Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cred că,mai degrabă problema este cu ovocitele, numărul lor este bun, mereu am recoltat in jur de 10-12 dar calitatea este indoielinica întrucât pana la urma embrioni sunt de proasta calitate si nu se dezvolta bine!  Când am rămas însărcinată erau 2 embrioni de gr. 2, șapte celule.

Vom vedea, poate ma ajuta si la laboratorul putin! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alisa, si eu am probleme cu calitatea ovocitelor. La primul fiv am transferat doi embrioni, un a si un b. La fiv 2 am transsferat un blastocist timpuriu.

In Turcia am reusit sa obtinem 2 blastocisti foarte buni. Nu stiu daca vor fi santosi genetic, dar tot este cel mai bun rezultat de pana acum si sentinentul cu care am olecat de acolo este ca au facut tot ce au putut. Mi-au parut foarte meticulosi si implicati . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karo si eu am factorul v leiden heterozigot si tayfun mi a dat clexane de 0.4 inceput odata cu estrogenii. Eu am facut fet acum. Pentru mthfr i am spus ca iau taxofit si a zis ca e ok. Si eu am facut nk din sange la synevo si au iesit 6%, le am repetat la tayfun impreuna cu raportul th si tot 6% au iesit. La mine a luat in calcul si nk facute in tara (eu am tinut mortis sa le repet la ei) si cariotipul genetic. Cu toate ca cariotipul genetic e ok la amandoi, 2 din 4 embrioni nu erau sanatosi genetic. 

 

Buna, imi spui te rog ce fel de analize ai facut la Synevo? Si de unde ai luat taxofit? Eu iau acid folic in doza mare pt PAI II. Multumesc mult 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...