Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lizzy are cam 6900 si 62cm (de la 3690 si 50cm), dar are funduletul mare se pare. Kg de pe scutece nu mi s-au potrivit nici la Manu :) La Mihnea au mers. O fi chestie de fetite

Nu ia bine in greutate, si de la 2 la 3 luni a fost sub greutatea minima si de la 3 la 4 va fi sub greutatea minima (pana acum a luat cam 500-600g si mai e fix o saptamana pana face 4 luni)

 

Pana la 9kg sunt pampers 3, dar nu cred sa fie multi bebelusi sa intre la 9kg in ei...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pediatrul spune ca la 4 luni ar trebui sa își dubleze greutatea de la naștere. Dacă e așa nu ar trebui sa va faceți griji privind greutatea bebeilor. Fata mea are 6600 la 4 luni...și arata bine...nu e nici mica dar nici prea dezvoltată. În parc am tot văzut bebei mult prea dezvoltați pentru vârsta lor...probabil ca laptele praf e de vina...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

După dublare ar trebui sa aiba 7380, nu ia 500g intr-o saptamana. Dar pediatra mi-a zis ca la dublare se pune prima cifra, deci sa facă 6, și e ok

 

Sunt și bebei alăptați super grăsuni. Eu știu un băiețel cu 11-12kg la 7 luni. În ianuarie face 10 ani și nu e deloc pufos.

 

Eu cred ca tine de copii, nu de alaptat (doar dacă nu e destul lapte) sau lapte praf

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poohy, oricum ce grasiti la nastere merg mai prost ca luat in greutate ulterior. Prematurii iau cel mai spectaculos:).

Eu nu stiu de ce tine ca la noi a luat cam 1400 in prima luna si in a treia nu cred ca a ajunj la 800 g, aceeasi mamica cu laptic. Sanatosi sa fie ca in rest chiar nu conteaza!

Are vreun bebic dintuci?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Anca,inca ii vin pampersi nr 3,sunt la 9 kg,nu am avut probleme cu ei în afara mirosului,de aceea o să i schimb,nu mai stiu ce greutate are Sara,am zis să o cântăresc în seara asta,nu vreau sa ma stresez cu greutatea,ea aproape si a triplat o,am o problema cu lungimea,nu stiu cum sa o măsor:(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina înseamnă ca a mea are funduletul cel mai mare :) Și în lungime îi sunt mici, abia acoperă poponeata :)

 

Așa o fi Ooka, dar eu sunt obișnuită cu M&M, care au crescut ca Fat Frumos și Ileana Cosanzeana :)))) Sănătoasă vreau sa fie și eu, ma mai stresez cu scaunele și hemangioamele ei...

 

Dinți nu avem dar sigur o deranjează gingiile. Ca o sa îi iasă peste o luna sau 2-3-4-5 nu știu, ca nu e regula..m

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...