Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

Rox, merci de link. Insa cred ca ii sunt prea mici. Poarta deja 36 la picior. Ca e lat. Deci incerc cele de 36-38. Deja are toante de adolescent. Am uitat sa ii dau izopren azi. Dupa ce m-a certat i- am spus ca a fost ultima oara cand ii pregatesc eu ceva. La fel si cu paiul magic. Vrea pai sa isi ia. Si sa invat sa nu-l bag in seama. Ella, eu m-am dat anul trecut. Cred ca si acum m-as da de cateva ori. Au si piscina de inot anul asta. Cred ca venim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

Sa incep cu partea buna:

C a facut niste lucrari frumoase la pictura si doamnele o lauda, drept pentru care o sa continue. Iuli face maine 7 luni iar sambata e ziua ei de nume asa ca facem party la socri.

Acum partea rea:

Desi parea ca sprayul de la neurolog ar avea efect, am avut iar o  criza urata care m-a scos din cursa2 zile. Ultima varianta cica e o dereglare hormonala si ca o sa imi treaca dupa instalarea menstrei.

 

Mihaela si Ella, vad ca numarati zilele. Drum bun  si concediu placut!

 

Miana, sa imbini frumos munca cu balaceala!

 

Strumphy, sanatate cumnatului.

Inca sunt cu capu...sper ca tu nu! Si sa nu dispari iar ca eu te citesc cu mare placere!

 

Viviana, sanatate soacrei! Pentru restul....rabdare ca trece si perioada asta! 

 

Anja, bine ai revenit! Frumoase locuri!

 

Fleur, vacanta frumoasa in continyare!

 

Kari, asa e de bine ca ai revenit! Sincer iti zic, tu esti sufletul ghetarului. Mi-ar placea sa te cunosc fata in fata candva. 

 

Rufus, poate o convingi pe Tea sa incerce la ambele facultati! Spor la miscare!

 

Nu mai stiu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau! [hia]

 

Am revenit de la scoala, am fost cu Nick sa [majoreta] la Sports Day pentru Sophia. Tare simpatici au fost. Vreo 8 echipe, diferite culori. Mi-am consumat toata energia, deci am ajuns acasa si mi-am taiat o felie de tort sa nu cumva sa imi scada glicemia! [:I] Tare bun e, parca cu cat trece timpul cu atat e mai bun! [pofticios] 

 

Nick e cu ochii pe breaking news ca ii schimba ministrul si nu stie cine vine in loc?! [fri]  Oricum e ingropat in hartii si are o groaza de treburi chiar de ii vine un nou boss [:D] Proiectul spr si cred ca il vor duce la bun sfarsit, dar naiba stie ce idei crete o sa aiba noul ministru&guvern. Azi munceste restul zilei de acasa dar maine merge iar la birou. Daca anunta azi noul ministru sigur il baga prin sedinte maine la prima ora. 

 

Mi s-a terminat de spalat tura de rufe si tipa sa ma anunte. Doamne, da` ce piuit are. Oare cum ii pun voumul mai jos nitel? Sa ma uit in cartea tehnica sa aflu?! [:D]  Cea veche care si-a dat duhul sapt trecuta nu piuia cand termina programul dar facea ca toate cele cand spala si mai ales cand storcea, ziceai ca am vreun elicopter in bucatarie asteptand sa isi ia zborul, asa tare huruia,plus ca era incoprorata in mobila si avea usa de la cabinet inchisa, tot se auzea pana in pod!! Asta nici nu o auzi, e tare tare silentioasa. Sper sa ma tina multi ani si buni ca degraba nu mai am bani de alta. Vad ca usor usor tre` sa le schimbam pe toate in casa. Aseara ii ziceam lui Nick ca in curand cred ca si frigiderul si congelatorul o sa trebuiasca sa le schimbam si m-a pus sa bat in lemn ca nu asta ne lipseste acum la cat costa astea incorporabile [fri]  [alcool]  dar precum toate electrocasnicele erau in casa cand am cumparat-o si ne-am mutat, grecul statuse si el cam 2 ani dupa ce a renovat si s-a mutat, deci ne-au tinut cam 8 ani masina de vase inlocuita in iarna si asta de rufe schimbata acum. 

 

Fug sa intind rufele la soare in gradina, ca nu stiu cat tine!  [:-)))]  [:-)))]

 

[rufe]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehehe, pana nu imi zici ca esti pe M4 si ai trecut de Bristol nu scot carpa de praf [:D]

 

fii fara grija ca stiu adresa si nu stii cand te trezesti cu mine la usa [:p]  [8D]

 

si oricum am un feeling ca la tine in casa pot sa apar oricand la la usa ca nu ai nevoie de nici o carpa de praf, ca e cam ca-n farmacie?!  [hot]  [^]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi imi pare rau de cumnatul tau...sper sa se faca bine. Eu nu am premoniții dar cred ca sunt persoane care pot avea...

 

Sincer, nici eu nu as vrea sa am premonitii de nici un fel. Nu e tocmai usor sa simti ca se/va intampla ceva si nu stii cui si ce! Imi aduc aminte ce zbucium pe mine cand a cazut tata in strada si am aflat ca are tumora pe creier... apoi in iarna cand a fost operat iar si noi plecam in Norvegia, aveam o stare de imi venea sa daram peretii , sa ma dau cu capul de pereti la propriu... si in drum spre aeroport m-a sunat sora mea ca tata erala urgente si trebuie operat... apoi dupa ce am facut check in m-a sunat iar sa vin acasa, am luat bilet si il convingeam pe Nick sa plece cu Sophia ca ea abia astepta sa mearga in vacanta la zapada si sa revada Aurora Boreala si eu eram blocata, nu stiam cum sa ajung sa prind celalalt avion spre Ro... si ma suna mama si o aude pe Sophai cum bocea dupa mine la despartire si m-a facut sa ma intorc din drum si sa plec in treaba mea, sa nu o las pe Sophia ca plange prea rau, ca o sa se imbolnaveasca de dor, de suparare.. si iaca asa, numai eu stiu cum am stat zilele alea in vacanta.. 

 

Cumnatul e usor mai bine, incearca sa il stabilizeze. Inca e la terapie intensiva. M-a sunat sora-mea/nasa de cununie a noastra si botez a Sophiei  si lui Nick, si am aflat de la sursa. Era in drum spre birou, trebuia sa mearga de urgenta sa semneze niste acte, e notar public si avea ceva programari si nu putea sa le mai anuleze, si nu am vorbit mult dar am aflat esentialul. Mi-a spus ca nasu nu mai are rabdare sa iasa din spital, ca fiind acolo in ATI vede cazuri mult mai grave si se demoralizeaza si mai rau, dar i-a tinut  sora mea morala sa gandeasca pozitiv sa se faca bine repede si sa revina acasa cat mai curand. Doctorii nu isi pot da cu parerea acum cat va dura si va trebui sa stea in spital, dar e de durata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...