Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

eu am lucrat cand eram gravida  la un corporate office al unei companii japoneze de fast food.

 

excelenta mincarea!

 

o parte din cladire era destinata retetelor, aveau un "bucatar" care inventa tot felul de retete...top secret , doar persoanele autorizate putea intra acolo. dar cind treceai prin zona erau niste mirosuri placute de mincare...de te lesina

 

aproape pe fiecare luna ne dadea sa testam retetele lui si sa spunem daca ne-a placut, ce am mai schimba la reteta...

 

aveam si sala de mese, complet utilata dar nimeni nu gatea pe acolo doar se minca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

husbandul face un fel de iaurt/usturoi/nuci/masline/ ulei de masline. dressing. caloric, e o bomba, dar e bun de tot

 

cand mai facem bbq in weekend, cu salata verde. 

 

papelusca, asa imi spune si colega mea care a venit anul trecut de la univ of guelph. ca aveau scent free policy, dar toata lumea folosea parfum/ deodorant. cred ca de aceea la noi nu s-a implementat pana acum, ca nu le place sa isi bata capul cu politici care nu se respecta.

 

la noi e asa cum zici, discret, dar daca te apropii tare de o persoana, simti cam orice miros.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jur ca nu mi-am pus never ever problema de scent free policy! Am citit la voi prima oara! 

Si am lucrat in multe locuri si cu multi oameni, dar n-am avut decat o singura colega care folosea cu adevarat parfum in exces, ca sa acopere mirosul de tigara. Recunostea ca asta e motivul pt care o facea...

 

Si mai recunosc si ca imi imaginez ca intr-un loc de asta unde se respecta scent free policy trebuie sa pluteasca un miros de transpiratie+mancare deloc agreabil! Poate gresesc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu pluteste miros dezagreabil decat daca sunt indivizi deplasati care vin cu tot soiul de mancaruri ciudate.

 

ca oricum ar fi, cosmetice pt igiena persoanla, cam toata lumea foloseste, indiferent de scent free policy.

 

eu primul primul loc de scent free policy pe care l-am intalnit si unde se si aplica a fost kidsability. e un centru pt copii cu dignostice pe spectru autist, in principal, dar nu numai. ruleaza tot felul de programe pt copii cu diverse nevoi speciale.

 

si acolo inteleg nevoia de scent free si pot sa spun ca pare ca se respecta in general politica. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, Si, il acoperea? Eu simt mirosul de tigara oricat parfum AR folosi.

 

Nu, scent free policy nu inseamna ca nu te speli, ca nu speli hainele sau ca nu te ingrijesti... inseamna sa nu porti parfum. E adevarat ca in Canada am auzit pt prima oara de alergii . Atat de multe persoane Cu alergii!

LA mine in department nimeni nu Se parfumeaza de ex., Si miroase a curat. ( exceptand exceptia [:)] ) Eventual eu simt mirosul detergent ului folosit la spalat hainele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

asa ca acum ca sa nu mai zica "guys" intr-un grup mare de oameni zile "y'all" ca texanii, ca asa ni s-a recomandat la curs. 

 

numai ca nu ii iese accentul, asa la lui ii iese exact cum ai pronunta in romaneste "iol"

 

si asa comunica el im nod serios (siculmea se si ia foarte in serios) si circula cu iol-ul lui pe holuri...doamne, cum poti sa n-ai deloc simtul ridicolului?

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt surprinsa ca in Ontario E altfel. Aici in BC peste tot unde am lucrat era scent free policy. E adevarat ca majoritatea erau institutii de guvern.

Cu Toate astea, la jobul actual tipele Se imbraca f cochet Si office Si Se parfumeaza dar discret. Eu simt imediat Si Daca Se dau Cu deodorant parfumat (Gen dove). In general nu ma deranjeaza sau incerc sa respir in maneca.

 

DAR prefer parfumul mirosurilor neplacute.

MI Se face greata de la mirosul de shrimp. Valeu... Cand isi incalzesc unii lunch ul. ..

O tipa din alt department are halitosis. Vai Si e asa de vorbareata. .. Imi E mila de ea dar daca avem vreo sedinta impreuna stau departe.

Si o colega de department; din fericire suntem intinsi pe un etaj, cubicle ul ei E in partea opusa, Asa am cerut- stiam unde Vrea ea sa stea. Tipa E morbidly obese Si pute. .. Nu stiu Daca stiti ce vreau sa spun. Sunt sigura ca Se spala, ca E mereu aranjata, machiata, Cu inele pe fiecare deget Si bratari, lantisoare. MA gd ca miroase din falduri, nu ajunge sa Se spele cum tb. Ff nasol. Mare pacat. Daca urci in lift dupa ea stii imediat ca a fost pe acolo.

 

Aqai, esti la o cumpana cum Se zice. Insa tu esti fata desteapta Si te Vei descurca onorabil. 

Si calmeaza-te, astia aici sunt asa relaxati,  nu Se ascund sau rusineaza dintr-atata.  Bafta!

 

Hai ca a trebuit sa google-esc ca sa vad ce inseamna halitosis ...nici nu stiam ca exosta asa ceva, definit ca o conditie medicala ...

 

Dar in legatura cu colega ta, ...eu cred ca persoanele grase transpira mai mult, chiar daca se spala ...si daca nu ii dati voie sa isi dea cu deodorante mirositoare, normal ca pute .... mie mi se pare ca deo astea mirositoare, pe langa ca incetinesc transpiratia (ca nu cred ca o blocheaza complet), au rolul sa si schimbe mirosul pielii care transpira.

 

Ce chestie ...mereu m-am intrebat cine si de ce exista deodorante / sapunuri / creme / detergent fara miros. Inteleg acum ca sunt persoane care le prefera din varii motive. Mie nu imi plac ... O singura data am luat, din greseala, de la Costco, un bidon din ala mare de detergent de rufe fara miros ... va spun, mi se parea ca le scot din masina nespalate. L-am amestecat cu unul cu miros ca sa il pot consuma.

 

Ce vreau sa spun insa este ca, daca exista persoane ca Simonna sau Papelusca, care simt si mirosul unui deodorant usual (Dove de ex), imi imaginez cum percepeti voi un parfum, care prin definitie, miroase mai tare ca un deo ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...