Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina, nu m-am gandit la asta...il rog pe-al meu sa se uite, el vine tarziu diseara.

 

Viv, dar nu puteti bloca cumva locul de parcare? 

 

Anja, mercic [flo2] la noi ar fi ocol...mergem de obicei prin Austria, prin Innsbruck...dar drumul prin München e mai scurt...si orasul unde facem vama la masina este inspre München, deci ar trebui sa ne intoarcem din drum...noi mergem de ani buni asa...iar daca e vreun accident si se inchide autostrada (austriecii asa procedeaza [batcap]), o luam pe drum normal...si incercam sa plecam cat mai devreme...dar de data asta nu avem cum.

Intrebare : se circula acum pe toata autostrada de la Deva la Sibiu? anul trecut asa am mers...si cat de bine a fost cu autostrada terminata pana la Arad..am scapat de Nadlac si Pecica..tocmai cand vroiam sa facem poze castelelor de la Pecica  [:D] care au in fata masini cu numere de GB si Irlanda. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alaltaieri dim cand am iesit din casa, cheile mele erau in usa :). Nu e prima data, zacusera peste noapte acolo. V-am mai zis ca al meu a lăsat usa larg deschisă la garaj, avem acolo bicicletele, neincuiate. Ale lui (ca are doua) sunt scumpe al naibii, cat o masina de vreo 10-15 ani. Plus uși neincuiate la casa, ca avem doua intrări...inca nu ne-a furat nimeni. 

Ah si de curând am aflat ca lumea nu isi încuie pe la noi mașinile, acolo in cartier. Noi da :). 

 

Anja așa cald e si la noi. Dar mie imi place, nu astept sa merg in canicula in Ro...

Cand e soare si la noi mai mereu e, e cald ca sunt aproape 40 de grade la soare, e perfect pt plaja si baie...eu insa nu mai apuc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Intrebare : se circula acum pe toata autostrada de la Deva la Sibiu? anul trecut asa am mers...si cat de bine a fost cu autostrada terminata pana la Arad..am scapat de Nadlac si Pecica..tocmai cand vroiam sa facem poze castelelor de la Pecica  [:D] care au in fata masini cu numere de GB si Irlanda. 

Ella, acum este autostrada continua de la unguri, pana aproape de Lugoj. Apoi e o portiune cam nasoala pana aproape de Deva. De la Deva se merge pe autostrada vreo 60km, apoi va deviaza de pe autostrada (care s-a daramat) iar pe drumul vechi vreo 20 de km, apoi intrati in apropiere de Sibiu iar pe autostrada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi cel cu premonitiile este motanul  [bat] simte cand plecam in vacanta...zilele trecute nu l-am vazut deloc, venea doar noaptea sa manance..azi dimineata si-a facut insa aparitia, a stat la alintat  [mata] sunt curioasa daca este acasa diseara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, mercic  [flo2] noi nu vrem sa mergem din Arad la Timisoara/Lugoj..am fost anul trecut si nu ne-a placut...de la Lugoj la Deva e nasol drumul...asa ca mergem Seghed-Arad-Deva-Sibiu..am crezut ca au reparat portiunea aia de autostrada...a fost asa de bine anul trecut...o termina secolul asta oare? 

 

Black, e vineri...dar vorbim...poate dam o fuga si in alta zi (miercuri de ex nu avem program), suntem la 10 minute de Divertiland. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...