Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Melisa preturile sunt cam ca la noi, o cina pentru 2 persoane ajunge la 50-75 lei. Noi in general mergeam pe Bagdat Cadesi unde sunt numai magazine si restaurante, dar restaurante in stilul nostru european nu turcesti. La cele turcesti preturile sunt asemanatoare doar ca eu nu mananc oaie si atunci preferam sa mananc tot mancarea cu care eram obisnuita acasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Melisa, eu zic sa nu-ti faci griji de cazare, sa rezervi atunci cd stii sigur cd vei pleca; concurenta e mare la ei, mai ales de cand cu atentatele, iti dai seama... Eu, desi iubesc Istanbulul si m-a impresionat ca nici un alt oras european ca infrastructura si curatenie (cd vei circula cu masina, peste tot stanga dreapta drumului vezi flori, dar niste aranjamente deosebite),  recunosc ca mi-e teama sa mai merg.. Legat de seriozitatea lor, chiar asa e, nu-ti va lua nimeni bani de pe card, dar repet, nu iti face griji legate de cazare pt ca s foarte multi. Eu am stat de fiecare data chiar pe langa Moscheea albastra, in zona turistica a orasului, se circula oricum extraordinar de bine cu transportul in comun (tramvai, metrou, funicular), iar curatenia, repet, e iesita din comun. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hgs-ul pt drum teoretic il poti lua de la orice posta dar practic nu e asa.Am patit-o si noi si un alt cuplu.La posta ne spuneau ca turistii nu pot lua decat pe autostrada ca ei nu ne pot da.Asta dupa o ora de stat la coada!Si ne spunea asta in turca pt ca nimeni nu vorbea engleza.Am avut noroc cu un turc care ne-a fost translator si in final a facut hgs pe numele lui cu nr masinii noastre,altfel nu au vrut sa ne faca.Melissa,eu piure nu prea am vazut dar eu am mancat la restaurante turcesti.Cand am mancat peste de ex am platit aprox 150 lire(200 lei),acum cand am fost la consultatie am mancat la restaurantul de la spital si am platit 70 lire pe cate o portie cu orez si piept de pui,apa si orez cu lapte(asta e exceptional!).Shaorma e ieftina,cred ca mai ieftina ca la noi,in port sa nu ratati sandwichul cu peste este f f bun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sa mi notez toate lucrurile esentiale din ce mi ati scris aici ca sigur le voi uita, restaurante unde se manca bine...:)

Sele si cu ce ajungeai pana la zona de unde te luau cu masina de la clinica? 

Pt transportul in comun de unde se iau bilete? Sau se plateste la sofer?

Tind mai mult spre zona asiatica , pt ca am inteles ca e mai liniste si aici ma refer la atentate, desi ma enerveaza ca si preturile sunt mai mari.

Deci sa inteleg ca voi v ati facut rezervarea de pe o zi pe alta? 

M3ryno aveau si piscina interioara la Byotell? Ma gandesc ca ar fii un plus pt noi cea mica ar sta numai la balaceala daca e apa calduta! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karo e frumos hotelul.

Dar nu stiu cum sa fac . Adica pe care am pus ochii e 668 dolari dar cu rezervarea de azi facuta , fara sa mi dea banii inapoi daca ma razgandesc. E oferta.Dar nu stiu ziua sigura a ciclului.Ce aiurea e asa.Ar trebui sa fie in jur de 15 martie dar poate fii si mai devreme .Eu pe 31 ian am facut FET si ciclul a intarziat vreo 6-7 zile socotit ca ar fii venit ceas la 30 de zile dar daca calculam cum imi venea mie de obicei la 25-26 de zile a intarziat 10 zile. Luna asta habar nu am cand o venii sincer am o senzatie in burta ca trebuie sa vina deja.

Tu ai fost doar la prima consultatie? Urmeaza sa mergi pt Fiv?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa da au piscina interioara si chiar foarte mare. Apa era super ok. Eu nu am intrat ca sa evit sa iau diverse balarii. Referitor la hgs eu am facut pe numele meu cu pasaportul si actul masinii la un PTT si nu au fost probleme, doar ca minimul a fost 50 lire. Eu nu am avut cum sa fac pe autostrada pentru ca noi in general plecam pe la 12 noaptea din Constanta ca sa ajungem dimineata in Istanbul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...