Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tora e lipita de gard...asteapta sa iasa copiii. N-a putut sa plece de acolo...

Am cautat pe net sa vad subiectele. Din start nu stiu in care se incadreaza: profil uman sau real? Banuiesc ca real. Si atunci, eseul este despre viziunea despre lume si viata intr-un roman interbelic studiat.

Ma gandeam ca si Silvia e in acelasi profil cu stiintele...vad ca nu-i asa.

Tin pumnii stransi, stransi tuturor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Am văzut subiectele la BAC, nepoata mea e la uman. Unul dintre subiecte i-a picat și la oral (cel cu rolul lecturii în dezvoltarea personală). Să vedem ce face la romanul psihologic. Mulțumesc celor ce i-au urat baftă [flo2]. Paranteză: pe ea o cheamă Alexandra Laura, noi acasă îi spunem Alexandra. La grădiniță erau așa multe Alexandre, încât educatoarele i-au zis Laura (să nu se încurce când strigau Alexandra :)). La școală la fel, tot multe Alexandre, așa că ea a rămas Laura pentru școală și Alexandra în familie. Eu nu i-am zis niciodată Laura :), așa că atunci când am citit că Strumfi îi urează Laurei baftă era să trec mai departe, noroc că a scris în paranteză că era vorba de nepoată-mea :). Mulțumesc tuturor că v-ați gândit la noi. 

 

Mai trec pe aici.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

 La școală la fel, tot multe Alexandre, așa că ea a rămas Laura pentru școală și Alexandra în familie. Eu nu i-am zis niciodată Laura :), așa că când am citit că Strumfi îi urează Laurei baftă era să trec mai departe, noroc că a scris în paranteză că era vorba de nepoată-mea :). Mulțumesc tuturor că v-ați gândit la noi. 

 

Mai trec pe aici.

 

pai Laura s-a semnat in Historia, Laura i-am spus si eu [:p]  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pk]  Ce ti-e si cu copiii astia!

 

Mai a facut bine si tot. Mi-a zis ca ea stia bine carcaterizarea lui Stefan Gheorghidiu si romanul psihologic, Ultima noapte de dragoste... A scris 2 pagini, crede ca a facut 600 de cuvinte.

Celelalte 2 subiecte zice ca au fost usoare si spera sa ia maxim la ele.

 

Bine mei, si atunci de ce mi-ai zis ca nu vrei sa-ti pice asta? Sa ma innebunesti de cap?

Nu i-am zis ei nimic, doar voua va zic.

[pk]  [pk]

 

Daniela pumnii stransi pentru nepotica sa ia maxim!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...