Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Karo, calitatea ovocitelor mele.e cu un mare semn de intebare . Lasa embrionii pana in ziua a 5 a sa se asigure si sa vada ce se intampla.. embriologul ( in care am mare incredere) zica ca nu-i plac astia care incep cu 3 celule, nu-s ok . Acum temerea mea e pt ceilalti doi.. ne-am dus cu gandul ca avem 5 ( nu am avut niciodata atatia) si cand am aflat ca nu-i prea bine am foat asa bulversati ca nu am cautat sa aflam info despre cei cu 8 celule, ci am insistat pe cei cu 7.. la fel si el.. pe drum ne-am mai revenit si am.inceput cu intrebarile ... dar cei normali sunt buni totusi? Ce sanse avem cu ei? Daca-s buni, de ce sunt notati cu d ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anca asa cum ti am spus mie nu imi comunicau decat numarul de celule. De fapt eu ma duceam la translatora care avea dosarul meu si acolo vedeam tabelul cu notarile lor. Niciodata nu m am uitat la litere, ci la numarul de celule. Stiam de nr de celule de la fiv urile facute la unguri. Stiu doar ca in ziua 3 aveam unul singur care nu avea 8 celule, dar a recuperat si el pana la ziua 5. Dupa cum stii eu i am testat pe toti cei 4, acum poate chiar cel care era in urma a fost sanatos si e la mine in burtica. Imi imaginez prin ce treci, eu in fiecare dimineata pana imi scria pe whatsapp nu eram om, nu puteam nici sa cobor la masa. Deabia dupa ce aflam stirile mancam si dupa ma duceam la clinica sa ma conving cu ochii mei. Deci asa cum la mine a recuperat asa poate recupera si la tine. Roaga te pentru puiutii tai si ai incredere in ei! Eu iti tin pumnii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema la noi e ca , din cate am inteles, doi dintre ei au 7 celule, deci sunt cam compromisi. Nu stiu de ce ii pasteeaza totusi sa vada daca ajung la blastocisti . Ne tinem de ceilalti doi care au 8 celule , doar ca erau notati cu d+, deci presupun ca au fragmentatii.. ultimul speram sa recupereze . Cine stie? Doar ca deocamdata vedtea proasta e ca ne bazam pe 2 si  prespun ca si ei au fragmentatii ..drci nici nu stim cum vor evolua.... mehmet a zis ca sunt normali si in regula din punct de vedere morfologic.atat. D ul ala nu ma lasa sa dorm .

Ne recomanda di noua testare genetica daca da dumnezeu sa ajunga in ziua a 5 a..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...