Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Melisa cred ca am fost de 15 ori in Istanbul si de fiecare data cu masina. In Bulgaria nu ne e frica, nu vad de ce sa ne fie frica. Am auzit ca se fura masini dar banuiesc ca se fura din anumite zone. In general cand mergem in Turcia doar traversam Bulgaria, ne oprim eventual la un peco sa mergem la baie si cam atat. Dar pot sa iti spun ca am fost si in Bulgaria de multe ori si nu s a intamplat nimic rau. Din Constanta pana in Istanbul sunt cam 700 km, pentru ca mergem noaptea facem undeva la 7-8 ore. In Bulgaria sunt multe sate plus ca inainte de vama cu Turcia e un drum de vreo 50 km mai serpuit, deci nu ai cum sa mergi cu viteza prea mare. Referitor la hgs eu am facut in oras si mi au spus ca minimul e 50 lire, chiar nu stiu daca la intrarea pe autostrada poti pune mai putin. Oricum indiferent cati pui iti raman in cont, iar la fiecare trecere pe autostrada sau pod iti iau din banii aia. Referitor la atacuri mie nu mi a fost frica niciodata, sunt constienta ca riscul e mai mare avand in vedere ca au fost mai multe atentate, dar pot sa iti spun si ca am fost nevoita sa merg la Leuven anul trecut de 3 ori pentru a rezolva problema cu uterul si stii ca si acolo a fpst atatcul la aeroportul din Bruxelles. Pericole sunt peste tot in lume

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa, eu nu am facut fiv in Turcia, am avut de gand, dar acum mi-e teama sa mai merg. Am fost doar ca turist de cateva ori bune, pt ca imi place foarte mult Istanbulul. Au foarte, foarte multe hoteluri si sunt serviabili, am calatorit doar cu avionul, dar am prieteni care veneau cu masina si gaseau lejer hoteluri bune la pret cu locuri de parcare. Cu transportul e f simplu, au un card pe care il incarci si poti calatori cu el cu aproape orice tip de transport in comun. Am fost si la unul dintre spitalele Acibadem, dar pt un alt tip de consultatie, insa atunci am vorbit si cu Galina ref la fiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auzisem ca in Bulgaria arunca cu cuie pe jos bulgarii hoti ca sa te faca sa opresti apoi te jecmanesc. Deasta mi ar fii teama noaptea.

Dar in acelasi timp ma tenteaza si pe mine tot noaptea sa plec ca sa ajung dimineata.

Fetelor eu deja am simptome de ciclu mai mult ca sigur nu mai plec pe 15 martie cum am presupus eu. Si nu am nimic in regula nici NK nu au iesit, nici banii nu ii am , nici nimic.

Sper ca macar sa mi vina de luni sa pot sa mai fac una alta ca nu s pregatita deloc.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...