Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Întrebare: oare aș putea folosi așternut de hamsteri / iepuri (talaș) pentru cutia pisicilor mici? Cum le schimb pad-ul (aleza), cum o murdăresc :). Din talașul ăla aș putea înlocui doar partea pe care o murdăresc prea rău și să schimb tot talașul periodic. Plus că ar fi mai absorbant decât alezele astea. Acum dacă schimb seara alezele, dimineața îi găsesc că stau cam pe ud. Și cu alezele mai am o problemă, îi apucă scărmănatul (fac diverse și vor să acopere) și mă trezesc cu așternutul înghesuit într-un colț.

 

eu zic ca da... Dar ma intreb cum le vei învața la lada? Ca asta face mama pisica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Întrebare: oare aș putea folosi așternut de hamsteri / iepuri (talaș) pentru cutia pisicilor mici? Cum le schimb pad-ul (aleza), cum o murdăresc :). Din talașul ăla aș putea înlocui doar partea pe care o murdăresc prea rău și să schimb tot talașul periodic. Plus că ar fi mai absorbant decât alezele astea. Acum dacă schimb seara alezele, dimineața îi găsesc că stau cam pe ud. Și cu alezele mai am o problemă, îi apucă scărmănatul (fac diverse și vor să acopere) și mă trezesc cu așternutul înghesuit într-un colț.

Dar nu merge sa le pui silicat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragilor. Azi am umblat de ma dor picioarele... de la condus [:D]. I-am dus pe ai mei la Bath, ca a fost vremea mai ok. Chiar ma oftic, ca au prins asa vreme rece si ploioasa si nu i/am plimbat mai deloc. La Bath am vizitat scurt baile romane si abatia si apoi un pic prin oras, ca la 3 juma ne-am intors sa o luam pe Piculina de la gradi. Cu ea am mers la ultimele cumparaturi: a mai luat ea una/alta ca duminica pleaca si sa nu lasam pe ultima zi, cum am mai facut de altfel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, mersi de pont. Noi nu folosim silicat pentru pisoiul mare, nici nu știam că există. Trebuie să văd cât de mari sunt granulele, să nu-i tenteze să le ronțăie?

 

Miha, habar n-am cum fac cu litiera, trebuie să mă ocup și de asta în curând. Dar cred că ei știu din instinct să-și acopere ”producțiile” pentru că ei deja fac asta în cutia lor :) (dau la o parte padul după ce fac una sau alta, încercând să acopere ce au făcut).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sophia a venit de la club cu cupcakes si un gingerbread haios. Ii place cam tare in ultima vreme sa gateasca/coaca. In vreo 2 ani o sa imi gateasca cina! Ce bine, scap de-o grija! [:D] 

 

Nick e amarat rau.. si-a scapat kindle ul pe gresie in bucatarie si i-a crapat ecranul si nu mai merge. Ups... stiu ce sa ii iau cadou de ziua lui, asta daca nu isi ia el unu pana atunci. Nu stiu ce sa ii mai spun, sa il alint.. sa ii treaca supararea.  [fri]  Fara carti face ca trenu! 

 

Rox, am auzit si eu de nebunia cu Pokemon! Nu stiam ca a ajuns in Ro, ca auzisem ca era numai in US, australia si noua zeelanda? 

 

Viviana, multa sanatate soacrei! 

 

mamiDani  [flo2]  ce imi place cum te descurci cu pisoii!! eu nu cred ca as fi putut! Hat off!!  [il]

 

mihaela, fac si tort numa` sa veniti! adica o pun pe sophia ca e priceputa dupa cum va ziceam!  [biz]  sura mare sa incapa atata lume acolo!! si-a gasit si nenea sa dea concert in sura pe o insula a insulei sa puna lumea pe drum si sa aglomereze feriboturile!  [:-)))]

 

ella, gata bagajele?! drum bun si vacanta placuta! 

