Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Laura, au vazut endometrioza si pt asta am facut tratam cu Lucrin cu 2 luni inainte. Nu prea stie nimeni sa-ti spuna de ce nu s-au prins..pare-se ca aveam si ceva lichid, dar f putin, deci greu de detectat ecografic. Am citit pe diverse forumuri din sua si erau femei care facusera 2-3 transferuri cu embrioni sanatosi genetic. Unii se prinsesera, altii nu. Pur si simplu, dara vreo explicatie. Fiv ul l-am facut la turci si nu, nu se mai  face transfer daca embrionul are probleme . Am 36 de ani eu si amh undeva in jur de 1.3 ( nu-mi mai amintesc exact ). Nu-ti mai cere scuze pentru panica si intreaba -ma daca mai ai nelamuriri . Daca stiu sa si raspund,o fc cu cea mai mare placere

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna fetele,eu am cerut analize suplimentare,cum ar fi cele de imunitate,dar raspunsul a fost ca nu este nevoie, ca sunt la primul fiv, si ca totul este ok, nu are rost sa cheltui bani,pana acum am cheltuit 300 e pe medicamente+855 cazarea(hotel Timya 19 nopti)+500 e un avans la fiv si pe mancare depinde  5-7 lire kebab,18 lire o salata cezar,15 lire baclacvale..etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cri cri,cati embrionasi ai avut de nu ai ramas cu nici unul dupa testarea genetica si ce ti au zis de ei?

Laurita,  dacă testezi și nu sunt ok nu-ți transfera. Eu  am 41 în curând, amh f mic și probleme cu sperma.  Am avut doar 1 embrion de z5 pe care l-am testat la insistentele lui T. În final nu am avut ce transfera. Și da, îmi pare f rău că am testat dar nu mai pot da timpul înapoi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Salut Aura! Mie mi-au cerut rmn inainte de hiseroscopie. Din cate jnteleg, asa si-au dat seama ca forma uterului e corecta si el e functional . Eu am facut cu Albu peima hiseroscopie, dar nu pot sa spun ca am fost multumita. Ulterior am fost in Belgia . Acolo am hosteroscopie si laparo pt desfundare trompe si endometrioza. Histeroscopia costa vreo 600 euro cu consultatia inclusa . As zice ca merita. Sunt singurii care mi-au oferit sansa unei sarcini spontane

 

multumesc, Ancax! dar nimeni pe plan local? :(  nu avem puterea financiara sa mergem pana acolo pt asta... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu mi-a plăcut din toată experienta asta la T este ca nu poți sa mai vorbești cu el după recoltare. Îți trimit info prin traducătoare. Noi am fost peste ei la spital pentru ca nu reușeam sa obținem programare sa aflam ceva mai mult decât " aveți 2 embrioni, va sunam mâine". Am avut 2 embrioni care în z3 erau morule, în z4 compacti iar în z5 a rămas 1. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele,eu am cerut analize suplimentare,cum ar fi cele de imunitate,dar raspunsul a fost ca nu este nevoie, ca sunt la primul fiv, si ca totul este ok, nu are rost sa cheltui bani,pana acum am cheltuit 300 e pe medicamente+855 cazarea(hotel Timya 19 nopti)+500 e un avans la fiv si pe mancare depinde  5-7 lire kebab,18 lire o salata cezar,15 lire baclacvale..etc

În august la Timya camera era 30EUR dacă făceai rezervarea prin Acibadem.  poate merita sa renegociezi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura, nu stiu ce sa-ti spun ... eu am fost doar la Albu si , la un moment dat, m-am intalnit cu cu dr Peltecu . Am auzit ca este bun, dar noi eram interesati de laparoscopie, eram dupa 3 fiv uri esuate si nu ne mai permiteam sa riscam cu cineva in care nu aveam deplina incredere. Incearca sa le intrebi si pe babute. Iarta-ma ca nu am retinut, al catelea fiv este si ce varsta ai? 

Trebuie sa mai iei in considerare ca mai bine faci o cheltuiala mai mare la inceput in speranta ca va fi singurul fi pe care trebuie sa-l faci .

Nu vreau sa te sperii, dar noi am mers la primul fiv convinsi fiind ca o sa fie reusit, nici nu ne-am gandit ca se poate altfel . Am ajuns sa facem 3. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...