Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

Sa il mai laud nitel pe domnu` sot.  Sambata am fost la o gradina botanica si GPS ul nostru, ca tot e in trend asta acum, ne-a dus pe un drum nou sa ne scoata din Londra in sud. La naiba sa il ia de GPS. Nick a vazut ca il duce gresit dar a ezitat de 2 ori in 2 intersectii sa faca dreapta sa mergem pe unde stiam noi, adica prin Blackwall tunnel, in schimb ne-a dus peste Dartford bridge care se plateste. Nu e mult dar daca uiti ala esti. Ceea ce s-a si intamplat. L-am intrebat de nu stiu cate ori daca a platit toll ul?! Ca nu, ca a uitat, ca sa ii amintesc cand ajungem acasa. Eu cu durerile mele de cap aseara dupa ce am revenit de la castel am uitat sa ii mai aduc aminte. Limita a fost azi noapte la miezul noptii trebuia platit online. M-am trezit eu pe la 3 deodata si prima chestie care mi-a venit in cap a fost toll ul?! Nu l-a platit, desigur! ca nu i-am adus eu aminte! M-am dus jos, am scos alarma, cotrobait in poseta dupa portofel, pus alarma, urcat sus cu cardul in dinti, platit toll ul. Dar tot am o vaga banuiala ca ne vine plic cu amenda de nici mai mult nici mai putin de 70 lire, ca atata e. 35 parca daca o platesti in 14 zile. Deci astept sa vina plicul!! Mama naibii de treaba.. ca numai amenda nu am mai platit acum! Azi dimineata dadea din umeri ca na, asta e , o sa platim amenda! Grrrrrrrrrr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

 

doamne de azi dimineata ma chinui sa scriu ceva...asa ca tot ce compusesem am sters.

 

Ma bucur ca ati reusit sa va mai destresati. Multa bafta in continuare!

 

Eu sunt pe ultima suta de metri ( a se citi o saptamana pana la concediu) si abia astept un pic de pauza.

 

Eu sunt Nicoleta-Laura si pt ca mai aveam in clasa inca o fata pe numele Laura la scoala mi-au spus Nicoleta. Acasa numai Laura. Sa va mai zic ca in clasa a I-a nu raspundeam la numele de Nicoleta? A durat ceva timp pana m-am prins ca Nicoleta sunt eu... [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

.....

Eu sunt Nicoleta-laura si pt ca mai aveam ij clasa inca o fata pe numele Laura la scoala mi-au spus Nicoleta. Acasa numai Laura. Sa va mai zic ca in clasa a I-a nu raspundeam la numele de Nicoleta? A durat ceva timp pana m-am prins ca Nicoleta sunt eu... [:-)))]

Pe mine in clasa 1 m-a trimis invatatoarea la ORL, a crezut ca am probleme cu auzul. Ma striga Viorica, iar eu nu reactionam in nici un fel [:-)))] Intr-un tarziu, dupa prima sedinta cu parintii a vorbit cu mama si s-a lamurit. Pe mine m-au strigat numai Vivi acasa si la gradinita [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, la cat te-ai documentat si agitat cu exportul masinii, nici nu ma asteptam sa nu ai la tine acea copie a numerelor  [pk]  [pk]  [:-)))] Bine ca ai rezolvat.

 

Viviana, bafta la Bac in continuare!! Ai vazut ca a fost bine? La Neculce dau ei Bacul, nu la liceul lor? Daca vrei, la probla urmatoare, vin si-ti tin de urat, e foarte aproape Neculce de mine, doar ca venind din sens opus  [:)]

 

Mihaela, frumoase pozele cu calul. Cine e Linnea? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am numai un prenume, dar toate surorile mele, 3 la numar, au fiecare cate 2 prenume. As zice ca-s norocoasa. Eu fiind a 4a si ultima la parinti, deja dupa 3 fete erau cred obositi si plictisiti de gasit nume. Ba fiindca m-a nascut mama la 7 luni pe nepusa masa, tata s-a dus sa ii dea vestea bunicii, mama mamei care inca traieste, ea nefiind la curent cu noua sarcina, panicat cerandu-i si sfatul in privinta numelui ca el nu mai avea inspiratie. [fri] Nu numai ca mi-a ales numele bunica, dar m-a si botezat ca matusa mea, nasa mea, sora mamei, ii era frica sa ma scalde asa mica eram. [alcool]  [:-)))] Si acum rad de mine ca eram cat un pachet de zahar. Acum ptiu ptiu.. nu ma mai opresc din crescut. Mai mult pe lat! [:D]  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Va citesc din umbra, sunt in urma rau cu hartiile la serviciu. saptamana trecuta numai chef de treaba nu am avut.

Ma bucur de vestile bune primite de la Viviana si Rufus, sper sa fie ok si la Daniela.

Imi place ce ordonata este Ella [flo2] si ma gandesc ca mai are putin si vine in Ro

O salut pe Laura care mai are un pic si pleaca in concediu.

O invidiez pe Fleur ca leneveste in pat

O salut pe Mihaela si ii spun ca la noi a mai tras o repriza de ploaie cu spume si o trimit la piscina. Imi place tare mult de Silvia! [flo2]

Imi pare rau ca pe Strumphitza o doare iar capul si sper ca nu va lua amenda.

Si sper sa-i fi trecut durerile de cap lui Silvi(8).

 

Va pup, ma duc la treaba.

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la nume:

- sora mea are un nume în certificatul de naștere și acasă îi spunem pe cu totul alt nume, e numele dat la botez :)

- nepotul meu are două nume, în clasa I l-a întrebat învățătoarea pe care dintre cele două nume îl strigă acasă și el a zis pe al doilea (deși nimeni nu-l strigă așa :)). Când s-a dus soră-mea la școală nu știa despre cine e vorba în propoziție :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...