Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello- hello. Azi am scos tot din garaj ca sa le organizam si sa punem in functiune rafturile. Vremea este buna, nu ploua si mai e si ceva soare. Sper sa tina!

 

Daniela, scumpi tare tigrisorii. Sa fiti bine!

 

Mianna, ti-a inceput folkul? Distactie placuta!

 

Miha, au inceput restrictiile la apa deja? Cand se intoarce Silvia, ca nu am retinut. 

 

Michelle, cum mai e cu caldura si somnul? Reusiti sa va odihniti? Sotul tau mai are ameteli?

 

Strumph, eu mi-as fi dorit gemeni, dar sansele erau f mici. Sora socrellei are gemeni

 

Viv si Tora, deci asa cu adolescentii si mancarea lasata. Sau le pui un afis pe usa (am vazut pe net): lasat 50ron in camera ta. Ii gasesti daca faci curat [:D]

 

Anja, Kari, Laura25, Mariana, Otilia, toate bune la voi?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce v-a apucat cu scoala acum in plina vacanta?

 

Eu am facut scoala la tara, I-VIII. La liceu am intrat a patra. Ce se mai minunau profii ca vin de la tara.

La bac am luat 6.50 la franceza oral si 10 la istorie. Restul nu mai stiu, doar extremele. Media a fost 8.26.

La facultate am dat examen la romana si engleza scris si o proba orala eliminatorie. Am fost nr 18, dar cum doar 10 locuri erau fara taxa am platit.

 

Gata cu scoala...

Azi am fost la plaja si apoi am lenevit.

Sotul e tot cu campania...de cate ori il sun aud: hai pa, ca vine combina!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Știam eu că activitatea de curățenie intensă nu face bine la sănătate  [:-)))]  [:-)))] . Azi era să mor, încercam să scot o perdea de pe o galerie de aia de la 1900 toamna (veche și grea, cred că are 10 kg) și era să-mi cadă în cap. Noroc că adusesem scara și galeria s-a proptit pe scară, dar tot am simțit că m-a atins pe creștetul capului. Dacă îmi pica pe cap cred că nu aveam prea multe șanse, lăsam 5 suflețele singure pe lume  [:-)))]  (mă rog, șase,  [:-)))], îl număr și pe-al meu).

 

Silvi, așa e și al meu, tot pe câmp. L-am sunat să-i zic că era să mor, m-a chestionat scurt cum s-a întâmplat, mi-a interzis să mai fac curat în casă (că eu o să-l și ascult, bineînțeles) și mi-a zis ”bine că nu s-a întâmplat nimic, vorbim acasă, că acum sunt pe câmp”  [:D] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua..prezent la strigare. Am intrat la liceu si am iesit din ele cu aceeasi nota 8.30.

La bac tot 8.30 am avut. M-a dat in jos nota la limba engleza, dar am recuperat la economie.

 

Am intrat sa vad ce a facut R al lui Vivi, asa ca felicitari si sa intre unde doreste!

 

felicitari si celorlati copii pentru reusite.

 

De luni tinem pumnii pentru S si T! Parintilor nervi de otel si cat mai putine emotii!

 

Va multumesc pentru urari. Aseara am iesit toti patru in mall si am fost la "In cautarera lui Dory." M-am gandit la Viviana cre spunea ca vrea sa vada filmul...

 

Strumfi sper ca intre timp te-au lasat durerile de cap. Mi-a placut la nebunie ce ai spus despre miss Carliont.

 

Ella, din pacate nici eu nu inteleg rautaile oamenilor mai ales gratuite, dar asa sunt unii. 

 

Ioana, ce fac fetele?

 

Ioana- Iasi  bine ai venit la noi!

 

Silvi ati ajuns la plaja?

 

Daniela ce fac puii de pisica? Gata geamurile?

 

Miha_s cand se intoarce Silvia din tabara? 

 

Seri de mult ma tin sa-ti spun urmaresc cu placere pe FB lectia de istorie. Felicitari pentru capitol 2 terminat!

 

Fleur, ce mai face Eric? Mai mergeti la fotbal? Nepotii mei au plecat in cantonament la mare.

 

Rox, Monica am vazut meciul Simonei de azi a fost super tare. Pacat ca ploaia le da batai de cap. Chiar vorbeam cu sotul de ce nu acopera mai multe terenuri?

 

Diseara si eu tin cu Germania.

 

 

Michelle, Mariana, Kari, Otilia poate ne mai dati un semn...

 

Gata pauza, ma astepata rufele la intins si facut curat.

