Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mult succes si tie,Alisa!Lili eu am gasit cazare pe booking,mai ieftina decat ce iti recomanda Gabriela dar citeam zilele trecute ca booking nu o sa mai intermedieze cazari in Turcia.Cu medicamentele are dreptate Alisa.Cele de stimulare sunt cam la jumatate de pret acolo fata de noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

sunt noua pe acest forum si va citesc de doua zile toate postarile. as dori sa ajung si eu in Turcia pentru un FIV. Mentionez ca am facut 6 IUI si 2 FIV-uri (5 ET). Am retinut ca trebuie sa iau legatura cu d-na Gabrila, dar pana atunci as vrea sa imi fac cateva analize pe care eu nu le am . Si anume NK-urile, limfocite B,T,- unde pot sa le fac si un nr de telefon (sunt din Mures si aici nu se fac). Cinica Acibadem se afla in partea asiatica sau cea europeana? Aveti un nr. de contact la clinica?

imi cer scuze ca v-am bombardat cu atatea intrebari !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit,Loredana.Cred ca cel mai bine este sa iei legatura cu Acibadem Bucuresti,respectiv cu Gabriela Maltezeanu,ea poate sa iti dea toate informatiile de care ai nevoie.Analiza pt nk eu am facut-o si in Ro,la synevo,imunofenotipare limfocitara se numeste .Am facut-o si in Turcia pt ca acolo analiza cuprinde si raportul th1/th2.Poti merge in Turcia initial pt o consultatie si eventual sa faci acolo si nk(atentie doar martea se recolteaza pt ea in zilele 8-9 ale ciclului) sau poti sa o faci aici si sa mergi direct pt fiv.Clinica e in partea asiatica,in Kadikoy.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit, Loredana și mult succes! Eu am facut NK-urile din sange și din uter la WELLBORN, stiu că din sange se fac și la Synevo.

Referitor la raportul TH1/TH2 nu stiu unde sau daca se face în România, eu am facut la Acibadem. 

Clinica este în partea asiatica iar contactul cu ei se realizeaza prin Gabriela, cel putin asa am facut eu. ( numărul Gabrielei îl gaseti pe site-ul Acibaden din România.)

 Când vrei sa mergi la Fiv?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri!

am vorbit cu d-na Gabriela ieri. Eu merg in Istambul la sfarsitul lunii mai sau inceputul lui iunie. Si as dori sa merg la o consultatie la d-nul dr. sa vad daca in cazul meu mai e nevoie de analize suplimentare. Am trombofilie MTHFR de tip C677T homozigota, anticorpi antitiroidieni si anticorpi antispermatici. Am la activ 6 IUI si 2 FIV - uri cu 5 ET (embrioni de z 3). dar nu am NK-urile facute si cred ca e o analiza importanta in cazul meu. AMH-ul e 1,48. Cariotipi OK, Spermograma buna.

 

Alisa eu as vrea daca totul e OK sa merg in august sau septembrie pentru FIV...nuprea mai avem timp de pierdut, fac 40 ani anul acesta.

Doamne ajuta pe toate fetele!

va pup si va multumesc inca odata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...