Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

Silvi, îmi pare rău că tot te doare capul... O fi hormonal, și la mine tot așa e (dar pe bază de alți hormoni, că eu nu alăptez decât pisicii, și ăia cu biberonul  [:)] ).

 

Viviana, baftă cu înscrierile! Sper din tot sufletul meu ca ziua de sâmbătă să fie o zi bună pentru Silvia!

 

Strumfi, al meu doar geamurile le-a lăsat deschise și mașina descuiată (dacă încuia mașina se ridicau și geamurile singure), deci sunt frați sigur, sigur!!  [:-)))]  Rox a lăsat mașina cu ușa deschisă, sau ca să fim corecți, Patrick a lăsat-o. Deci văd că ADN-ul bărbătesc are o problemă cu încuiatul sau cu geamurile mașinilor :).

 

Tot Strumfi, nu-mi aduce aminte de curățenie generală că și eu fac câte puțin în fiecare zi (că avem musafiri într-o săptămână) și parcă nu se vede nimic  [batcap]  [batcap] . În afară de faptul că am căptătat fobie de galerii (alea cu perdele) de când era să mă omoare o galerie când s-a hotărât să o ia la vale în capul meu  [:D] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

oh, strumfi, da, s-a intors pitica mea din tabara, i-a placut la nebunie.

recomand tabara "cavaleri in tara barsei" organizata de asociatia tinerilor ghizi (sau cam asa ceva) cu cazare asigurata la hotel poiana (ana sport) din poiana brasov. conditii foarte bune de cazare, curat, mancare delicioasa (dupa spusele tuturor copiilor), activitati interesante in fiecare zi, drumetii, excursii, sunt in permanenta supravegheati, verificati si cronometrati. fii-mea a reusit neasteptata performanta de a nu-si pierde nici-un obiect personal, nu a racit, nu s-a accidentat, am gasit-o teafara si nevatamata, dar cu 2,5 kg in minus (lipsa gustari si dulciuri intre mese plus activitati zi de zi, care i-au tinut in miscare).

in turcia o sa plecam spre final de august. asta daca nu se intampla ceva aiurea pe-acolo, ca deja ne intrase morcovul cu tot cu frunze, dupa atentatul de la istanbul. daca renuntam la sejur, pierdem o parte din bani (suntem penalizati, conform contractului cu agentia). si chiar daca am renunta, acum e prea tarziu sa mai gasesc ceva ok in grecia sau bulgaria, ce-a fost "bun" s-a rezervat deja pana acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa zic ca si Sophia are camera foto, un Kiddi zoom cadou de la Craciun de la socri si se joaca mereu cu el. Zilnic imi face poze, ma pune sa zambesc, si are fel de fel de chestii pe el si imi lungeste fata, ori pune palarii, ori diverse chestii trestii...  Cand vine de la scoala iese in gradina si pozeaza florile si urmareste cat de mari ii cresc florile, capsunii, mazarea.. si mai ales morcovii! Sophia nu mai e asa atrasa de tableta, desi are 2, i-au placut mult intr=o vreme, se juca mult, fel de fel de jocuri haioase descarcate de pe amazon sau Nickjr. dar acum e prinsa rau rau cu lego. I-a luat Nick o cutie si e destul de mare si e aproape plina si nu ii ajunge, mai vrea. Zilnic ma toaca marunt ca ii mai trebuie nu stiu ce set... de cum coboara dimineata direct in lego se infige si apoi dupa ce mananca, daca nu are 5 min de joaca pana pleaca la scoala e jale mare [:D] Tableta acum e doar pentru citit povesti seara cand se plictiseste de cartile de hartie pe care le are, ca le citeste rapid si pe cele de la scoala si biblioteca, si pe kindle are ff multe si are de unde alege povesti noi in fiecare zi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, e frig...copila si-a luat geaca de iarna de dimineata  [zirea]

 

Yagmur, eu am o problema cu locurile inchise si intunecate...intru in panica...asa ca zic pas la tobogane...va las pe voi sa va rupeti fundurile  [:D] si eu ma plimb cu colacul  [ph34r]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, îmi pare rău că tot te doare capul... O fi hormonal, și la mine tot așa e (dar pe bază de alți hormoni, că eu nu alăptez decât pisicii, și ăia cu biberonul  [:)] ).

 

 

 

[:D] ce comica ai fost!! pot sa rad, da?  [:-)))]

 

oare pe mine de ce ma doare capul de atatea luni, acusi anul?  [fri]  dereglata sunt nu numai hormonal, da` si cu capu`, asta-i clar!! [bib]   [alcool]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si apoi am mers in parc.

 

Mami si tati in tufe ... mai greu cu incadratul...

13322205_10154107061995821_6870925879577

 

Apoi au urmat miresele. Prima e "mireasa fara cap" :D

13240620_10154107062365821_3344598839304

 

A doua s-a adaptat mai bine "situatiei"...

13319741_10154107062405821_1936542158721

 

... iar a treia a iesit incadrata perfect.

13344569_10154107062425821_4789915553247

 

Mami si tati contre-jour. (Imi place perspectiva...)

13325453_10154107062375821_6971276852478

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...