Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Melisa pe mine m a chemat din 2 in 2 zile la eco. Acum daca mergi cu masina drumul te costa cam 150 euro dus intors, plus ca e greu sa te duci si sa te intorci in aceiasi zi. Eu zic ca economie la bani nu faci, ori ca platesti drumul, ori cazarea la hotel e cam acelasi lucru

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

M3ryno stiu ca e f greu drumul de fapt imi pot imagina, mai ales noaptea. Totul depinde de ciclu azi abia un pic maro a curs .Trag de timp cat pot.

Maine am de rezolvat cu banii, de schimbat , chiar facut un card ca e prea riscant sa mergi asa cu ei(nu stiu daca pe cel in lei se pot pune euro),sa merg la Bioclinica sa mi trimita analizele scanate pe mail ca nu le am, sa vorbesc de Nk sa nu uite sa mi le trimita pe mail pt ca intre timp eu voi fii plecata.

Nu am completat acea fisa standard care ni s a trimis pe mail de catre Gabriela .

Trebuie sa merg sa o scoata in format excell ca nu a putut ca o completeze in pdf de acasa.

Initial pe 7 (el e in somaj ) trebuie sa mearga la semnat.Va incerca sa vada daca poate semna maine cu 6.Nu mai zic ca atunci cand ii intra banii noi suntem plecati si cine stie daca ii va recupera.

Deasta preferam sa plec pt o zi sa vin acasa  sa plec apoi linistita ca am terminat cu totul.

Poate sunt fata isteata si rezolv maine totul !?

De economisit bani nu stiu daca voi economisi  asa cu drumul cum ai zis si tu M3ryno.

2 drumuri eu pusesem cate 100de euro dus intors adica 200de euro, echivalentul a 4 nopti de cazare si nu ne mai durea capul , nu ne mai oboseam , stiu .

Acum sa vedem cum si ce rezolvam maine cel mai greu e asta cu semnatul inainte cu o zi.Restul le fac eu.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumim! Melisa, eu as vrea si la doua eco sa ma duc tot singura si apoi sa merga si soțul.

Mult succes, Doamne ajuta! Te așteptam cu vesti bune de la prima eco. 

 

Cri, tu când pleci la Istambul? 

Cel mai probabil în mai. As vrea în aprilie dar depinde f mult dacă reușesc sa împac și serviciul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa eu numai pe pod am trecut in partea asiatica. Referitor la drum sunt 1.500 km dus intors cu masina. La un consum de 8 l la 100 de km sunt cam 120 litrii de combustibil, acum depinde si de ce masina ai si de cum mergi. Dar sa pleci cu masina si sa te intorci in aceiasi zi eu zic ca e foarte obositor. Pleci la 12 noaptea ca sa ajungi la clinica pe la 10 (trebuie sa traversezi toata partea europeana din Istanbul plus sa treci podul si ce mai e in partea asiatica, deci cam 2 ore doar Istanbul). Dupa ce stai la clinica la consult sa te urci in masina sa conduci iar 10 ore mie mi se pare imposibil. Iti spun ca noi conducem amandoi si plecatul noaptea nedormit te termina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai f mare dreptate. Ne am tot gandit si noi ce sa facem cum sa facem , dar nu ne am gandit ca e chiar asa de obositor drumul. Dar tu nu esti din Constanta ca pe distanta.ro erau vreo 650km ?

Acum deja ne am razgandit, bine ca ne am razgandit de vreo cateva ori pana acum.Dar puse pe hartie am vazut ca este la fel la pret si daca plecam cu totii un singur drum cu cazare din ziua 2, dar merg la consult in ziua 3 este exact acelasi lucru la cheltuiala ma refer daca merg pt o zi apoi revin in ziua 7 .Cu o mare diferenta OBOSEALA.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr un final sper sa rezolv maine tot ce am de facut si sa reusim sa plecam luni seara spre marti.Dar cum ti am zis noua ne e teama sa conducem noaptea prin Bulgaria.

Tu cum ai procedat ai ajuns a 3 a zi a ciclului sau din a doua?

Nici rezervare nu mi am facut inca pana nu vad cum termin treaba maine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr un final sper sa rezolv maine tot ce am de facut si sa reusim sa plecam luni seara spre marti.Dar cum ti am zis noua ne e teama sa conducem noaptea prin Bulgaria.

Tu cum ai procedat ai ajuns a 3 a zi a ciclului sau din a doua?

Nici rezervare nu mi am facut inca pana nu vad cum termin treaba maine.

Nu are de ce să-ți fie teama. Noi am fost anul trecut,  nu s-a întâmplat nimic, plus colegii mei călătoresc f mult în Bulgaria și nu s-a întâmplat niciodată nimic 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...