Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

Strumphi, sunteti tari daca n ati platit nici o amenda de circulatie pana acum!

 

Asta va fi a 2a! [:D] prima am luat-o in cartier pentru ca am parcat intr-un loading bay only.  Tot neatentia, desi imi aduc aminte clar ca l-am intrebat daca e ok acolo si el a spus ca da, fiind in cartier nu departe de casa intra in parcarea de rezidenta! Not! [fal]  Fugisem peste strada sa iau tortul Sophiei de la M&S ca eram in drum spre socri. Asta acum vreo 2 ani cred?! sau poate 3, nu mai retin. Am primit plic de la primaria borough ului cu vestea la vreo saptamana dupa. A fost vreo 30 lire pentru ca am platit-o in 14 zile, In full era 60lire. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mama, dar ce rai sunt cu amenzile... [zirea]  Insa, nah, asa se pastreaza disciplina.

La potentiala amenda, ar fi dragut sa va ierte, chit ca ati depasit putin termenul, cu 2-3 ore... De ce spun asta... practic daca va de amenda (35 de lire, cat zici ca e daca platesti intr-un anumit termen), ati mai platit totusi si taxa aia... adica sunteti si mai pagubiti in felul asta amenda + taxa... Adica daca tot iei amenda, macar stii ca n-ai platit trecerea aia... Sau sa va directioneze macar taxa trecerii (daca n-oo accepta, fiind platit tarziu) ca parte din amenda... Ma rog, voi sa fiti sanatosi... doar ca uneori e ofticant sa fii asa, la mustata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, da, sunt experta in export-import masini din Elvetia in UE  [:D]

Chiar vorbeam cu o tipa de la o firma de expeditii din Bucuresti (ne-am imprietenit la cate discutii am avut) si i-am trimis si ei mesaj cu tot ce trebuie facut, acte, firme care se ocupa etc etc...asta in cazul in  care o mai intreaba cineva din Elvetia despre export...nu i-a venit sa creada...mi-a scris un mesaj ft frumos cu multumiri  [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..si pentru ca nu mai tac de dimineata, va tot stresez si plictisesc cu ale mele, va invit, me included, in campul ca lavanda la destresat si zen ui! [:p]  [biz]

 

Cat s-a distrat Miss cu baloanele alea, pacat ca batea vantul ca nebunul si era ofticata ca nu stau in sus mai mult, i le punea vantul la pamant. Data viitoare poate, o sa ii cumpar altele daca astea s-or dezumfla... peste vreo 2-3 sapt cred ca va fi lavanda in full bloom. Ar fi trebuit sa fie deja dar cu atatea ploi e mai inapoiat timpul. Am mancat iar prajituri si inghetata cu levantica si baut limonada cu levantica, ofcorz! [:D]  [il]  Foarteeeeeee buneeee!!!! [pofticios] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la intalnirea de pe 18 iulie...Mianna [flo2]  [pup] a rezervat masa la Hanu' Berarilor Casa Soare, Strada Poenaru Bordea 2...rezervarea are nr 1G si e pt ora 18...cine intarzie, va fi penalizat  [:D]

 

Am pe lista pana acum pe:

 

Daniela- vii singura ?

Viviana - tu tot singura  ? 

Mianna, Yagmur si Turbo

Vivi06 - poate vine cu partenerul si copiii

Black- vine cu familia- deci sunt 3

cei 3 M  [:)]  

 

Lista ramane deschisa, puteti veni si spontan  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar cui nu ii place zen uitul in lanu` cu lavanda, va invit la castel la un ceai in gradina cu trandafiri si un sah.. mat! [:D] [soricel]  Din interior nu am cum sa va arat poze ca era interzis, dar va spun eu ca merita. Chiar si urcatul dealului ala super abrupt prin padure si cu dureri nebune de cap. Superb castelul! E pe lista de favorite si am vazut ceva castele in toti anii astia de cand sunt aici.

 

 Acesta e castelul : http://www.belvoircastle.com/visiting-events/belvoir-castle/

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Vai ce mi-a placuttttttttt!!!!!!!! [il]  Imi si imaginam, vedeam cu ochii mintii anumite scene din ce povestea el si imi aduceam aminte cum ma apostrofa bunica, noi ii spunem "mamutza" ca asa vrea ea sa i se spuna, cand mergeam pe drum si nu salutam. Ce nu ai gura?! Si cum babele se minunau de noi, eu cu surorile, ca suntem imbracate 2 cate 2 la fel, diferea lungimea fustei  [:-)))] oricum toate erau trecute de genunchi in jos. Da` a cui esti? Ahh... a lu` Ionel... ahh.. a lu` Vasili, din captu` satului...

Super tare aia cu Pro tv ul!  [:-)))]  [:-)))]

 

 

Oh, ce  de amintiri ai trezit!!!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...