 

Week-end placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna

 

Am revenit din Zurich, dar a plouat non-stop...copila insa s-a dat in toate draciile, chiar daca la final era fleasca...mi-a spus ca de cateva ori era sa-i stea inima..prima oara   s-a dat intr-un turn...te ridica la 80 m si apoi iti da drumul, parcurgi cei 80 m in 7 secunde...apoi in tagada...acolo s-a dat de 2 ori...s-a mai dat intr-o chestie care te aduce sus de tot si te si rasuceste in acelasi timp...eu am fost cu ea doar in roata, dar cum ploua torential, ne-a cam udat..de-am ajuns si eu cu blugii uzi acasa...

Am mancat un carnat iute, Marcia hot-dog...a fost frumos pana la urma, 3 ore de distractie.

La gara din Zurich, in drum spre casa ne-am intalnit cu vecinul si prietenul nostru...asa ca l-am luat si pe el cu masina, de la gara noastra pana acasa.

 

Copila s-a tuns, undercut-ul il are acum in zig-zag...si culoarea la par, in partea de jos, e un verde-blond.

 

Acum ne pregatim sa ne uitam la un film, iar la 9 la meci...Marcia si-a luat si steag cu Germania azi.

 

Deci daca e bal, bal sa fie  [pk]

 

O seara frumoasa !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello piguini, mi-ati lipsit mult!

 

am avvut o saptamana nu prea buna, de fapt si acum ma simt groaznic, ranita , mintzita...un sentiment teribil.

 

planificasem sa mergem in vacanta la ocean, si sa-l lassam pe Pepper la vecini. si noi am tinut catelul lor 1 sapt.

 

chestia a fost ca la ocean vremea a fost super , groaznic de rece...pur si simplu lumea era imbracata in hainegroase de iarna...iar noi cum nu supportam frigul a fost un fel de deal breaker si dupa o zi am venit acasa.

nu le-am spus la vecini ca venim.

 

ieri stiam ca trebuia sa duca pe tatal ei la san Francisco la aeroport...dar nu mi-am putut imagina ca vor lasa cateii acasa si mai ales pe Pepper atitea ore in cusca, cand putea sa o lasa pe maica-sa si fica-sa acasa cu ei.

 

noi am venit pe la ora 2 acasa...iar ei erau deja plecati si dupa repetate mesaje pe teleffon, emailuri....nu au dat nici un semn , nimic....sa ne spuna cind vin, care e treaba.

 

il auzeam pe pepper latrind disperat in cusca...ii cunosc latratul....care imi sfisia inima . a fost ceva cumplit.

 

au venit si ei pe la 10:30 aseara....

 

asseara cind au venit , nici nu am putut sa ma duc sa dau ochii cu ei, de suparare, l-am trimis pe  sot sa-l aduca acasa.

pepper era flamind, insetat...si nu isi facuse nevoiele.

 

astazi mai imi trimite si un mesaj sa-mi spuna ca nu au avut semnal pe telefon si de-aia nu mi-au rasspuns....plus ca m-au mintit ca au plecat la 3:30.

 

cu greu, dar...poate treceam ccu vederea peste chinul lui pepper tinut atitea ore in cusca...dar sa ma si minta cu nerusinare....asta e ceva peste nu care pot sa trec.

 

ei nu au stiut la ce ora am venit acasa...si fiindca I-am sunat la ora 4 sa il luam pe pepper, au crezut ca atunci am ajuns.

 

daca ar fi plecat la 3;30 ar fi vazut masina noastra in strada...ca doar ar fi trecut pe linga ea...deci assta imi spune ca au plecat mult mai devreme...

 

 

nu stiu ce sa facc, sa ii spun ca stiu ca m-a mintit sau sa nu mai spun nimic?

voi ce ati face?

 

idea e ca legatura noastra s-a rupt...nu pot avea asa prieteni...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Ah ce zi!

Am lucrat pana la 14.30, la 14.50 eram acasă, la 15.15 plecam la plaja. Eu sotul si mama. Am ales un lac la ca 10 km de noi, apa buna si calda, soare, frumos. Ne-am bălăcit vreo doua ore si cand s-au adunat norii de ploaie, am venit acasă. A stropit putin, apoi am iesit in padure cu W, impreuna cu ovi. E distracție mare cand iesim, ca il alergam de numai, e atat de fericit! Apoi acasă am mancat capsuni muuuulti, mi-a cules azi Diana 5 kg, a fost la cules la ferma cea mai buna de la noi. ovi a facut pop corn si stam la meci cu cate o Guiness.

 

Maine la 10 suntem in tabăra la Silvia, au concurs de calarie, sărituri si dresaj, cu asta se termina tabăra. O aducem acasă dupa. Mi-e dor de ea, am povestit cate putin in fiecare zi, dar nu așa ca si cand era acasă.

 

Si lacul de azi

post-3506-80610_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...