Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

M3ryro, voua ti-au spus urmare a testarii genetice ce aveti? Noi nu am reusit sa ne dam seama din raport si ,mai mult, am reusit noi sa identificam ,traducand cu google din turca , un text din partea de jos a rap care zicea ca nu dau info ref la sex (am.presupus noi ca ar considera ca e lipsit de etica sa faci selectie in functie de asta).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

F frumos M3ryno , sa fii mama de fetita! Asta mi as dori si eu cel mai mult inca o fetita! Nu stiam ca daca se face testarea genetica afla si sexul . Si ti l spun de atunci  nu te lasa asa in suspans.

Deci esti la jumatate de drum! Sarcina usoara inainte!

Si preturile cum sunt la outleturile astea mai mici ca la noi in mall uri nu?

Noi cand am fost in Vienna am prins perioada reducerilor si inchipuieti ! Am rupt magazinele ! :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragi doamne, 

 

Va scriu sa va cer ajutorul deoarece m-am hotarat intr-un final , dupa ce mi-am luat inca o teapa de la doctorii incompetenti din Anglia sa merg in Turica la dl Tayfun. 

 

Sa va spun povestea mea. Umblu la doctori din 2014 doar pentru infertilitate ( inainte de asta am umblat pentru tiroida pe care am si extirpat-o). Mi-a descoperit ovare cu aspect polichistic, trompa stanga infundata si m-au trimis la FIV in Londra la Spitalul Guys. In 25/11/2016 am inceput tratamentul - 05/12/2016 am avut punctia, 13 ovocite recoltate, 3 fertilizate si ajunse la stagiul de blastocist. in 10/12/2016 am avut implantarea iar in 14/12/2016 mi-a venit mensturatia. Doctorul la intalnirea de dupa mi-a spus ca de vina a fost embrionul. In fine.... mi-a spus ca pot sa incep FET ... am incepput in 08/02/2017 cu buserelin spray iar din 25/02/2017 cand mi-a venit menstruatia cu estradiol 6 mg. De atunci sangerez incontinuu cu cheaguri f mari si azi am fost la doctor si mi-au anulat tratamentul pe motiv ca nu raspund tratamentului si endometrul nu se ingroasa deloc. Mi-au zis sa astept pana luna ce vine sa iau anticonceptionale si apoi incep acelasi tratament cu aceleasi pastile, cum? Doamne nu pot sa cred cum m-am lasat pe mana astora. In fine, acum vreau sa merg la dl doctor Tayfun sa ma vada el si sa incep tratamentul cu el. Am doi blasto inghetati, ce ma sfatuiti sa fac? Sa incep de la zero cu Tayfun sau sa folosesc acesti blastocisti, sa ii transfer la clinica Acibadem? Multumesc mult si daca puteti sa imi dati un numar de contact, adresa de email la care sa scriu v-as fi recunoscatoare 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Moni! Eu nu am ajuns inca la Acibadem ca sa-ți pot da detalii, saptamana viitoare merg la prima consultație, pentru programare am vorbit cu Gabriela, datele de contact le găsești pe site. ( Acibadem.com.ro) Programarea se obține foarte repede.

Mult succes, mergi la o consultație si vezi si spune si Tayfun. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca nu au voie sa spuna sexul, dar ei il stiu. Am inteles ca doar daca sunt probleme pe un sex nu iti transfera (daca sunt pb genetice ce se transmit pe sex masculin de ex nu iti transfera baietel). Eu am avut doar 2 embrioni, deci nu prea am ce sa aleg.

Melisa preturile sunt ok. De ex o lenjerie de pat de super calitate undeva la 150 lei. Mie mi s au parut ok preturile.

Moni eu as transfera mai intai embrionii, nu i as abandona. Dar poti in acelasi timp sa iei legatura si cu Tayfun si daca e cazul sa incepi un tratament pentru imbunatatirea ovocitelor sa numai pierzi timp. Daca endometrul tau nu era ok mai bine ca nu ai facut transfer. Un endo optim ar trebui sa aiba peste 7 la transfer si sa aiba structura trilaminara.

 

Fetelor la multi ani si anul urmator sa ne sarbatorim ca mamici 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...