Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

M3ryro, cum asa ? Eu am avut un disconfort imediat dupa, dar cam atat. Nici dupa nu am luat calmante. In zilelele de stimulare am simtit diconfort, intepaturi in zona ovarelor. Asta mi s-a parut singura diferenta fata de ce am facut in Ro.

Avem 5 embrioni . Speram la bine in continuare  :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anca banuiesc ca a scobit mai mult pe acolo, aveam 5 foliculi mari si lati dar la punctie au fost 6 ovo. Stiu ca norocul meu a fost ca imediat dupa punctie a venit embriologul care vorbea engleza si el a rugat o asistenta sa imi faca un calmant. Asistentele nu vorbeau engleza iar eu eram chircita de durere. Eu in general suport cam orice dar durerea de dupa punctia asta a fost groaznica.

Anca au folosit si embrioscopul? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca dar punctia ai facut o cu Tayfun? Stiu ca el nu face punctiile. El face doar monitorizarile si transferul iar de punctie se ocupa Deniz (parca asa il chema pe asistenul lui, care e medic bineninteles). Embriologul nu a venit la tine dupa punctie? Mie el mi a explicat ce se va intampla mai departe, cati embrioni sunt etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Punctia stiu sigur ca o face Deniz. Eu chiar am fost suparata pe tema asta, dar mi au explicat ca Tayfun nu face niciodata punctii si ca mai mare experienta are Deniz. La mine imediat cum m am trezit din anestezie a venit embriologul si mi a povestit de embrioni si tot atunci mi a zis ca pentru rezultate maxime imi recomanda un microcip care a fost 250 euro. S a chinuit omul sa imi explice la ce ajuta dar la durerile pe care le aveam nu am fost atenta deloc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai dreptate , m3ryro. Cu noi nu a vb nici embriologul si nici de microcip nu ne-au zis. Ne-a explicat Galina cum stau lucrurile si a zis ca aia mici sunt la curatat. :-) 

Alisa, inteleg ca e un sistem de urmarire permanenta a  evolutiei embrionului. In felul asta vad permanent daca sunt parcurse toate etapele de diviziune si ca toate se intamola la momentul potrivit . Cu sistemul clasic ii scoate o data pe zi, se asigura ca evolueaza si cam atat, nu au cum sa-si dea seama nici de ritm , nici daca au existat anomalii in diviziune. Plus ca tot umbla la ei. Cu embrioscopul inregustreaza permanent si au acces la informatie fara sa-i deranjeze.

Asta am inteles eu . M3ryro, daca tu ai inteles altceva sau mai bine, corecteaza-ma te rog. Sa nu vorbssc prostii 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...