Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Simonna, ce interesant mi se pare ce spui tu acolo! Nu stiu daca sa fie schimbarile hormonale sau poate, pur si simplu, ti s-a luat de la atata rosu! Te mai si saturi, nu?

 

Apropo de culoare de par, eu eram decisa ca la 40 de ani sa ma tund scurt si sa-mi fac parul gri. Insa il aveam lung si blond, imi luase ceva ani sa-l cresc, mi-a fost mila. Insa mie-mi place de mor parel tuns f scurt si vopsit gri metalizat!

 

 

si mie! asa o sa ma fac pe cand o sa am mult par gri. sau alb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, daaaa, si eu am prejudecati cu parul lung! Cosanzeana sa fii cat te tine varsta. Si da, de asta am zis ca ma tund la 40 de ani, ca nici mie nu mi se pare ca e fain cu par lung peste 40 de ani, ca parca nu mai e cazul! Si iaca, am implinit 41 de ani in ianuarie si am parul lung  pana la jumatatea spatelui si mai e si blons si ondulat, vai mama mea, tot ce ziceam eu ca e no-no. Si totusi, imi sta asa de bine ca nu-mi vine sa-l tai... Si-l prind in toate felurile, il las si neprins, imi plaaaaace mult!

 

Am avut ani de zile par lung (cam intre 14-29), apoi l-am tuns si am avut inclusiv par scurt-scurt vreo 2-3 ani, apoi am zis sa-l las lung cat mai am timp, ca dupa 40 de ani pa-pa. Hm... Dar de tuns va trebui sa o fac, probabil cat de curand. Noroc ca mie imi sta bine tunsa ca am fata ingusta si fara gusa deloc. Dar e asa de complicat! Imi aduc aminte ca ma tundeam la 4-5 sapt, trebuia sa ma spal la max 3 zile nu pt ca era parul murdar (eu am par mai degraba uscat), ci pt ca nu se mai aranja bine dupa ce dormeam. Complicat, frate! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 antibiotic, ii puneam pic in ochi-nas-urechi. Dr zicea ca trebuie foarte bine tratata ca sa nu lase urme. Aveti grija. [flo2]

Noi azi la birou ne-am comandat pizza. Am mancat pe rupte. Am mai chemat colegi din birourile alaturate si ne-am facut de cap. [fri] 

Mai vorbim. Pa. [flo2]

 

 

yuupiii, pizza party! sa va fie de bine! e nevoie si de cate o zi ca asta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

insa am facut taraboi exact o singura data, cand deja intr-un spatiu comun (adica receptia plus 4 birouri care se deschid in receptie) 5 oameni isi aduceau slow cookeryl sa isi gateasca lunch-ul cald si numai bun de gata la 12.

 

ce mama naibii, e birou, totusi.

 

[fal]  [fal]  [fal]

Cum mai, sa gatesti la birou????? N-am auzit in viata mea asa ceva! Mie-mi era jena si daca incalzeam la microunde si era ceva mai mirositor, gen tocana, asa ca ma feream ca naiba!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La parfumul ala de baba de Canada eu ii zis odicolon, ca asa ii zicea bunicul meu (cel mai dragut si iubitor dintre toti bunicii din lume [il] ) unui parfum care mie-mi suna ca baba asta de Canada.

 

Omul era educat, avea si doctorat in stiinte juridice, dar bunica-mea avea un singur parfum caruia el ii zicea odicolon [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[fal]  [fal]  [fal]

Cum mai, sa gatesti la birou????? N-am auzit in viata mea asa ceva! Mie-mi era jena si daca incalzeam la microunde si era ceva mai mirositor, gen tocana, asa ca ma feream ca naiba!

 

 

da, mai, i-a apucat pe toti healthy eating si-si puneau un crockpot mancarea si dimineatza veneau cu ea la birou, puneau draciile in priza... ce mai.

 

universitate, se ca zici :)

 

 

atata mi se pare uneori de ciudat ce aud si ce traiesc.... v-am spus de cursul de political corectness. ei bine, e un individ care lucreaza aici langa mine intr-un birou, la vreo 30 de ani.... vai de capul meu.... el crede ca e cool sa preia toate trendurile in political corectness.

 

asa ca acum ca sa nu mai zica "guys" intr-un grup mare de oameni zile "y'all" ca texanii, ca asa ni s-a recomandat la curs. 

 

numai ca nu ii iese accentul, asa la lui ii iese exact cum ai pronunta in romaneste "iol"

 

si asa comunica el im nod serios (siculmea se si ia foarte in serios) si circula cu iol-ul lui pe holuri...doamne, cum poti sa n-ai deloc simtul ridicolului?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna, te inteleg cu culorile...eu am avut o perioada gri care m-a tinut o groaza de ani. Eu rezonez mult cu culoarea roz dar rar am curajul sa o port pentru ca lumea asociaza roz cu printese si fetite mici...mie mi se pare calma si happy! 

