Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum se poarta o bluza transparenta


Recommended Posts

Am cateva in dulap , nici nu stiu de ce le-am cumparat , pentru ca oricum trebuie sa le port pe sub un cardigan sau sa pun ceva pe dedesupt . Nu cred ca am curaj sa le port doar cu sutien, nici nu prea vad pe aici , cum sa mergi in metrou dimineata cu sutienul la vedere . sau sa-mi colectez copilul de la scoala imbracata indecent.

Va puneti maieu pe sub bluzele transparente ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu neaparat. Eu am si port, cu bustiera sau sutien de culoarea pielii pe dedesubt, asa ca nimic nu atrage atentia. Sau poti pune un maiou tot culoarea pielii, sau ceva cu dantela... nu se prea vede daca bluza nu e si mulata, adica aca are model larg, sau creeaza un "film", uite te la persoanele din jur si cand vezi pe cinva cu o bluza transparenta, o sa vezi ca daca nu cautai special, nu iti sarea in ochi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu...

 

neata cu sutienul la vedere . sau sa-mi colectez copilul de la scoala imbracata indecent.
Va puneti maieu pe sub bluzele transparente ?

 

Eu nu pun pentru ca nu am maieruri [:D]  in primul rind,apoi sa pun un top pe dedesupt,se vad doua rinduri de bretele si mi-ar fi si prea clad.

 

Acum sigur...depinde si ce inseamna tramsparent...un semitransparent mi s epare sexi sa se vada usor sutienul,complet transparent,ar trebui s apun un top pe dedesupt neapara(adica eu nu mi-as cumpara niciodata o bluza complet transparenta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am și eu uneori problema asta, dar cred că e doar în capul meu și că într-adevăr, cu un sutien de culoare pielii și în funcție de modelul bluzei, atenția celor din jur nu e atrasă neapărat de transparență. Și apoi e vară, e soare, e cald... cred că îți faci prea multe probleme.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in Romania am purtat bluze transparente doar cu sutien pe dedesubt chiar si la birou sau la cumparaturi. Dar nu din alea transparente ca ciorapul, ci transparente cu model...intelegeti voi  [:)]

Aici m-am potolit. Am iesit de cateva ori asa si se cam uita lumea ciudat la mine.  [:-)))]

Acum le port cu maieu din ala special care are si cupe de sutien.

Am si cateva bluze din dantela pe care le port cu sutien fara bretele si cu maieuri colorate la culoarea bluzei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in Romania am purtat bluze transparente doar cu sutien pe dedesubt chiar si la birou sau la cumparaturi. Dar nu din alea transparente ca ciorapul, ci transparente cu model...intelegeti voi  [:)]

Aici m-am potolit. Am iesit de cateva ori asa si se cam uita lumea ciudat la mine.  [:-)))]

Acum le port cu maieu din ala special care are si cupe de sutien.

Am si cateva bluze din dantela pe care le port cu sutien fara bretele si cu maieuri colorate la culoarea bluzei.

 

 

Da , confirm , de asta intrebam . In Romania nu e o problema , se poarta transparent , cu un sutien dragut , aici e un mare NU-NU. Eu si la bluzele de in port ceva pemtru ca am si bluze cu taietura fara nasturi .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...