Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

12 motive pentru care imi pare rau ca nu am scris intr-un jurnal de sarcina


Recommended Posts

  • Administrators

12 motive pentru care imi pare rau ca nu am scris intr-un jurnal de sarcina

 

Jurnalul de sarcina poate fi pentru orice femeie insarcinata prima conversatie intre sufletul ei si bebelusul care creste in burtica ei.

 

O mamica manager - mamica de doua ori, ne impartaseste cu sinceritate de ce regreta ca nu a tinut un jurnal de sarcina. Printre altele, acum stie ca un jurnal de sarcina ar fi conectat-o mai bine cu realitatea sarcinii, ar fi avut mai multa grija de sanatatea ei si ar fi avut o sursa unica de amintiri speciale. Tine si tu un jurnal de sarcina la Desprecopii.
Citeste 12 motive pentru care poti regreta ca nu tii un jurnal de sarcina.

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/jurnal-de-sarcina-regret-782016.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici eu nu am un jurnal de sarcina... Dar nu-mi pare rau, nici nu stiu ce as fi putut scrie, mi-a mai crescut burta 1 cm, am mai luat un kg... De miscat copilul, am amintirile... Si am toate ecografiile de la medic, si buletinele de la morfologiile fetale...

 

Insa am cate un caiet/ copil  in care am notat tot: de la greutate, inaltime, cuvinte pe care le spunea copilul, mancare diverse lucruri pana in zilele noastre cand mai notez ce ne mai spun la sedinte, roluri la serbare, rechizite necesare etc, inclusiv inaltimea si greutatea le mai notez, normal, ca la intervale mult mai mari decat in primii ani de viata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...