Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prieten fals...


Pepco

Recommended Posts

Nu spun c-ar fi complice, dar mi se pare ciudat. Doar intra in camera lui si poate ii mai si face ordine in jucarii. In fine, nu-mi explic cum de n-a vazut c-a aparut o jucarie noua. Pai asa poate aduce acasa orice si nu e deloc ok. Doar toate stim ce lucruri are copilul, nu? Cumparate de noi sau primite cadou. Sau poate a vazut, dar el a mintit-o c-a primit-o cadou de la prieten. Totusi, daca ar fi asa, era normal ca mama sa aduca vorba cand te intalnea si, eventual, sa-i faca si copilului tau un cadou ca sa nu ramana datori  [:)] . Oricum, parerea mea este c-ar fi trebuit sa stie de existenta ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu cred ca ii mai face maica-sa ordine in jucarii... Si cred ca a ascuns-o de parinti...

 

Eh, a fost si asta o lectie, am discutat pe indelete cu copilul meu, pare ca a inteles de ce nu mai sunt de acord cu vizitele reciproce.

 

Vedem ce-o mai fi. Daca cu jucaria asta a fost impuls de moment, cu celelalte doua a fost planificare si asta mi se pare si mai nelinistitor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu as spune parintilor in secunda 2. Poate copilul sufera de-o boala, cleptomania, si ei trebuie sa stie, sa ia actiune. Un astfel de copil va deveni adult intr-o buna zi si va face exact acelasi lucru: va fura/ isi va insusi obiectele altora. Stiu ce vb: sora mea sufera de asa ceva, a fost dusa la psiholog, insa problema nu s-a remediat. "Norocul" ei este ca fura doar de la cunoscuti (eu, mama) si niciuna nu am reclamat-o la politie. Nici nu am face asa ceva vreodata. In ultima vreme se pare ca s-a potolit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o matusa cleptomana. Cand venea la noi ne fura linguritele si bibelourile. A trebuit sa treaca ceva timp pana sa ne dam seama. Imi aduc aminte ca aveam vre-o 14 sau 15 ani cand m-a rugat sa vin la ea s-o ajut sa stearga vitrina cu pahare. Pentru ajutorul asta m-a platit, dar pana sa plec de la ea mi-a furat banii. Doamne, ce ne-am mai distrat pe tema asta acasa... [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spuneam ca mi se pare ca are parinti mai stricti, daca aud pe urma ca i-a tras ta-su vreo doua dupa ceafa, numai bine n-o sa ma simt. Chiar asa de bine nu-i cunosc, incat sa le anticipez reactiile.

 

E o situatie delicata, din punctul meu de vedere, daca mai observ ceva, atunci chiar n-o sa mai am ce face decat sa vorbesc cu parintii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...