pe a mea...mai la urgenta...si la un dealer din zona, nu am putut neegocia nici un cent. nu a mers nici faza cu plecatul , urcat in massina....

 

 

pt masina sotului am mers la un dealermai departe un pic, si mult mai mare...si  am negociat 5000. orice au facut numai sa nu plecam fara masina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio,

 

bravo, sa fie cu noroc noul drum!

 

ai putina rabdare, i-ati timp. Cel mai bine intrebi colegii pe unde locuiesc ei. in special cei cu copii (daca ii ai in plan) asa afli si despre scoala sau gradi.

 

daca as fi in locul tau as lua o locuinta mica si nu m-as arunca la nimic. as plati putina chirie. apoi in 2 ani am viziune si as vedea incotro o apuc. Parerea mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,

super deal ati facut. Eu sunt (si la masini [:)]  ) cu experienta zero. doar conduc masina, pe care l-am bombanit pe coleg cand a luat-o. Clar masina mai noua mai buna a revenit la mine.

 

Uite asa raspuns indirect. Noi as putea sa zic ca suntem complementari. Nu imi place sa vb despre coleg.

 

avem lucruri in comun dar si foarte multe nu. am intrat in relatie in secolul trecut. Cand esti a 5-a  la parinti cu frati casatoriti de 20 de ani, stiam cam ce asteptari aveam si ce nu imi doream. [soricel] .

 

cat despre emisiuni la Tv, nu stiu ce sa zic, eu la Tv dupa copii nu prea ma mai uit, nu stiu daca copii sau faptul ca in DE nu prea am subtitrare, deci la Talk Show-uri nu m-am uitat niciodata ca nu au subtitrare, egal ca-s in romana sau germana, la emisiuni de istorie / tehnica ne uitam...cum spuneam.

 

acu de ex mor de gradu lor, se uita toti trei la meci, le-am facut pop corn iar eu am facut casa luna [pk] , am pus rufele la spalat. pacat ca in ro e cam tarziu ca ma apucam de vb la telefon. [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ach ce emotii!!! Pe astia ai mei  [il]

 

gata, DE, a terminat si cu italia, de la care luase bataie de 8 ori, acu e cazu sa lase si pe altii ( ssssh )

 

Abia au adormit copii, le- am citit povesti romanesti [alcool]   Erau agitati ca niste baloane  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, s-a intors copilul acasa, e bronzata si inantata la maxim de vacanta. Cica a stat numai in apa :)

 

Buflea, ai facut un super-deal. Sa stapanesti sanatoasa masina!

 

Despre datu cu parerea, eu o fac foarte ponderat. Intr-un fel e bine, pentru ca mie lumea chiar in cere parerea... dar stiu si foarte bine daca ceva trebuie spus, cat si cand trebuie spus ca sa aiba un efect pozitiv.

Eu prefer sa mi se suna franc cand fac ceva gresit. Fara cenzura din partea celor din jur avem tendinta sa o luam pe aratura uneori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DidiAlex  [flo2]

J G ce fain ca poți trimite fata la mare cu mama ta. Eu o trimit pe Alex la maica-mea cu verișoara ei, dar le aducem acasa zilnic la 16,00, ea mai are si grădina de lucrat, plus ca are o vârstă, trebuie sa se mai odihnească. 

V-am spus ca suntem arsi de soare ? Suntem arsi la propriu.  [batcap] Asa patim mereu la prima expunere. Sotul e cel mai tare, Alex cel mai putin, eu am stat mult sub umbrela si am citit, iar Alex a stat mult in apa. Ne facem cu creme si sper sa ne treaca repede. 

Eu-s pe la bucătărie. Dulce nu fac, le-am trimis pe sot sa ia ceva de la cofetărie, plus ca avem înghețată. 

O duminică plăcută sa aveti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio,

 

bravo, sa fie cu noroc noul drum!

 

ai putina rabdare, i-ati timp. Cel mai bine intrebi colegii pe unde locuiesc ei. in special cei cu copii (daca ii ai in plan) asa afli si despre scoala sau gradi.

 

daca as fi in locul tau as lua o locuinta mica si nu m-as arunca la nimic. as plati putina chirie. apoi in 2 ani am viziune si as vedea incotro o apuc. Parerea mea.

 

Didi, toti stau la vreo 20 de minute de mers cu masina, chiriile acolo sunt ca aici.

Ieri am vazut un apartament mic unde nu ar fi incaput lucrurile noastre, costa cam 1200 warm. Era la un km de mers pe jos. Chiar langa spital e un apartament de 119 mp. Costa 1250 warm :))

Cam toate preturile sunt la 900 kalt, 1100-1250 warm.

M am gandit ca e mai bine sa caut ceva langa spital ca macar unul dintre noi sa nu faca naveta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...