Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Karo dar cand a ti fost la prima consultatie ce ti a spus ca va face FIV cu ICSI? Nu ti a vorbit de acel endo injuri,care l a facut fara ca tu sa ceri? Sau de acel embrioscop ti a zis ca l va folosi? 

Ma gandesc sa nu par tiganca Luni la eco si sa i insir doctorului atatea intrebari daca imi face si mie toate astea , dar cumva tot trebuie sa i spun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Melisa pe Bagdat sunt magazine de fite ca sa spun asa. Geci de la moncler aveau in Optimum Outlet la intrare chiar pe partea dreapta, cred ca dupa magazinul Fabrika parca. La Via Port vei gasi multe magazine, e unul mare cu toate marcile si au si acolo Moncler. Via Port e un fel de outlet si preturile sunt ok. Referitor la Tayfun, el face tot ceea ce crede ca te va ajuta. De ex mie la primul consult mi a spus ca se va folosi de tot ceea ce are sa ajungem la blasto. Imediat dupa punctie cand m am trezit din anestezie a venit embriologul sa vb cu mine si mi a spus ca va face imsi si ar vrea sa foloseasca si un microcip care era 250 eur in plus. Omul a venit si a explicat de ce il recomanda dar fiind extra tb sa ne intrebe daca suntem de acord. Si la mine a folosit embrioscopul. Eu endo injury nu am facut pana in punctie pentru ca la mine vroia sa testeze genetic si deci nu faceam transfer fresh. La alte fete care au facut ET stiu ca le a facut endo injury prin ziua 8. La cele care aveau analiza nk facute si erau mari le a dat si tratament pt imunitate. Daca nu le ai facute o poti intreba pe Galina daca poti recolta marti si sa si primesti rezultatul pana la punctie ca sa ai timp sa iei tratament. Intrebarile ar fi bine sa le notezi ca sa nu uiti ceva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa, eu zic sa intrebi tot ce vrei ca sa te liniștești.

Noua la consultație ne-a zis doar ca va face Fiv cu ICSI, in țara am facut mereu PICSi si a zis ca nu era necesar, nu a menționat nimic de embrioscop, endo injury sau alte detalii despre transfer.

A spus  sa avem încredere ca va face tot ce poate! 

Imi pare rau doar  ca am uitat sa întreb de endo injury, ma găseam sa-i scriu Galinei când o sa-i trimit rezultatele de la cariotip. As putea sa fac in Aprilie in țara daca imi da ok-ul. 

 

Oare la consultația din ziua 2,când ma duc la Fiv,  fac doar eco sau am si o discuție cu Tayfun? 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M3ryro Nk le am facute nici nu stiu daca le a observat din maldarul de analize cate i am pus in fata Gabrielei.Ea le a rasfoit, aratat lui Tayfun care a crezut ea.

Cum o sa fac nu stiu voi ziceti ca de acum incolo il voi vedea decat la eco si acolo pt cateva min pana ma monitorizeaza el.

Sigur am sa astept sa si consulte toate pacientele si astept sa intram 5-10  minute la el in cabinet doar nu o sa ne refuze nu? Ca am prea multe de intrebat daca ne face IMSI, daca e nevoie ce crede el sa mi faca si mie endo injuri, sau assited haching si ca vrem sa foloseasca si in cazul nostru embrioscopul.

Cam multe intreb asa-i?

Alisa si mie mi a lasat impresia ca va face tot ce poate sa reusim dar l am simtit si ca ne trateaza ca pe un caz usor...si nu vreau asta .

Alisa nu stiu ce sa zic .Cateva vorbe oricum le ve ti schimba si tot e bine .

Eu luni plec cu fituica dupa mine in caz ca nu reusesc sa intru la el ...

.M3ryro multumesc pt indrumari. Nu am vazut Moncler la Optimum.Maine merg iar ca data trecuta nu aveam bani mai multi la mine si vazusem niste colanti de sala la un pret bun .Mai cobor pe la sala aici si cum nu am venit pregatita de acasa, chiar imi trebuie ceva mai dragut.

Apropo cred ca am voie sport nu? Oricum merg degeaba ca am un burtoi...ori ca mananc aiureli ori de la Elovna chiar nu stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa nu am facut endo injury pt ca nu am probleme la implantare.Nu am intrebat la prima consultatie nici de embrioscop si nici de assisted hatching( nici nu ma gandeam atunci ca o sa am embrioni de ziua 5).Stiam ca facem icsi pt ca acolo fac icsi tuturor iar imsi asa cum a zis si M3ryro decid dc folosesc dupa punctie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa eu eram dependenta de sport, dar pe perioada stimularii am intrebat daca am voie si mi au spus ca nu. In Optimum chiar la intrare pe partea dreapta vizavi de Starbucks e un magazin cu multe firme printre care si Moncler. Nu se cheama Moncler dar au produse si de la Moncler. O sa vezi ca e dupa Fabrika daca nu ma insel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...