Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Fetele cele care a ti fost ce stiti de zonele cu conflicte din Turcia , a ti auzit ceva?

Am ajuns la faza sa ne cautam mai bine zis sa ne orientam la hotel . Voi pe unde a ti stat.

Am vazut pe forum ca multe fete au stat la Akin.

Cum e mancarea e scumpa?

Ce apartament revomandati la un hotel sau unul cu chicineta ? 

Cu parcarea ce stiti daca spune la hotel ca e free chiar este sau ajungem acolo si nu avem unde sa o parcam.

Am citit acum ca a fost un atentat in Istambul de revelion nici nu stiam. Ne a spus cumnatul meu cand a auzit ca vrem in Turcia sa plecam . Cica suntem nebuni? Aia sunt acolo cu omoruri si noi vrem acolo? 

M am cam speriat sincer.

Voi ce stiti ce a ti trait acolo?

Cica sa evitam zonele populate pai si ce sa fac sa ma inchid in hotel?

Ce zone sunt pe acolo aglomerate ziceti mi si mie sa le evit clar.

Va multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Care puteti sa ma ajutati cu mai multe impresii si sugestii despre Istambul , cazare .

Eu voi pleca in jur de 15 martie.

Imi iau si fetita cu noi ca si la Vienna, nu vrea sa ramana acasa cu bunicii si nici noi nu am putea sa stam atata timp fara ea. In acelasi timp ne gandim ca nu vrem sa o supunem la anumite riscuri. Saraca cand aude ca vorbim prin casa de hotel zice " O NU IARASI PLECAM? NU MAI VREAU VACANTA!!!"

E putin mai greu ea fiind inca mica se plictiseste pe drum si nici nu intelege ce se intampla , am evitat sa i mai spun de data aceasta de ce trebuie sa plecam iarasi .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,fetelor.Daca stati pe partea asiatica zona este destul de sigura.Atentate au fost doar in partea europeana.A fost unul chiar si in perioada in care am fost acolo dar eu nu pot sa zic ca m-am simtit in pericol.Din contra,am vizitat multe obiective turistice si pe partea europeana si pe cea asiatica.In primele zile este putin infricosator cand vezi atata politie pe strada,la metrou,in malluri.Dar te obisnuiesti.In privinta hotelului eu am rezervat pe booking pt ca era mult mai ieftin decat ce mi-au oferit ei.Parcare neaparat sa aveti la hotel ca altfel va costa foarte mult.Mancare gasiti si ieftina si scumpa.De fapt cred ca totul depinde de bugetul vostru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karo tu la ce hotel ai stat? Ce parere ai de Akin tot am citit de ap astea. Ai fost cu masina?

Stii ceva de un card de intrare in tara pt cei care calatoresc cu masina?

Iti dai seama ca dorim cat mai ieftina mancarea.

Ne putem permite sa mancam la o terasa , restaurant sau sa optam pt ap in care facem noi un cartof prajit, un piure ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am stat tot pe partea asiatica. Am vrut sa fim aproape de clinica pt ca intelesesem ca e conditie pt a beneficia de transport si am vrut sa  nu depindem de masina .  Am stat la aprox 30 min d rmers pe jos distanta de clinica si am putut sa mergem in plimbare pana acolo cand a fost nevoie.

 Si eu am plecat acolo cu aceleasi temeri ca si tine, dar am fost surprinsa placut, nu mi-a fost teama si am facut si putin turism.

Preturile la mancare mi s-au parut rezonabile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu de Akin,cred ca e ok mai ales ca mergeti cu fetita.Eu am stat la Kadikoy Port Hotel,nu lux dar foarte curat.Am fost cu masina,cum iesi din vama dar pe celalalt sens de mers gasiti un PTT ca sa luati hgs.Noi l-am ratat si a fost o adevarata nebunie sa il luam de la o posta din oras.Restaurantele nu sunt chiar ieftine,aveti grija sa aiba meniu cu preturi afisate altfel riscati sa va treziti cu o nota destul de mare.Pe noi in primele zile ne-au pacalit la greu,chiar si covrigul m-a costat dublu.Gasesti multe lokantasi un fel de impinge tava si unele au mancare foarte buna si foarte ieftina.Cum eu am stat destul de mult la un moment dat ma saturasem de mancarurile lor si mi-a parut rau ca nu am avut o camera cu bucatarie sa imi mai fac si eu cate ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...