Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

Bafta multa Silvia, Tea, Alexandra! Cand aud de istorie la bac....ma apuca disperarea. Nu cred ca as putea sa invat atata, mi se pare criminal. Mate, fizica, da!

Mihaela, am intrat pe link si am vazut. Pana la urma te-ai hotarat la iacht?? [:D]

Ella, e normal sa nu ai chef...Eu nu stiu cand o sa plec in concediu si tot nu am chef de treaba [:D]

Viviana, nervi tari! [flo2]

 

Ieri am primit de la Radu in decurs de vreo ora vreo 20-25 SMS-uri care sunau asa: vreau caine!, pleasssse (cu foarte multi de s), te roggggg, por favor, prego, bitte, s'il vous plait. Cam astea. La un moment dat imi scrie ca a epuizat limbile  [:D] , dupa aceea sa-i spun motivul pentru care nu vreau si ultimile au fost vreo 2-3 cu te rogggg . Acum e suparat pe mine  [batcap] 

Mi-e mila de el...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana, poate ca nu-i merge bine cu sudocrem, pur si simplu. asa a fost bepanthene pentru fii-mea, nu avea efect delod-deloc atunci cand se irita.

 

am folosit de la mustela o crema extraordinara, vindeca iritatia efectiv peste noapte.

cand nu am mai avut nevoie de crema (terminasem cu scutecele), am folosit-o eu pentru mici arsuri, cand se mai zgaria/julea copila pe la locul de joaca. ideea e ca aceasta crema vindeca foarte rapid orice leziune superficiala si nu lasa umezeala din scutec sa intre in contact direct cu pielea.

n-ar fi rau sa incerci sa schimbi si marca de scutece, macar pentru cateva zile, pana se vindeca ? unii copii se irita de la continutul scutecului (cele care absorb umezeala, marindu-si volumul) sau produsele care il parfumeaza.

crema se numeste mustela stelactiv pentru iritatie severa de scutec, are culoarea verde pe ambalaj (crema obisnuita, de protectie,  este cu albastru)

uite o poza

http://www.santeo.ro/images/Mustela-Stelactiv-crema-de-tratament-impotriva-iritatiei-de-scutec-75-ml-8702065.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna dimineata! Bafta multa Silvia, Tea, Alexandra! Cand aud de istorie la bac....ma apuca disperarea. Nu cred ca as putea sa invat atata, mi se pare criminal. Mate, fizica, da! Mihaela, am intrat pe link si am vazut. Pana la urma te-ai hotarat la iacht?? [:D] Ella, e normal sa nu ai chef...Eu nu stiu cand o sa plec in concediu si tot nu am chef de treaba [:D] Viviana, nervi tari! [flo2] Ieri am primit de la Radu in decurs de vreo ora vreo 20-25 SMS-uri care sunau asa: vreau caine!, pleasssse (cu foarte multi de s), te roggggg, por favor, prego, bitte, s'il vous plait. Cam astea. La un moment dat imi scrie ca a epuizat limbile [:D] , dupa aceea sa-i spun motivul pentru care nu vreau si ultimile au fost vreo 2-3 cu te rogggg . Acum e suparat pe mine [batcap] Mi-e mila de el...

 

Por favooooor, pleassssssse, te pregooooo, bitteeeee [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivi da, iaht! :)) (vrabia mălai viseaza...ce sa fac cu el, nu suntem navigatori, mie nu-mi place legănata pe mare).

 

Figura mare R, il recunosc in postura Silviei si tie ce sa zic...sa te recunosc in postura mea??? :))) (ca eu am cedat pana la urma dar spun cu mana pe inima ca nu regret deloc, e atâta bucurie cu un haios de caine in casa! )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...