Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Simona, la tei e alta varianta de vaccin, sau acum se găsește chiar hexacima? Mi-a zis și mie medicul de familie ca nu se știe când o sa facem vaccinul de la 4 luni ca nu îl are. Nici nu știu de fapt dacă Lizzy îl poate face... Ooka, habar nu am cu cine face... Dar a auzit ca sunt și cursuri de design vestimentar și acum face tam-tam ca vrea și acolo. Am zis ca mai intai vedem dacă îi place la desen.. În octombrie trebuie sa vorbesc și pentru germana măcar la Mihnea, ca asta face la școală și noi nu stim

 

Poohy, e chear vaccinul hexacima! Pe site scrie stoc 0 dar o sa mă duc pana acolo sa văd dacă au în farmacie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate face cu Elena daca e la incepatori. Revin maine cu detalii :) Manu oriunde e vorba de pictura se simte ca un peste in apa, cel putin pana acum asa a fost

 

Lizzy a inceput iar sa faca seara mici crize de ceva, nu stiu ce. Crize de plans, nu vrea sa manance, si o tine asa cam 20-30 de minute, in timpul asta plansul se transforma in plans de foame (nu ca ar fi diferit), cand imi dau seama, mananca si adoarme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, daca pe site la farmacia Tei scrie ca nu au vaccinul, nu il au nici in farmacie. Eu am luat de la ei varianta cu 2 vaccinuri, acum insa nu o mai au nici pe aceea. 

 

Poohy, sper sa nu fie nicio problema cu Lizzy! Si Matei a inceput sa fie mult mai plangacios, o fi vreun puseu? Este si foarte sperios, daca vorbim un pic mai tare sau facem o mișcare mai brusca il apuca plânsul. Nu mai vrea sa stea singur nicio secunda, a trebuit sa apelez la ajutorul mamei seara cand se întoarce Natalia de la afterschool, altfel nu mai reușeam sa o mai bag si pe ea in seama deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa ma gandesc ca o deranjeaza gingiile. Azi a inceput sa faca la fel si peste zi, a mancat cu greu aseara la 22:30, peste noapte la 12:30 o repriza apoi a marait pana la 1:30 cand a mancat a doua repriza, la 5:30 a mancat, s-a trezit la 9:30 si nu voia sa manance deloc. I-am masat un pic gingiile (pentru ca ea roade tot, mai ales carpe, tot timpul vrea sa roada ceva si sa maraie - dar fara lapte), si a acceptat sa manance pe la 10:30. Aseara la 22:30 tot dupa masatul gingiilor a acceptat sa manance.

Cum lui Mihnea i-au iesit dintii la 4 luni ma gandesc ca are cum, desi nu se simte nimic la mana.

 

Mai am o intrebare : voi aveti probleme cu pampersii? Pana acum i-am luat Pampers Premium si am fost foarte multumita. Suntem la numarul 3. Nu a gasit sotul Premium si a luat Pampers normal, si fiecare scaun iese afara ca ii sunt mici. Acum mi-a luat iar Premium, dar si aici mai ies afara, cred ca ii raman si astia mici - si e cea mai mare masura (de Premium). Pampers-ul normal nu m-a incantat, nici daca ii iau 4. Recomandati altceva (care sa tina scaunele sa nu mai iasa afara, si la masura ma gandesc de fetite, ca au funduletul mai mare :D)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poohy, eu folosesc de cand s-a nascut scutece Babylove de la DM. Imi plac mai mult decat Pampers mai ales pentru ca nu au acel miros de chimicale.

 

Poate trece printr-un puseu de crestere.

 

Chiar ma gandeam aseara ca pt dureri gingivale la cel mare am folosit Camilia de la Boiron. Nu inteleg de ce nu se gaseste si la noi :(

Edit: am gasit ca pot comanda camilia pe iherb.com. poate incerc. Aa vad cost transp.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea isi molfaie manutzele. Cred ca se plictiseste :)) , ca nu pare sa fie de la dinti.

 

Ieri a plans (de fapt urlat) vreo 15 min fara sa o pot linisti in vreun fel. Aproape ca nu mai putea respira de la atata urlat, ea care e o cumintica. Ori s-a speriat de mama care a venit pe la noi si a vorbit cu ea mai alert in conditiile in care tocmai se trezise ori a deranjat-o parfumul ei (eu nu folosesc cand sunt cu ea si nici mama cand sta la noi).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...