Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

eu cand m-am logat vroiam sa scriu despre alta dilema..din ciclu : am trait-o si pe asta.

 

Ieri, Aschiutza mi-a spus ca i-a fost penibil cu mine [fri]

 

si asta pt ca am cerut info suplimentare de la doamnele de la Inot care nu au binevoit sa ma sune pe cele 6 numere de telefon pe care le-am lasat in caz de urgenta ci mi-a spus o mamica pe WApp ca nu au cheia de la bazin sa ma duc sa il iau. si eu nu mi-am verificat mesajele acolo ca am exersat cu R la engleza.asa ca copilul meu a stat 75 minute cu profele (macar nu l-au lasta singur) si s-a jucat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu cand m-am logat vroiam sa scriu despre alta dilema..din ciclu : am trait-o si pe asta.

 

Ieri, Aschiutza mi-a spus ca i-a fost penibil cu mine [fri]

 

si asta pt ca am cerut info suplimentare de la doamnele de la Inot care nu au binevoit sa ma sune pe cele 6 numere de telefon pe care le-am lasat in caz de urgenta ci mi-a spus o mamica pe WApp ca nu au cheia de la bazin sa ma duc sa il iau. si eu nu mi-am verificat mesajele acolo ca am exersat cu R la engleza.asa ca copilul meu a stat 75 minute cu profele (macar nu l-au lasta singur) si s-a jucat.

 

 

maaaama, nu imi vine sa cred, cum asa au stat acolo si nu au incercat sa te sune?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la cafelutza [:D] [cit] .

Azi e vineriiii !! [hop]

Pe la noi nimic nou, in afara de vanataile lui Alex. [fri] In fiecare zi cand o aduc acasa, o dezbrac si o verific. Aproape zilnic gasesc o lovitura noua si toate sunt de la genunchi in jos. Cum reuseste sa se loveasca atata nu stiu !? Zilele trecute avea si o taietura, s-a invartit pe bara de la marchiza din curte si a dat cu piciorul intr-un gardulet. [batcap] Am facut-o cu spirt si am pus crema si leucoplast cu rivanol. Am farmacia pregatita. [smulgpar]

Ne certam in continuare pe electronice. Si-a terminat cartea cu Bunicuta hotomana si nimic nu-i mai place din ce are. [:-@]

Cred ca saptamana viitoare trebuie sa incepem temele, m-am uitat peste caiete si sunt cam stufoase. [zirea]

Eu nu mai citesc nimic, adorm in fata TV ca babutzele. [:I]

Mai vorbim. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,lume ! [:)]

 

Dupa lupte seculare care dureaza de ceva timp [:)] reusesc si eu sa intru sa beau o cafeacu voi.Am o perioada extrem de ingramadita [:)]  si observ ca odata cu trecerea anilor reusesc din ce in ce mai greu sa le pun pe toate la punct.

Orice as face nu reusesc sa rezolv tot ce imi propun si apar mereu alte probleme asa ca sunt cu nervii prastie si secata de orice energie.

 

Trubadurul ma 'nerveaza de imi vine sa il bat si pentru ca noaptea nu dorm...nu am somn [:)] ma gandeam azi noapte ca eu cred ca dumnealui are nevoie de energie ca sa se dezvolte.Si se conecteaza la creierii si nervii mei ca sa isi incarce bateriile. [:)]

Asa ca pentru linistea mea psihica am hotarat sa las omul sa se dezvolte/incarce si eu sa fiu mai nepasatoare cu toanele lui ca altfel se strica sursa. [:-)))]

 

Astazi pleaca la munte cu o gasca de prieteni si de cateva zile imi scoate peri albi. 

Frate,pregatiri de zici ca cine stie unde pleaca !Cheltuieli de zici ca se pregatesc de cine stie ce mare foamete .Discutii si planuri interminabile.

