Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

Anja, nu vreau să te demoralizez, eu n-am reușit deloc să curăț o saltea cu bicarbonat. Mă rog, mie mi se părea că avea un miros de stătut (al meu s-a jurat că lui nu-i miroase nimic), deci nu era pentru murdărie ci pentru scos mirosul. Tu ce metodă vrei să folosești?

Pe internet arata ca pun bicarbonat intr-o strecuratoare, il presar pe saltea, il las juma de ora si il aspir. Si apoi... salteaua e curata si minunata... Asa ai facut si tu??? Ahhh ce dezamagire........

Corina, la cat cred ca ar costa sa aduc o firma de curatat aici in Suedia, imi cumpar saltea noua :)))) insa investighez..Merci de idee.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe internet arata ca pun bicarbonat intr-o strecuratoare, il presar pe saltea, il las juma de ora si il aspir. Si apoi... salteaua e curata si minunata... Asa ai facut si tu??? Ahhh ce dezamagire........

Corina, la cat cred ca ar costa sa aduc o firma de curatat aici in Suedia, imi cumpar saltea noua :)))) insa investighez..Merci de idee.

Ah, si eu am curatat salteaua.  [pk]

Asta noua e mai buna, mai uscata, mai curata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Last update: nu a terminat traseul. Fix unde a facut acum 2 ani scandal s-a oprit. Atunci insa a terminat. Deci adventura parks nu sunt pentru noi. Doar la Comana i-a placut. O fi fost traseul pentru cei sub 4 ani. A stat pe iarba si si-a asteptat colegii.

 

Fix asa e si Sophia, daca te pot incuraja [:D]  Azi la Sports day a impletucit si ea picioarele pe acolo, ba se dadea si la o parte sa nu ii vina randul! [:D] La probele usoare s-a bagat mai cu avant, dar cand a fost de mers pe barna singura... no no  [help]  si nici cand a fost sa sara peste obstacole... dadea cu fundu inapoi, cand ajungea acolo le pasea cu gratie, iar la poarta nu a sutat... ca ea cica e o Lady, i-a spus o profa!  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Vivi_06, tu unde ai plecat? pe marginea piscinei ? [nebu]  cand se afiseaza repartizarile?

 

Nu am plecat nicaieri. dar, doamne, ce dor am sa plec in lume!!!! [:D]

Sunt la serviciu, cu treaba multa. Am copilul mare singur acasa. Dis de dimineata am crosetat o mancarica de cartofi cu pui, am lasat-o in slowcooker si R. a avut la ora 1 mancare calda. L-am sunat sa-i spun s-o scoata din priza si sa-si puna singurel. M-a intrebat cu ce sa-si puna mancare in farfurie. Cu ce? Cu lingura normala, cu lingura mare din silicon, cu ce vrei tu, numai sa iei si sa mananci! [zirea]

C si parintii mei vin astazi de la Cheia. Am fost mai libera zilele astea, m-am odihnit un pic.

Repartizarea se face pe 19, iar pe 20 se afiseaza. Vom vedea atunci ce noroc avem.

Vreau sa ma duc sa-i fac inscrierea la liceu in primele zile, ca dupa aceea sa plecam si noi cateva zile  la mare. Pe 4 august "cica" pleaca cu taica-su in Corfu vreo 8 zile . Spun asa...pentru ca mie nu mi-a spus nimic fostul, pentru ca R. nu mai are pasaport valabil, pentru ca ii trebuie imputernicire notariala ca sa poata iesi cu ei din tara. Si el nu spune nimic....

 

Viviana, sanatate multa soacrei tale si spor la inscriere la facultati. sa dea Domnul ca ziua de sambata sa fie una foarte buna pentru voi!

 

Strumphi, sanatate multa cumnatului tau! Sophia este o super carliontz, e simpatica si dezghetata. Mi-e tare drag de ea. Si super gospodina pe deasupra! [:)]

 

Kari, felul in care povestesti tu...ma emotioneaza. Mi-a placut tare mult oferta de imbratisari [flo2]

 

Rufus, bafta si tie la inscriere. Si spor la alergat!

 

Ella....lasa ca vii tu in Ro si o sa scoti limba de caldura. Nici asa nu e bine, daca sare de 35 e inconfortabil. Au zis ca va ploua si aici. Abia astept. Drum bun!

 

Mihaela...canta foarte frumos suedezul tau. Tinerel, frumusel si cu voce. Super!

 

Mianna, gata treaba? Ce faci cu pisicile cand pleci la mare?

 

Yagmur...nu te supara pe Turbo! Atat a putut. Nu toti copiii sunt mari sportivi. Lui R nu-i place decat sa bicicleasca si sa inoate.

 

Black, ti-am cerut prietenia pe fb. Sunt foarte frumoase pozele si e bine daca ii place. Intr-adevar e o alternativa buna fata de tableta.

 

Ioana....nu mai vorbi de curatenie...Cred ca la toate e asa. Faci in fiecare zi si nu se cunoaste nimic. Asa e cand ai 2 copii. La mine sunt mai mari si in casa, dupa doua zile in care nu am facut nimic....e o dezordine crunta. Si nici nu am chef sa fac in fiecare zi [:D]

 

Daniela, ai gasit bona pentru pisoi? Nepoata ta, Alexandra are o vara plina. Eu am auzit de Erasmus, dar nu stiu mare lucru despre acest program. Asa a plecat in fiecare an de liceu?

 

Anja, bine ai revenit din concediu. Am vazut pozele  [flo2]  si stiu de la fina mea ca pe acolo sunt peisaje de vis. Mi-ar place sa ajung si eu intr-o zi...

 

Roxana....M-ati facut sa rad cu masinile lasate de izbeliste de sotii sau baietul tau... S-a intamplat si la mine, dar eu sunt uituca, nu am pe cine sa dau vina [batcap]

 

Si tot Strumphi.... Nu-i raspunzi Ioanei la intrebari? Ma intereseaza numerele la loto [:D]

 

Sa aveti o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...