Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

..si mai e si demential de bun! Hmm.. e primul tort de genul asta facut si sigur nu si ultimul. Daca iti place fisticul, il recomand. Fistic si ciocolata alba! [pofticios] 

 

Nu stiu de ce, nici de unde, i-a venit ei ideea ca vrea pistachio cake... iar eu in viata mea nu am copt asa ceva si iata-ma scormoninf internetul dupa ceva cu fistic! [:D] Eu-s  nepriceputa la prajiturit, dar invat odata cu Sophia. Mi-a facut o harmalaie ieri in bucatarie de poveste, asta pe langa harmalaia cu noua masina de spalat de am instalat-o aseara. Aveam faina si unt si prin urechi, amandoua!  [fri]  [alcool]  [:-)))]

 

eu vreau reteta asta de blat.... pare f pufos.

 

please, pretty please!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

amina, tu ai terminat treaba? liber la concediu? 

 

 

 

 

 

 

cum s-o termin asa repede? crezi ca-s total inutila? adica ori is aici inca 3 zile, ori nu, e totuna? [:-)))]

 

maine mai am de facut eu o vizita la un site (raportul l-am facut deja, in avans [:)] ). si pentru ca tot e la Fundeni, o s-o vizitez si pe mama lui Yagmur, care e intermata pentru a 5-a cura (si n-am ajuns la dansa decat la prima, shame on me [fri] ). stiu ca o sa-i faca placere, din motive care ma depasesc un pic ma iubeste mult (desi practic nu ma cunoaste, ne-am vazut prima data la inmormantarea sotului dansei, deci asta nu se prea pune, si a doua oara atunci cand era la Fundeni la prima cura, asa cum am spus mai sus). dar ma considera o influenta benefica in viata fiica-sii [il]  (n-am idee de ce [:-)))] ).

 

mai am, dupa socoteala mea, vreo 2-3 rapoarte de revizuit pana plec in concediu - dar mai intai trebuie sa mi le trimita monitorii.

 

vineri, printre alte chestii, am si programare la coafor. in mijlocul zilei. asa ca azi, cu tupeu, am cerut sa se amane cu o ora o discutie despre un audit [:-)))]  "conflicting schedule", sorry [:)]  nu-i treaba lor cu ce intra in conflict [:-)))]

 

sambata ar cam trebui sa-mi fac bagajul. ca altfel chiar ca o rechizitionez pe Ella sa mi-l faca [:)]

 

duminica gratar, luni ce-o mai fi de lucru pentru serviciu, apoi pinguineala, si marti dimineata la 10 tre' sa fiu in cealalta parte a Bucurestiului, ca de-acolo plec cu o amica spre Constanta.

 

dupa cum am mai zis, planuiam sa stau de marti pana marti. acum cred ca m-am razgandit, si stau de marti pana duminica cealalta, fiindca la sfarsitul lunii e ziua unui amic (din trupa de folk la care merg martea), si mi-a zis aseara ca se vor intampla chestii faine, cu Vintila, Kempes si mai vedem noi cine. asa ca ar fi pacat sa nu stau.

 

zile de concediu am, dar e prea complicat sa le explic sefilor si project managerilor ca mai vreau 3 zile in plus. asa ca nu le mai vreau - imi iau laptopul, si o sa lucrez de acolo, din Vama [:)] s-ar putea chiar sa-mi placa [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Btw, voiam sa iti spun ca Sophia ti-a pus gand rau! [:-)))] de mai bine de 2 luni, sa tot fie, tot cere sa mergem in vacanta in Wales! [:-)))] e cu capu`! Nick rade de ea ca ce i-a casunat pe Wales, s-au trezit genele galeze din ea? [:-)))] ( din partea soacra-mii ca ea e galeza ) [:D] La anu` daca lira scade in ritmul asta, nu o sa mai facem pureci prin Europa, deci o sa ne cheltuim quid urile in Wales! Pazea!! [soricel]

 

Hehehe, pana nu imi zici ca esti pe M4 si ai trecut de Bristol nu scot carpa de praf [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari e bine, ieri avea chef de povesti pe FB, cu mesaj de grup, initiat de ea  [:)]

 

Strumph, iti zic si eu sa nu te mai alinti [pup] pe cine plictisesti, mey? dupa ce c-ai renuntat la FB, io unde o mai vad pe miss Carliontz, si unde mai citesc perlele ei delicioase? [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa intelegeti ce inseamna la mine perioada aglomerata, acum doua zile (de fapt doua nopti), la ora 01:30 a.m., faceam training pe Skype cu o fiinta din Georgia. Georgia aia din fosta URSS, nu din SUA - deci si ea era pe acelasi fus orar [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred in premonitii si in semne (de la Dumnezeu).

 

Duminica, pt prima ddata de  merg la biserica (aproape de 20 de ani)... a vorbit pastorul tocmai despre prietenie. Sotul chiar mi-a spus ca mesajul asta parca a fost pt mine, exact ce aveam  nevoie dupa intimplarile recente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa m-am sculat cu noaptea-n cap.

 

Ma bucur ca sunteti toate bine, gata de vacanta.  [pk]

 

Danielag, la inceput cand a aparut pisica in viata noastra am avut talas din ala sau cum s-o numi. Pastra mirosul, trebuia curatat zilnic, il cara in casa pe labute. Apoi mi-a spus cineva de asternutul asta din silicon, Silicat ce este nemaipomenit. Nu a tentat-o niciodata sa-l manance, nu e toxic, nu se lipeste de labute, daca cureti zilnic cacutul nu miroase deloc cel putin 3 saptamani.

===

 

Mersi pentru incurajarile pentru soacra mea. Mi s-a rupt inima ieri. Ea este o persoana foarte buna la care tin mult, mult. 

Nu are voie sa faca niciun fel de efort. Cumnatii mei ii gatesc, ii iau rufele la spalat. Mai greu e cu socru' care nu intelege si tot o piseaza la cap sa faca diferite chestii.

==

 

Eu am premonitii si cred in ele. O sa spuneti ca sunt nebuna, dar nu sunt. La mine au aparut pe la 17-18 ani. A fost o perioada cand ma speriau pana ce m-am obisnuit cu ele.

Mi-au dat mari batai de cap de-alungul vietii, m-au speriat, uneori stiam ce se va intampla dar nu stiam cui. Am multe, multe de povestit pe partea asta.

De asta cateodata, sunt innebunita pentru niste chestii care pentru altii nu au suport in realitate dar eu stiu ca va veni ceva, ca ceva e nepotrivit, ca se va intampla ceva.

Mai am o abilitate aparte (un simt, al saselea, al saptelea, al nu stiu catelea) de a stii excat cand cunosc o persoana daca acea persoana ma place sau nu - niciodata nu am dat gres.

 

In rest strang cioburile de la bac, incerc sa pun fata pe linia de plutire, dar este foarte, foarte greu. Mi-e o frica incomensurabila ca maine va fi mai rau. Si nu mi-e frica pentru nota mai mica (fac ceva pe ea) mi-e frica de reactia ei. Mi-ar trebui o premonitie, insa tensiunea in mine  e atat de mare incat nici nu mai pot judeca.  Ieri imi uitasem si pin-ului cardului. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...