Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ah ...eu am avut in Romania un parfum, care mi-a placut foarte, foarte, mult si care se combina extrem de bine (dupa mine [:)] ) cu mirosul de tigara ...se numea Kenzo Jungle L,Elephant.

 

De asemenea, barbata-meu care inca fumeaza (desi suntem de 15 ani aici si fumatorii nu au o reputatie buna), se da cu Kouros-Yves Saint Laurent ... care iar mi se pare mie ca se combina favorabil cu mirosul de tigara.

 

Dar ambele aceste parfumuri sunt foarte tari, grele, inecacioase, poate de aia anihileaza sau se combina favorabil cu mirosul tigarii ...sunt parfumuri de iarna, iti raman pe nas ...deci voi fetele sensibile, nici vorba sa va placa ... nu va recomand sa incercati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ma intreb cum miros indienii in politica de scent free ...care iar, oricat s-ar spala de mult si s-ar spreia sa nu transpire, le miroase pielea, respiratia, a curry ...

 

Noi nu avem asemenea politica ...in plus, bate un A/C in birouri de ingheata orice miros.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb cum miros indienii in politica de scent free ...care iar, oricat s-ar spala de mult si s-ar spreia sa nu transpire, le miroase pielea, respiratia, a curry ...

 

 

Exact asta voiam sa comentez eu, dar m-am abtinut [:-)))] . Si n-au voie sa se dea cu deo cu miros, ci doar cu scent free... Horror!

 

Eu am miros extrem de bine dezvoltat! Exagerat as spune. Sesisez mirosuri pe care ceilalti nu numai ca nu le sesizeaza, dar cred ca nici nu-si imagineaza ca exista [batcap] ! Asa ca prefer sa sesizez in mod exagerat parfum, decat prajeala, de ex! Nu discut de unele mirosuri corporale la care nu pot nici macar sa ma gandesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu miroase a transpiratie. Asta stiu Sigur, ca eu am pb Cu transpiratia. Si la.ce simt al mirosului am... iti dai seama.

Si Cu ocazia Asta fac o mica mare paranteza ca de mult vroiam sa iti zic. Am gasit un deodorant care ma tine!!!! Iti amintesti ca demult am vb despre asta. Am luat de la Whole Foods o piatra mica de Cristal http://lafes.com/collections/all/products/lafes-crystal-mini-stick MA tine!!! Am mai incercat de mult doua feluri Si nici nu ma tine Au Si Au patat Si hainele, le-au ingalbenit. Asta E minunata. Si nu miroase, haha Asa...

 

colega miroase cumva... Sa descriu. Imi imaginez ca miroase dintre picioare Si sub burta. Pute. Un miros specific. Poarta haine sintetice Si astea Se Si imput usor. Mai bine ca nu va imaginati.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, multumesc de deodorant ... ma pot uita si eu dupa el, dar eu nu vreau fara miros.

 

Chiar am un Whole Foods in oras ...o sa caut.

 

Eu cred ca daca colega s-ar da cu un deo prin mirositor, in faldurile pielii, nu ar mai puti ...saraca, ce nasol, mai ales ca fiind mirosurile ei, poate nu isi da seama ca pute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

husbandul face un fel de iaurt/usturoi/nuci/masline/ ulei de masline. dressing. caloric, e o bomba, dar e bun de tot

 

si eu fac reteta asta de dressing. adaug si un pic de usturoi +o lingurita de mustar Dijon. Un deliciu!

 

mai recent am facut o alta reteta de dressing f simpla cu: suc de la o  portocala, Dijon, balsamic vinegar si olive/ grapeseeds oil...sare piper.(la salata asta nu se pune ceapa, ca ii ia tot gustul)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta voiam sa comentez eu, dar m-am abtinut [:-)))] . Si n-au voie sa se dea cu deo cu miros, ci doar cu scent free... Horror!

 

Eu am miros extrem de bine dezvoltat! Exagerat as spune. Sesisez mirosuri pe care ceilalti nu numai ca nu le sesizeaza, dar cred ca nici nu-si imagineaza ca exista [batcap] ! Asa ca prefer sa sesizez in mod exagerat parfum, decat prajeala, de ex! Nu discut de unele mirosuri corporale la care nu pot nici macar sa ma gandesc!

 

 

 

Exact, exact asa si eu! Jur, mereu am fost convinsa ca parfumurile s-au inventat ca sa nu fac eu galbenare :))))

 

Nici nu stiti cat de naked si amenintata ma simt ca nu imi mai simt parfumul. Groaznic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

M-am uitat in aplicatie cate calorii are iaurtul ...cica 60 calorii pe lingurita. Doua lingurite = 120 calorii - jumatate cat uleiul de masline. Dar nu inteleg, pui iaurt peste salata verde ? Sare si iaurt ? N-am incercat niciodata ... o fi bun ?

 

Da, iaurt Si sare. Eu am pus Si peste salata de rosii (rosii castraveti ceapa marar), Si peste salata de varza ( varza castravete Si marar daca am), salata Verde frunte sau spanac Cu ce am prin frigider. Mie imi place ff mult. E acrisor Si are Si grasime

Iaurt simple dar minim 3.5% grasime. Eu mereu am in casa asta https://shop.freshstmarket.com/shop/product/olympic-organic-yogurt-plain-35mf-175kg/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...