Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si cat te.a costat in total totul?cu fiv,cazare,mancare,drum,tratament.

Cati embrionasi ai avut si daca i.ai testat genetic.Pt ca eu in octombrie fac 40 ani si clar vreau sa.i testez genetic.

Laurita,  din experienta proprie te sfătuiesc să nu testezi. Având amh asa mic probabil nu vei avea multi embrioni. Dacă rămâi cu 1-2 șansele ca sa nu iasă bine la testare sunt f mari. Riști sa nu ai ce transfera asa cum am pățit eu. În plus, au fost cazuri în care au fost transferați blastocisti care nu au trecut testul genetic și totuși au dus la sarcini și copii perfect normali deoarece se pare ca embrionul are capacitatea de a se corecta. Tu evident faci cum simți și cum consideri însă eu clar a  doua oara nu voi mai testa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cri cri,Doamnee,i.mi pare rau sa aud asta.Da,ai dreptate,la prima fiv am avut 5 foliculi si 3 embrionasi,la a doua fiv tot 5 foliculi si doi embrionasi.Ce i.mi doresc eu,ca la dr Tayfun sa reusesc cu mai multi,macar 4 ,am tot citit aici de o fata care facea 2 in tara,tot asa cu amh mic si la Tayfun a avut 4 ,blasto,testati genetic ,doar 2 au fost buni,a pus unu si s.a prins ,o fetita.M3ryro o chema.

Tu cati ani ai si ce amh?Si cati embrionasi ai avut?Eu am optat pt turcia mai mult pt testarea genetica,dar si sa.i testez si sa nu am ce transfera e groaznic.Daca o sa am tot asa putini,o sa cer sfatul dr.Tayfun ce sa fac.Eu sper la turci sa.mi dau seama care e problema,embrionii nu sunt buni,sau e ceva la organism de.i respinge pt ca asa ochiometric la noi in tara am avut numai de calitatea 1.Eu am si tiroida autoimuna,vreau sa fac si raportul th1/th2,si sa vedem ce zice dl dr.Oricum ,multumesc pt sfat.O sa tin cont si o sa ma gandesc cand incep procedurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Laurita, poate ar fi util sa faci niste investigatii inainte sa-ti dai seama daca uterul tau este in regula.te-ar ajuta un rmn, histero si un medic bun care sa le interpreteze. Eu am transferat un embrion sanatos genetic care nu s-a prins. E drept ca in felul asta am aflat ca peoblema nu era neaparat calitatea ovocitelor mele ,dar merita? Poate e mai mic efortul pt jiste investigatii mai amanuntite inainte . Multa bafta! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțu Ancax,pai la asta ma tot gandesc si eu,ce investigatii sa mai fac.Am facute si histeroscopie si histerosalpingografie,si cariotip genetic si o gramada de analize.Bine,astea de prin aprilie-mai de dinainte de fiv 2.Asta e si frica mea,embrionul sa fie bun dar organismul,uterul sa nu fie ok.Si sper ca mergand cu toate analizele la dr Tayfun ,sa.mi zica ce as mai putea face.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut Aura! Mie mi-au cerut rmn inainte de hiseroscopie. Din cate jnteleg, asa si-au dat seama ca forma uterului e corecta si el e functional . Eu am facut  cu Albu peima hiseroscopie, dar nu pot sa spun ca am fost multumita. Ulterior am fost in Belgia  . Acolo am hosteroscopie si laparo pt desfundare trompe si endometrioza. Histeroscopia costa vreo 600 euro cu consultatia inclusa . As zice ca merita. Sunt singurii care mi-au oferit sansa unei sarcini spontane

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANCAX,ma tot gandesc si analizez pe toate partile ce si cum sa fac.Din cate am inteles,tu ai testat embriobasii genetic,unu a fost bun si nu s.a prins din cauza endometriozei de care nu stiai?Fiv.ul unde ai testat genetic banui ca la turci l.ai facut?dar ei nu au vazut endometrioza de ti.au pus embrionasul?

Te rog mult,i.mi poti spune cati ani ai si ce amh?ca reusite la fete mai tinere tot vad.Asta ma termina pe mine,faptul ca nu stiu care e problema,uterul/organismul sau calitatea embrionilor?

 

Cri-cri,daca de exemplu ii testezi genetic si nu sunt chiar de cea mai buna calitate,nu poti cere sa ti.i puna oricum?ca banii oricum ti.i ia.

 

I.mi cer scuze ca sunt insistenta dar am intrat intr.un soi de panica si caut si eu raspunsuri.

Va pup!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...