 

yagmur, cam ca Turbo e si sophia cu cataratul si exploratul  [alcool]

 

fleur, deja 2 plombe la 4 ani?  eu cu rusine declar ca nu am dus-o pe sophia inca la dentist! stiu stiu, dati cu rosii ca tre` s afac bulion! [:I] dar sincer are dintii tare curati, nu vad nimic.. dar ia sa vad ce dentist bun gasesc in zona sa o duc in vacanta de vara dupa ce termina scoala. 

 

rufus, zic si eu ca nu are ce fi rau daca Tea incearca la ambele facultati. poate doar pierde banii de inscriere, dar in rest capata ceva experienta. cum castig si eu cate o gaura in buget cand mai joc la loto si nu castig decat experienta  [:-)))]

 

lauranico, la care mal de mare esti! vreme buna si vacanta placuta! 

 

serialbastre, gata lucrarea?!  [flo2]  cezara e in vacanta la bunici?

 

laura25, ai tai sunt inca la mama la Dorohoi? cand plecati la Praga? [:)] 

 

silvi, cum e capul? sper ca nedureros!  [pk]

 

mariana, tu iar stai la umbra aerului conditionat?  [ventilator]  balerina ce mai face?

 

amina, tu ai terminat treaba? liber la concediu? 

 

rallllllllllll?? ai ramas la mare... distanta de ghetar?  [cutu]

 

unde o fi kariguld?????????? [mata]

======

 

 

voi credeti in premonitii? eu da! 

 

am avut niste zile agitate sapt trecuta si asta, fara motiv aparent, gandeam eu...am si visat aiurea azi noapte si  uite ca de dimineata am primit vesti naspa si inca le primesc.. cumnatul meu/nasul de aseara e la urgente, dimineata bagat la terapie intensiva si vestile nu-s bune deloc. nu au vrut sa ii dea sora-mii ambulanta sa il duca la iasi, asa rau era...  si inca e! 

 

 

asa premonitie am avut cand a cazut tata in strada si s-a aflat de tumora la cap si apoi cand a murit... mereu simt cand se intampla ceva aiurea, nu stiu sa explic bine.. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai mei la terme

 

Ce semeni cu mama ta!  [il]  Imi aduc aminte cand ai pus o poza cu tine cand erai mica cu mama ta... ce frumoase erati! Si inca sunteti! 

 

Btw, voiam sa iti spun ca Sophia ti-a pus gand rau!  [:-)))]  de mai bine de 2 luni, sa tot fie, tot cere sa mergem in vacanta in Wales!  [:-)))]  e cu capu`! Nick rade de ea ca ce i-a casunat pe Wales, s-au trezit genele galeze din ea?  [:-)))] ( din partea soacra-mii ca ea e galeza ) [:D] 

 

La anu` daca lira scade in ritmul asta, nu o sa mai facem pureci prin Europa, deci o sa ne cheltuim quid urile in Wales! Pazea!!  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha Strumphi, nu stii tu cat e de vestita șura asta! Evenimentele astea sunt in fiecare vara, 4 concerte in fiecare an, vara, in 4 marti la rand. E in primul rand pt cei care sunt in concediu, care au timp sa mearga din timp, pe insula insulei, plus ca insula insulei e in sine un loc plin de turiști. Dar nah, ce sa te faci ca si localnicii gotlandezi profita de astea...

 

mai e un eveniment important, tot 4 marti la rand, de data asta pe Gotland, in sudul insulei, tot intr-o șură :). Aici insa nu stii ce soliști vin, ii anunța numai atunci acolo, cand intra pe scena :). 

 

Ce mai, iarna nu-i ca vara! Va spuneam eu ca regret ca plec...in 4 August vine o solista pe care de mult vreau sa o vad in concert si nu reusesc...anul trecut a fost ea in șura de ieri...noi eram in concediu. anul asta vine la una din bisericile ruina din orașul vechi, transformat tot așa in sala de spectacol, pt vara. Si nu sunt aici...tot in concediu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...