Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

Mariana, frumoasa foc fata! A mea a fost D. ieri la pictura s-a intalnit cu un baiat de la gradi, de care era îndrăgostită. Ati citit bine. Si el de ea... si imi zice: Ghici cine era la biblioteca? Iti dau un indiciu? E blond, are ochii albastri si ma place. eu am inceput sa rad. Si ea zice: ce razi, el a venit la.mine. si ghici? Are ochelari! Arata suuuper! Va reamintesc ca are 7 ani! Ce ma așteaptă? !

[il]

 

Silvi,

 

stai linistita.

Nr unul al meu avea vreo 3 la activ pan la 7 ani.

Si, cum mi-a spus si mie o educatoare din gradi, sunt cele mai pure iubiri.

 

de data asta te-a lovit, ca-i si blond [:-)))] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hellou-hellou. Am fost la serviciu azi. Dap, ati citit bine, am fost la keep in touch day, adica asa sa nu uit unde e cladirea si ce se face acolo [:D]. A fost fain ca m-am intalnit cu colegii, dar am stat cu inima in gat ca acasa era mama cu Julia si nu mai statusera fara mine mai mult de 1-1.5h. A fist bine insa. Revin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eram datoare cu un feedback despre oja semipermanenta [:)]

 

am ajuns in sfasit saptamana asta sa mi-o schimbe; trecusera aproape 6 saptamani de la aplicare (si v-am povestit ca intre timp am aplicat eu oja normala pe deasupra, ca se vedea ca imi crescusera unghiile; oja normala care ma tinea o saptamana!!! mare eveniment, la mine, la care inainte nu-mi tinea decat 2-3 zile; si nu se intampla nimic cu oja semi cand o stergeam pe cea de deasupra).

 

fireste ca in astea 6 saptamani nu mi-am scurtat unghiile, de frica sa nu sara oja semi daca le tai. nu mi s-a rupt niciuna, asa unghii lungi n-am mai avut niciodata [:)]  (recunosc ca-n ultimele zile deja aveam probleme cand tastam pe telefon, sau cand incercam sa-mi deschid inchizatoarea de la lantisor [:-)))] )

 

procedeul de indepartare a ojei semi a fost asa cum ma asteptam: pe fiecare unghie s-a aplicat un tampon imbibat in acetona, apoi unghia era infasurata in folie de aluminiu. am stat asa cu ele in folie cam un sfert de ora, dupa care oja s-a desprins aproape in totalitate. unde a fost nevoie, a mai dat manichiurista cu chestia aia cu care se curate cuticulele.

 

de pilit mi le-a pilit doar un pic de tot - cam la fel ca si prima data.

 

 

in concluzie, nu mi se pare traumatizant procedeul. singura chestie traumatizanta este pentru psihicul meu - ca stiu ca la un moment dat va trebui sa fac pauza, dar m-am obisnuit repede sa am unghii intregi si colorate [:)]  deci imi va fi greu sa zic stop.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca o saptamana si o zi, si-s in conceeediuuu!!!

 

nu va fi o saptamana usoara, ca toata lumea vrea cate ceva de la mine, si daca se poate, sa fie facut pe loc... am ajuns sa-mi trimit mailuri cu "to do" pe care le updatez de cateva ori pe zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariana,

 

tare draguta copila ta. si pare nalta [il]

 

Ioana, esti in pregatiri? cand incepi serviciul?

 

cand se afizeaza rezultatele la bac? Am simtit anu asta mai mult decat in alti ani bacul in ro. [:)]

 

ioana tu esti cu filmele. stii cumva cum se numeste Filmul cu Nicolas Cage cand se intalneste el cu Dumnezeu si ii schimba viata?! vreau sa il recomand la o pretena, dar nu stiu cum se cheama sa rascolesc toate filmele lu Nicolas Cage nu am rabdare.

The family man e filmul pe care il cauti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo fetelor la bac si asteptare usoara a rezultatelor!

 

Nimic deosebit la noi. Am jucat tenis de dimineata, pus doua ture la spalat, cam atat. Trebuie sa ma urnesc sa fac ceva de mancare pt deseara, paste si banana bread sau muffins cu banane. Am vreo 2 kile de banane moi in frigider, a cumparat barbatul cu tona ca sunt bune pt digestie, fibre etc, dar nu pridideste sa le manance.

 

Ioana, tu cand te intorci la serviciu? Julia va merge la cresa?

 

Vad ca mai toti si toate asteptati concediul sau a si venit. Vacante placute si relaxante si sa ne scrieti! Noi poate pe la inceputul lui august plecam prin Caraibe, pana atunci trebuie sa-i fac pasaport baiatului ca-i expirat din martie. Acum m-am trezit si eu. In rest vacanta loco, cu tenis, piscina, picnicuri. AVem o vara frumusica pana acum, ploua destul de rar, chiar iarba e 50% uscata.

 

Mariana, am admirat o domnisorica foarte frumoasa, finuta, eleganta. Pare mai mare!

 

Felicitari tuturor boboceilor absolventi de cl. 1 sau pregatitoare! (Anul viitor va fi si al meu bobocel) Sa aiba o vacanta minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Didi, ar putea fi City of Angels dar nu sunt sigura.
In city of angels e inger, in Family man e om obisnuit, nemultumit de viata actuala, se intalneste cu divinitatea (in persoana lui Morgan Freeman) si totul se schimba in viata lui. Ete ca era o idee buna de ghicitoare asta! Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...