Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Merci, m3ryro! Speram sa fie maturi si de calitate.

Daca totul este in regula, facem transferul doua 2-3 luni de tratare a chistului , deci undeva prin aprilie -mai .

Despre evolutie, nu prea stiu acum. Ramne sa vedem cati se fecundeaza, ce calitate au, etc. Ei sunt putini si noi prudenti . Incercam sa o luam pas cu pas :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Anca pt ele. Iti doresc sa fie sanatoase si iubarete! [:)]

 

Deci nu ai facut protocol tip low responder, cu plasturi din ziua 18/22 a ciclului anterior?

Ai inceput in ziua 2 cu protocol scurt?

 

Ce inseamna dosar complet de analize? Hormonalele uzuale, vit D, cariotip, profil trmbofilie, nk, rap th1/th2? Altceva?

 

De ce costul fiv zici ca depinde de nr de ovo? Ce inseamna asta? Azi Gabriela M mi-a spus ca nu mai e valabila reducerea de 10% prin plata card bcr/cec, cica le-au expirat conventiile...

 

Ce ti-a dat pt tratarea chistului?

 

Ati stat toata perioada in istanbul sau ati facut drumuri TR-RO?

 

Scuze ca va "bombardez" cu atatea intrebari...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca si eu tot 6 am avut recoltati. La mine a folosit si embrioscopul. Tayfun mi a spus ca ajuta mult pentru ca numai sunt nevoiti sa umble zilnic la embrioni. La mine 5 au fost maturi si 4 s au fertilizat si toti 4 au ajuns la blasto.

 

Kitty eu am facut tratamentul pt low responder. La mine stimularea a durat 8 zile si am preferat sa stau acolo.

 

La mine costul fiv a fost 2800 eur la care am primit reducerea de 10%. Tot in banii astia a intrat si congelarea embrionilor. Nici eu nu am facut et pentru ca aveam ceva pb care tb rezolvate inainte de transfer

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty,  e iubire cu de-a sila :-))  aici , chiar si nu e absolut neceser, se recomanda imsi. Asta s-a intamplat si la noi . Tocmai ne-au infoemat ca s-au fertilizat 5 , al saselea era la limita , deci nu a fost ferilizat. Oricum, peste asteptari.

Inainte de a ajunge acolo auzisem de la m3yro cum e cu protocolul pentru low responder, doar ca nu am reusit sa programam nimic inainte. Am trimis pe e mail analize, intrebari , doar ca mereu am primit rasp standard : veniti in ziua 2-3. Asa am facut. Am.venit in ziua 3 si am inceput tratamentul, fara vreo pregatire prealabila.

Am facut toate analizele enumerate de tine plus histeroscopie.  A fost un lucru bun pentru ca am descoperit niste sinechii pe care le-am curatat atunci si o inflamatie pt care am urmat tratament.  Loimer si Albu au zis ca inflamatia ar putea explica esecurile de implantare , Tayfun nu crede asta. Oricum, nu cred ca strica.

Si nu costul fivului depinde de nr de embrioni, ci costul embrioscopului, inghetarii. Asa ne-au sous atunci, dar acum ne-au zis ca e inclusa in pret .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine a folosit embrioscopul,a fost inclus in pret.Am inteles ca si IMSI este inclus in pret daca ei considera ca trebuie folosit.Eu am facut transfer fresh iar pt embrionii congelati am platit 500 euro.Pretul congelarii este acelasi indiferent de numarul embrionilor.O alta pereche care a fost in acelasi timp cu mine a platit cash si a beneficiat de reducerea de 10% desi nimeni nu le spusese de ea.Nu mai e valabila nici reducerea de 50% pt zborul cu Turkish.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...