Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Antmil, de 5ani+ casca a devenit obligatorie si la noi dar nu-ti povestesc ce istorii si tragedii au facut, inclusiv sindicatul, si e pt securitatea lor. Pt portul de ochelari si manusi inca luptam...;

Si sunt inca multe firme pe piata (in Luxembourgul bogat) unde muncitorii se plimba fara echipament si nu-i vede si amendeaza cine trebuie :-((

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna, eu am multe implanturi, toate facute in tara. Cred ca e o solutie pentru prietena ta. La o zecime din pretul cerut in Canada, poate un pic mai mult dar nesemnificativ (depinde unde merge, in Bucuresti e mai scump ca in provincie). Nu dureaza chiar 3 luni tot procesul, eu am fost de doua ori cate 2 saptamani, la interval de 6 luni.

Indiferent de solutia decisa (implanturi, coroana, fatete etc), tot in Ro este mai convenabil. Aici am fost si eu la consultatii, am vazut preturile si am refuzat politicos. Dentistul a insistat f mult sa vin, zicea ca au planuri de financement abordabile dar nu am aprofundat problema. Acum, poate spunea drept? Poate ar putea face un astfel de financement eliminand inconvenientul unor concedii fara plata, drumurile in tara etc?

Despre asigurari ce sa mai zic, no comment. Dintii sunt considerati un lux, totusi anumite asigurari private ramburseaza reconstructia dintilor in urma unor accidente, nu stiu daca si in urma unor boli. De studiat amanuntit in orice caz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, haideti la cafea.  [cit]   [:D]

Eu mi-am luat 2 zile libere, eram foarte obosita, plus ca incep CO si pana in august lipsesc o gramada, Trebuie sa ma adun un pic. 

Asa ca aseara am stat pana foarte tarziu  [ph34r] pe net, m-am uitat la Interstellar , l-ati vazut? Azi dimi inca ma mai gandeam la cateva faze din film. 

La noi s-a racorit foarte bine, a plouat toata noaptea si acum sunt cam 23grC. E foarte bine, cu exceptia faptului ca am primit 8bilete gratis la piscina  [pk] si acum trebuie sa asteptam canicula sa le putem folosi.  [batcap]  [:-)))]  [smulgpar]

Am pus de o supa de pui cu taitei, am adus-o pe Iulia la noi sa aiba Alex ocupatie  [il]  si cred ca fac ceva curatenie prin camara. E o harababura generala acolo. Plus ca inca n-am luat visine ptr dulceata  [:I] , promit solemn sa ajung azi candva si la piata.  [bla]  [ph34r]

O zi buna sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de la cafeaua 2!

Azi vine fi-mea din tabara si am facut curat, cumparaturi si imediat ma apuc sa gatesc pentru puiul meu. S-a distrat, a fost nemaipomenit de bine organizata tabara.

A citit primul volum din trilogia Narnia, i-a placut, asa ca ma apuc sa comand pe celelalte doua imediat, sa nu-i treaca entuziasmul :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

serios? am vazut doar 3 pe elefant. Ar fi bine sa fie multe, daca ii plac... merci ca mi-ai zis

JG stii cumva daca elefant livreaza si in strainatate?

 

eu am o stare naspa; sunt perturbata la max de ce s-a intamplat la Nice, mi-e teama pt viitorul copilei mele.

si simt ca-mi irosesc viata; imi lipseste ceva si nu stiu ce. si gasesc ca sunt nula. in afara de sport, parca n-am nici o pasiune, nici o idee, nici o organizare. ma duce viata. am perioade cand citesc. a trecut ceva vreme insa de cand n-am mai citit o carte pt mine; desi mi-am cumparat 2 acum 2 sapt. noroc cu povestile Leei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...