 

Buflea, eu ripostez la parul lung dupa 40 de ani...asta pentru ca am par lung dupa 40 de ani. Pina pe la 30 de ani am avut doar par scurt, scurt. Apoi l-am crescut lung si nu mai imi vine sa il tai de nici un fel. Am intrebat si copiii si amindoi au raspuns ca le place cum arat cu parul lung (nu ca m-as baza 100% pe opinia lor...dar asa, de sanchi [:)]  [:)]  [:)] ). Eu cred ca fiecare sa isi poarte parul fix asa cum il doreste.

 

Aqai, chestia cu slow cooker mi se pare horror!!!!! In biroul local din CT se organizeaza lunar un soi de potluck (ori supa, ori tacos, ori altceva). E prilej pentru cei din birou sa se adune si fiecare contribuie cu ceva de mincare. E singura data cind lunch-room miroase a mincare. IN general, lumea aduce chestii nemirositoare (salata, sandwich, ceva supa, etc). Avem frigidere, microwaves, bucatarie utilata complet dar nimeni nu abuzeaza. La biroul din NY nu aducem de mincare...avem o tanti la bucatarie care se ocupa de lunchurile la toti. Dai comanda si se ocupa ea...iti aduce pe farfurie de portelan, cu pahar, si ustensile adevarate (nu de plastic). 

 

Apropo de mincat sanatos, la ora asta balotez cu viteza o cutie de ciocolata Leonidas cumparata din Duty Free. Trebuie sa ma sacrific, nu? Si eu sint in baraca cu mincat sanatos dar prea mult. La naiba, imi place sa gatesc, poftesc si gust, iar gust...apoi stau si maninc. Na!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, asta cu simtul ridicolului e problema mare la multa lume! 

 

Antmil, ce cool asta cu lunch-ul la biroul din NY! Imi aduc aminte ca aveam si noi pe timpuri o tanti de asta. Lucram la o firma mica si tanti mergea la piata pt toata lumea, dar salate, alte mancaruri sucuri etc facea doar pt GM si FM, care mancau impreuna in bucatarie, dar separat de restul lumii. Moama, ce ciudat mi s-a parut la inceput, ca eu veneam din Big5 (inca 5 pe atunci) unde toti eram cam egali, cel putin la mancat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta cu crockpotul la servici  ramine memorabilia... imi imaginez ce mirosuri pe acolo...

chiar asa, mor de foame daca nu maninca mincare gatita la 12???

 

procedezi bine ca te dai cu mai putin si mai de la distanta...iar daca mai auzi complainturi sa faca bine sa pastreze distanta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. LA salata pun uneori iaurt in loc de ulei+balsamic vinegar. Divin. .Si cred eu, mai putin caloric.

 

2. DE ceva ani am devenit ff sensibila la mirosuri. Nu mai suport nici un parfum, IAU cam toate toiletries fara parfum. Nu m-am "cautat" la doctor, dar de o vreme am observat ca ma apuca stranutatul daca le simt. LA unele simt gust metalic in gura instant, ff naspa.

 

Sunt surprinsa ca in Ontario E altfel. Aici in BC peste tot unde am lucrat era scent free policy. E adevarat ca majoritatea erau institutii de guvern.

Cu Toate astea, la jobul actual tipele Se imbraca f cochet Si office Si Se parfumeaza dar discret. Eu simt imediat Si Daca Se dau Cu deodorant parfumat (Gen dove). In general nu ma deranjeaza sau incerc sa respir in maneca.

 

DAR prefer parfumul mirosurilor neplacute.

MI Se face greata de la mirosul de shrimp. Valeu... Cand isi incalzesc unii lunch ul. ..

O tipa din alt department are halitosis. Vai Si e asa de vorbareata. .. Imi E mila de ea dar daca avem vreo sedinta impreuna stau departe.

Si o colega de department; din fericire suntem intinsi pe un etaj, cubicle ul ei E in partea opusa, Asa am cerut- stiam unde Vrea ea sa stea. Tipa E morbidly obese Si pute. .. Nu stiu Daca stiti ce vreau sa spun. Sunt sigura ca Se spala, ca E mereu aranjata, machiata, Cu inele pe fiecare deget Si bratari, lantisoare. MA gd ca miroase din falduri, nu ajunge sa Se spele cum tb. Ff nasol. Mare pacat. Daca urci in lift dupa ea stii imediat ca a fost pe acolo.

 

Aqai, esti la o cumpana cum Se zice. Insa tu esti fata desteapta Si te Vei descurca onorabil. 

Si calmeaza-te, astia aici sunt asa relaxati,  nu Se ascund sau rusineaza dintr-atata.  Bafta!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...