S-a si tuns in cinstea marelui eveniment ! [:-)))] Ceea ce este o mare realizare pentru ca eu ii spun de cateva saptamani ca arata ca omul cavernelor.Par lung,barba de cateva zile...ooooo mama...cand iesea dimineata din camera lui simteam fiori reci pe sira spinarii pana ma dumiream ca el e! [:-)))]

 

Si pentru ca am ajuns la un nivel de oboseala extrem de crescut am hotarat ca si  eu si barbatul sa plecam la munte.Vreau sa plecam la Brasov sa ne plimbam,sa ne relaxam si sa respiram aer mai rece ca ne-am copt aici la mine in sat .Zici ca stau in Africa, asa e de cald. [:-)))]

 

Si se pare ca o sa ma satur de aer rece ca maine au anuntat 19 grade si ploi in Brasov. [:-)))] Dar asa astept sa ma vad maine seara la o terasa cu un pahar de vin rece si sa nu mai simt ca sunt in sauna...

 

JG,multumesc

.Din pacate sansele ca eu sa ajung in Anglia in urmatoarele luni sunt extrem de scazute.Asa ca o sa ratez sansa de a ajunge acolo in zilele alea.Dar este in topul listei cu locuri pe care imi doresc foarte mult sa le vad si sper ca intr-o zi sa reusesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maaaama, nu imi vine sa cred, cum asa au stat acolo si nu au incercat sa te sune?

 

mda..nici lor!

 

D cica s-a jucat cu ceilalti copii si nu a fost nici o problema, ca apaream eu.

 

nu am inteles de ce nu a plecat acasa, ca el are cheie in ghiozdan.

 

nu conteaza. fetele astea de la inot au 17-18 ani, max. sunt doar 2-3 antrenoare, restul pustani.

Daca stau si ma gandesc, Asociatia asta se ocupa de ei, D are de 3 ori pe sapt cate 1,5 ore in bazin si doua jumatati de antranament uscat. si platesc cam 150 pe an.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de ideei..dupa ce am scris am inceput sa fac o analiza de continut la limbii vorbite in familie!

abia cand pui negru pe alb iti da-i seama cum stau lucrurile [fri]

 

ach so, limba noatra acasa e un amestec la cuvinte neintalnite de noi in scoala.

 

De ex azi D a avut lucrarea lunii Iulie la Germana, numita Steckbrief. asa am si comunicat cu el, ca nu stiu cum sa ii spun pe romaneste. Este descrierea unui personaj.

 

El a avut opt lucrari scrise la germana:  Reteta, Anleitung (intrunctiuni de folosire), carte postala, invitatie, compunere dupa desen, compunere dupa cuvinte.etc..si ultima sper ca e asta.

 

de altfel nici proteza nu stiu cum sa ii zic pe romaneste, asa ca ii ziceam Zahnspange. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda,

 

parca ai descris ziua mea de azi. M-am bombanit cu D de dimineata, nu avea chef de nimic, doar sa imi puna paru pe moatze, era nervos ca a pierdut G la fottbal. Cica a pierdut ca nu s-a uitat el.

Doamne, am stabilit de marti cu coplegu ca copii nu se uita la meci. la ora 21 aseara am adormit si eu cu ei.

 

si, la anu, in primul trimestru in functie de note de la germana (portie dubla), mathe is engleza dar si pe baza evaluarii invatatoarei (sociabil, tine regulile, ordonat) merge la liceu.

 

Cam mult pt un copil de 9 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parca atunci cand eram eu copil nu asteptam ca acum vacanta.

sigur nu o asteptam ca atunci munceam la camp sau surfilam si faceam butoniere de imi sareau ochii.

-----------------------------------------------

dar pt ca mereu exista o parte pozitiva, copilul mare azi a venit acasa, a mancat si a plecat la un preten, cu bicicleta. Tare frumos s-a maturizat, a si slabit mult. si are doar 11 ani.

Se trezeste singur, pleca la ora 6:55 revine, citeste mult, are preteni. ma relaxeaza numai cand scriu. [alcool]

 

dar la teste invat clar si cu asta mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...