Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A mea a spus ca a fost OK. Ca a facut tot, ca i-a picat ceva ce stia, dar asteapta sa vada ce spune profa daca a ales bine cauza-efect ca subiectul ala e de 7 puncte. Nu mai stie daca a incurcat sau nu RPR cu RSR - in sensul de - care a fost prima.

 

am vazut ca erau multumiti cu totii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut și eu subiectele la istorie și o variantă a subiectelor la matematică (am înțeles că-s mai multe variante). Mi s-au părut abordabile. Să vedem ce spun fetele când ies.

Da sunt mai multe variante:

M1 - matematica-informatica

M2 - stiintele naturii

M3 - filiera tehnologica

M4 - pedagogic

 

Cel putin eu asa stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit adineauri cu Alexandra, zicea că mai ciudat i s-a părut punctul cu constanta în desfășurarea faptelor istorice la care participă RO la începutul sec. XX, în cadrul relațiilor internaționale (mărturisesc că nici măcar nu știu la ce se referă - bine, eu la istorie sunt cam pe nicăieri, nu mi-a plăcut). Îl aștept pe al meu să-l întreb oare la ce se referă, el se pricepe mai bine :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e. am vazut si eu subiectele. Nu ma pot pronunta.

 

Par usoare, dar nu este chiar asa. La subiectul II de exemplu la un subpunct trebuie sa argumenteze printr-un fapt istoric, sa gaseasca conectorii sa prezinta o cauza si efectul ei si sa scrie o concluzie. In general conectorii astia nu sar in ochi de la prima vedere si profesorii ar trebui sa pistoneze pe acest asppect.

Al ei de la clasa a pistonat pe invatat ani pe dinafara si dupa cum ai vazut in subiecte NU se cer nicaieri ani. Doar secolul si sa se pastreze ordinea cronologica a faptelor. Atat.

Da, se bazau pe memorare subiectele de la istorie, pe vremea bacului pe care l-am dat eu. Cam ce zice Ioana. Si eu am dat la istorie, la proba opusa profilului meu (cum era atunci configuratia BACului), caci mi-a placut, am avut un prof care ne-a predat super ok, am invatat de placere...

 

Cu rusine, spun, Viviana, m-ai pierdut cu conectorii... ce sunt, la ce se refera? 

Sa inveti ani, asa, la gramada pe dinafara, e aiurea... conteaza intr-adevar, cronologia evenimentelor, secolul, si ajungi sa retii si anii cu aproximatie, daca inveti de placere.

 

RPR-ul si RSR-ul au ajuns istorie  [:-)))] noi, care le-am trait pe viu...  [:-)))] ma rog, eu am prins doar ultima din ele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...