Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cri, Tayfun recomanda recoltarea analizelor pt th in ziua 8-9 a menstrei dar recoltarea la ei se face numai martea. E cam greu sa nimeresti marti in ziua 8-9, eu stiu ca eram in ziua 10 cand am recoltat. Eu am facut nk din sange si la Synevo la noi (august 2015) si la Tayfun (noiembrie 2016) si am avut aceeasi valoare, 6%. Stiu ca si cei de la Synevo lucrau analiza in Germania.

 

Karo referitor la cicatrice. Eu in iulie 2016 am facut histeroscopie pentru reconstructia uterului si a fost super hacuit. Histero am facut o cu Rudi Campo care este un super doctor, chiar si Tayfun mi a spus asta, iar Rudi mi a dat ok pentru fet dupa 3 luni. Totusi ca sa fiu eu sigura in septembrie am mai facut la el o histero diagnostica si totul a fost ok. In oct am recoltat nk si th la Tayfun, in ziua 21 am facut endo scratching la wellborn iar la menstra din noiembrie am facut fet. Daca vrei sa fii sigura ca totul e ok in uter ar tb sa faci o histero

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Karo, ai transmis analizele dr.-ului anterior primei consultații? Nu stiu ce sa fac, este util sa merg la o consultație înainte de fiv sau merg direct in ziua 2 pt fiv?

Am completat epicriza si mi s-a spus ca ma asteapta acolo.Oricum cred ca daca mergeam doar la consultatie mie personal nu imi recomanda sa fac alte analize.Eu nu am avut alt fiv facut ca sa imi recomande analize suplimentare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa ma gandesc si eu M3ryro ca trebuie sa o fac.Doar ca imi e groaza sa fac anestezie iar si sa nu am nici un control pt ce se intampla.La o luna de la operatia care mi s-a facut pt ca am facut hipotonie uterina si nu s-a putut chiureta am aflat ca de fapt am fost operata pt ca doctora mea mi-a perforat uterul.Si a uitat sa imi spuna...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M3ryro poți să-mi dai și mie câteva detalii despre intralipid, te rog. Mai exact când anume trebuie făcut, cat și unde ai făcut? Îmi cer scuze,  cred ca nu m-am prezentat și am tăbărât cu întrebări. Încercăm de f multi ani sa avem un bebe, am făcut un IUI și 2 fiv-uri în Ro. La ultimul fiv am ajuns cu 2 embrioni la blastocist dar, ca de fiecare data,  nu s-au implantat. Acum încercăm în Turcia și vreau sa aflu cat mai multe detalii,  poate îmi sporesc șansele. Din păcate am ajuns deja la 40 de ani și ma presează puțin timpul. Va mulțumesc anticipat tuturor pentru lămuriri și ajutor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karo eu am facut 2 histero exploratorii cu Rudi Campo si la niciuna nu am avut niciun fel de anestezie. Adevarul e ca el este medicul care inventeaza toate sculele pt histero si nu se compara cu ceea ce vezi in romania

 

Cri intralipid am facut cate o punga de 500 ml. Am facut prima in a 10a zi a menstrei cu fet ul, urmatoarea ar fi tb sa o fac in ziua transferului dar Tayfun a zis ca nu e necesar si am facut in a 3a zi de la transfer imediat cum am ajuns acasa. Dupa am facut din 2 in 2 sapt pana in saptamana 12. Eu am preferat sa merg la o clinica privata sa imi puna branula dupa care veneam acasa si doar puneam perfuzia si o perfuzam cam in 3-4 ore

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...