Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strigam catalogul pinguinilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 951
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe internet arata ca pun bicarbonat intr-o strecuratoare, il presar pe saltea, il las juma de ora si il aspir. Si apoi... salteaua e curata si minunata... Asa ai facut si tu??? Ahhh ce dezamagire........

Corina, la cat cred ca ar costa sa aduc o firma de curatat aici in Suedia, imi cumpar saltea noua :)))) insa investighez..Merci de idee.

Da, fix așa am făcut și eu. Am lăsat câteva ore bune, apoi am aspirat. Nici o modificare.

 

Am spălat apoi salteaua cu o soluție bio pentru tapițerie. Fix la fel.

 

Bine, sunt eu mai sensibilă probabil, al meu jură că nu miroase a nimic :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kari, welcome back...mi-ai lipsit.

 

funny intimplarea cu hainele lipsa din dulap....mi-a adus aminte de noi, in urma cu o luna.

 

intr-o dimineata am dormit si noi pana mai tirziu ...8:30....si William s-a trezit inaintea noastra.

y

era liniste in casa, ne-a cautat in dormitory nu ne-a gasit (noi ne mutasem in alt dormitor)...a crezut ca a vvenit Rapture si  el a fost left behind.

 

cand ne-a gasit a rasuflat usurat, dar ii batea inima ca la porumbel...ce am mai ris cind ne-a povestit la ce se gindise...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela,

 cu "prietena" m-am intilnit ea se compporta ca si ccum nimic nu s-ar fi intimplat...iar eu am un nod in stomac...si nu pot sa vorbesc cu ea. pur si simplu nu pot...nu stiu nici cum sa descriu situatia.

ii fac cumina din treaccat, o singura data cind eram cu sotul la plimbare si ne-am intilnit...a treb sa ne oprim de vorba, sotul meu a vb ccu ea, eu m-am jucat cu catelul ei...evitindu-i privirea.

 

I know she knows ca e ceva wrong, ca m-a ranit ...pt ca o cunoscc, are o perceptie deosebita in oameni...

 

am iertat-o pt ce I-a facut lui Pepper,si  am recunosccut in sinea mea ca a fost vina mea ca am avut o perceptie gresita, ca e logic, nu are cum sa fie prietena care eu mi-o doresc atita timp cat suntem asa de diferite.

 

predica mi-a confirmat si mi-a readus in minte ce stiam, prietenii adevarati sunt putini,  sunt dar de la Dumnezeu si cand nu e sa fie...nu sunt...

un prieten adevarat se cunoste,e o conectie deosebita....care nu poate fi fortata.

 

cu toate astea nu pot sa vorbesc ccu ea...nu imi gasesc cuvintele, nu stiu de ce...poate in timp....cand ma voi obisnui cu idea ca nu imi este pritena apropiata ci doar vecina, o 'cunostiinta" cu care trebuie sa ma comport si sa o tratez cca atare...respect si distanta.

 

a fost lectie importanta pt mine...si as vrea sa fie pt toti care citescc...minciuna raneste, raneste rau dde tot.

,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...