Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

yagmur, daca turbo stie deja sa patineze pe gheata, nu va fi nici-o problema majora de acomodare cu rolele. asa s-a acomodat fii-mea.

doar in primele zile a mers usurel pe strada cu rolele, tinandu-ne de mana/brat pe unul dintre noi. pe urma a capatat curaj, a mers singura, din ce in ce mai bine, pe distante din ce in ce mai mari.

nu-l duce cu rolele pe iarba, nu rezolvi nimic, nu poate inainta cu ele.

n-ar trebui sa-l lasi cu rolele prin casa, lasa urme pe parchet rotitele alea. mai bine exerseaza in holul blocului daca ai palierul suficient de lung.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

la pensie e misto in Italia, dar nu acolo in miezul turisticelor. ci in orasele mici - in Lucca, in Mantova, Carrara.... o gramada sunt!!!

 

Am de gând sa ajung si pe acolo...pana acum Sicilia, dar tot in zonele astea mici si neaglomerate, gen Avola, m-au impresionat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Yagmur, nu trebuie sa alergi dupa Turbo cu role. Oricat de intepenit ar fi, mobilitatea varstei il ajuta garantat. Plus ca oricum n-avem sanse sa mai fugarim noi pe cineva [:D] (desi eu ma lupt, merg cu tora dupaamiaza pe langa stadionul national sa facem miscare...greu...greu...)

 

[:-)))] pe langa stadion, mi-a placut asta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricum apartamentul e praf. Doar parchetul era nou  [:-)))] . I-am promis. Ii iau. Ce recomandati? Cele de 170 Decathlon sunt ok? Nu as sari la cele de peste 300 lei. Si cred ca tot la patine viseaza. I se par mai cool decat rolele. Dileme! Facem probe cand ajungem in Decathlon. 

Sunt in tramvai. Ma topesc. Prea cald. Cred ca si in Dambovita m-as arunca. 

Cine ne trimite ceva gustos pt cina?  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la canicula, azi se vor simti 42 de grade la noi, stam in casa la a/c.

 

In primul rand, felicitari bacalaureatelor, bafta la contestatii si la admitere si vacanta placuta!

 

Felicitari Dianei pentru intrarea la facultate. Cred ca e in domeniu foarte fain, actual si potrivit pentru ea, ca doar ea l a ales, nu?

 

Sa va fie de bine vacantele, concertele...

 

Strumphi, am vazut adineaori la tv ca aveti o doamna prim ministra. Nu stiu nimic despre ea decat numele de familie, May. Oricum, sper sa fie de bun augur pentru voi.

De ce te alinti? Stii bine ca noi toti pinguinii de pe ghetar iti citim cu mare placere istorisirile si ne delectam cu pozele cu voi.

 

La noi nimic special de raportat. Continuam vacanta fara sa plecam prea departe deocamdata. Poate in jur de 1 aug daca gasim un last minute deal.

Luni am fost cu Eric la dentist si i a pus 2 plombe, a fost destul de cuminte doar radiografie nu a reusit sa ii faca, nu poate musca chestia aia fara sa se inece.

Apoi am mers sa i reinnoim pasaportul.

Ieri am fost la plaja toata ziua, la o plaja familiala la fluviu, cu apa pana la genunchi zeci daca nu sute de m. O piscina imensa pt copii, in fond. Copilul super incantat.

 

In rest tenis, bicicleta si gospodarie...

 

Ma duc sa scot cumparaturile din carucioare...Dupa tenis am facut cumparaturi, apoi am zacut dupa dus, cu un gin tonic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, îmi plouă în gură, ce-mi faci :).... Și mai e făcut și de Sophia! 

 

Mi-ar plăcea să stăm la o cafea, vin fără pisoi, promit :).

 

..si mai e si demential de bun! Hmm.. e primul tort de genul asta facut si sigur nu si ultimul. Daca iti place fisticul, il recomand. Fistic si ciocolata alba! [pofticios] 

 

Nu stiu de ce, nici de unde, i-a venit ei ideea ca vrea pistachio cake... iar eu in viata mea nu am copt asa ceva si iata-ma scormoninf internetul dupa ceva cu fistic! [:D] Eu-s  nepriceputa la prajiturit, dar invat odata cu Sophia. Mi-a facut o harmalaie ieri in bucatarie de poveste, asta pe langa harmalaia cu noua masina de spalat de am instalat-o aseara. Aveam faina si unt si prin urechi, amandoua!  [fri]  [alcool]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...