Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, sanatate soacrei si bafta copilei azi  [flo2]

 

Strumphi, numai bine cumnatului  [flo2]

 

Kari, bine ai revenit [flo2] mi-era dor de povestile tale  [pk]

 

Da, America Latina e o alta lume...si fiecare tara e diferita...desi sunt saraci, sunt ft prietenosi si deschisi...noi am fost in Cuba, Rep.Dominicana si Columbia...la anul mergem iar in Columbia, ne-a placut tare mult...la pensie ne-am muta in Cartagena sau Havana  [ph34r] copila oricum vrea sa traiasca in America, asa ca nu vom fi prea departe de ea.

Costa Rica este considerata Elvetia Americii Latine.

In Chile se vorbeste si germana in anumite parti.  

 

Erau 11° dimineata...si ploua iar  [smulgpar] unde e vara ? 

 

Chiar ieri mi-a povestit Marcia de Pokemon Go [fal] aici nu exista decat pt android...ma intreba daca-i dau samsungul meu vechi...sigur ca il poate lua, dar ea nu vrea sa renunte la iphone...i-am spus ca 2 telefoane nu poate avea, asa ca a renuntat la joc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

Viviana, o îmbrățișare mare-mare de la mine! Sănătate multă soacrei tale. Și mulțam de pontul cu silicatul, azi mă duc să iau când recuperez mașina.

 

Kari, bine ai revenit! Ha, ce față cred că aș fi făcut eu dacă veneam acasă și nu mai aveam în dulap nici o haină  [:D] .

 

Rox, o să le fac o lădiță cu așternut din ăsta unde să le pun imediat ce le dau să mănânce, cred. Altfel nu știu cum să procedez.

 

Strumfi, sănătate cumnatului tău!

 

Michelle, cum a fost după predica despre prietenie? Te-ai ”împăcat” cu situația sau ai vorbit cu vecina / prietena?

 

Să vă mai spun și din familia daniela: Al meu a luat mașina mea ieri. A venit acasă pe la 6 cred. A făcut curat în casă, eu am făcut mâncare, am hrănit pisicii de seară (pe la 9, cam așa). Și pentru că se terminase laptele, am zis să ies și să cumpăr. Când ies pe stradă în fața casei, să mi se facă rău! Mașina mea era descuiată și cu ambele geamuri din față date jos  [batcap]  [batcap] . Al meu a uitat să încuie mașina și a lăsat-o așa, ca o floare... În plus actele mele erau în mașină, în torpedou. Dacă nu ieșeam să iau lapte, poate rămâneam și fără mașină, Doamne ferește! Am urcat val-vârtej în casă să iau cheile de la mașină, să încui mașina și domnul nu mă credea că el a lăsat-o așa. A coborât cu mine să verificăm... Bine că nu s-a întâmplat nimic.

 

Mă duc la treburi, azi iar am o zi nebună.

 

O zi frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am luat bilete online la Divertiland...primesc formulare de inscriere pe e-mail, cu mentiunea ca sa le completam si ca trebuie sa prezentam si actele de identitate la ridicarea biletelor...le-am scris ca eu nu merg cu actele dupa mine, asta mi-ar lipsi, sa am si grija lor...mi-au raspuns ca tin cont de dorinta mea si nu trebuie sa ne prezentam cu actele de identitate...deci cand vor, se poate  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, aaaoleu!!!! (te rog, nu mai lasa actele niciodata in torpedou. asigurarile nu acopera cazul asta).

din familia roxana, domnul Patrick a lasat ieri când am ajuns acasa usa lui deschisa larg la masina. si eu am plecat (ca de, fusesem la piata, al Kaufland, eram cu sacose,cu poseta, cu plozi.... si gatita pruna :D). noroc ca am coborat dupa jumatate de ora.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, apropo de geam uitat deschis la masina....de saptamana trecuta, pe una in strazile care duc spre strada noastra, e parcata o masina, care are geamul din dreapta deschis...cred ca sunt plecati in vacanta...aici a plouat mult, deci mi-e mila de saraca masina....eu as fi vrut sa le lipesc cu scotch o punga, dar nu m-a lasat al meu...vor gasi lac in masina cand vin acasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...