Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

M3ryno tratamentul la stabilit cand stateam cu el de vorba , inainte sa mi faca ecografia.

A mers pe ideea din cate am inteles eu ca problema e la sot cu azoospermia iar eu ca nu prezint probleme de nici un fel. 

Logic eu natural as putea ramane insarcinata a zis uitandu se la embrionii de la stimularea de acum 6 ani, cum au evoluat ei, cate celule aveau in ziua transferului.

Eu am adus de la clinica din Vienna , am cerut de acolo niste acte cu date despre Fiv -ul de atunci, tratament, embrioni, tot.

Dupa ce mi a stabilit protocolul mi a facut ecografia si cand a vazut doar 8 folicoli fatza lui a exprimat un pic dezamagire chiar a zis ca se pare ca corpul meu nu mai lucreaza ca acum 6 ani. Cu toate astea mi a dat tot acelasi tratament nu a schimbat nimic.

El a spus ca Elonva asta e un pic mai bun dar si un pic mai scump.

Nu i problema ca e scump dar sa fie alegerea buna.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Melisa nici nu cred ca vei vedea efectiv embrioscopul.In partea de clinica de care vorbeste M3ryro vei intra la punctie si la transfer.Iar laboratorul unde stau embrionii cu siguranta nu se viziteaza.Eu cred ca pana nu vede la punctie ce si cum nici nu stie sigur ce va folosi.Parerea mea este sa il intrebi tot ce te framanta pt ca starea asta cu sigurana nu iti face bine.8 foliculi este foarte bine,ai nevoie de unul singur bun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa sala unde se face punctia si transferul o vei vedea fix la punctie, pana atunci mergi doar in cabinetul lui. Nu stiu cum este la Viena dar pot sa iti spun ca si in Budapesta era aceiasi procedura ca aici. Embriologul este foarte bun iar la laborator nu ai acces. Eu pot sa iti spun doar ca inainte de Tayfun am mai facut 2 fiv in Budapesta cu Peter Kovacs si la ambele am avut beta negativ, concluzia lui fiind sa ma indrept catre donate. Am luat cea mai inteleapta decizie cand l am ales pe Tayfun si pot sa iti spun ca eu am avut incredere in el din prima clipa. Si eu la prima eco am avut 8 foliculi, din pacate la mine la a doua eco am ramas cu 5 foliculi si asa a fost pana la ultima monitorizare. La punctie s au extras 6 ovocite din care 5 au fost mature si 4 fertilizate. Toate 4 au ajuns la blasto folosind imsi si un microcip. Eu nu spun ca Tayfun e Dumnezeu, dar din fetele pe care le stiu eu majoritatea au reusit cu el. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M3ryro am citit si eu tot forumul inafara de capitolul 38 si mi am facut asa o parere buna. Doar ca de unde mi a dat un tratament ce altor fete din Romania nu a dat m a facut sa mi pun anumite semne de intrebare.De ce numai mie mi a dat? Faptul ca a auzit ca vin cu un FIV reusit de la Vienna, sa fii influentat decizia lui? Mi a lasat impresia ca acea injectie mi a dat o doar pt ca el crede ca nu am nevoie de cine stie ce stimulare. Dar sigur am si eu nevoie ca nu mai sunt asa tanara. Mi a mai zis ca daca nu voi ramane insarcinata trebuie vad viata inainte asa cum e. Nu prea mi a sunat bine pe la urechi desi asta e realitatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa sa o intrebi pe Galina cate fete din Ro fac in acest moment fiv la ei.O sa vezi ca aici nu scriu nici 10% din romancele care au facut fiv acolo.Asa ca poate multe dintre ele au facut tratament cu elonva si au reusit.Din pacate noi nu putem sa iti dam un raspuns vis a vis de motivul lui pt care a ales acest tratament pt tine.De aia insist sa vorbesti cu el.Asa cum ti-am zis elonva alesese si medicul meu din Ro tocmai pt ca la tratamentul anterior nu raspunsesem bine si pt ca banuia o calitate slaba a ovocitelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Schema presupunea inhibare cu estrogen din ciclul precedent (ziua 21),asta dupa ce avusesem tot protocol cu inhibare in ciclul anterior dar cu diphereline 3.75 si nu raspunsesem bine la el.Din fericire Tayfun a considerat ca inhibarea inainte de stimulare nu e o solutie buna pt mine.Asa ca am avut ca si tine stimulare direct iar din ziua 6 olgalutran.Si am raspuns foarte bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...