Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sofat profi


Recommended Posts

De curand mi s-a pus o pata.

 

Imi place la nebunie sofatul si (imi place sa...) cred ca o fac foarte bine. Dar mi-ar placea mai mult. Am ocazia la munca sa ma zbantzui cu masina destul de mult, dar parca nu-mi mai e suficient.

 

As vrea sa particip la un raliu..... dar mi se pare evident ca nu va pune nimeni in mana mea cheile unei masini de concurs.... 

 

Asa ca m-am gandit sa caut pe undeva niste cursuri de pilot. Am gasit niste cursuri la scoala lui Titi Aur, dar cele de condus defensiv (cele ieftine) nu sunt sigura ca se muleaza pe profilul meu, iar cele de piloti sunt scumpe.

 

Aveti ceva sfaturi? Ati absolvit vreun astfel de curs? A fost util? 

Mi-ar placea orice informatii.

 

Sunt mai inclinata spre terenul accidentat, adica o liniuta pe pista e ok, la fel nitel drifting, dar prefer hartoapele, baltile de noroi, pantele abrupte care te solicita.... Mi-am bagat masinuta in tot felul de hatisuri, dar e masina de serie, nu una de concurs, si desi a fost mereu la inaltime, simt ca nu pot scoate mai multe de la ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

black, dar nu poti participa la un raliu, chiar si pe o mica portiune din traseu, in calitate de insotitor de bord ? macar iti faci idee cum e si daca ai putea face fata...zic si eu...

cursuri de condus defensiv la titi aur au facut cativa colegi de-ai mei, ia sa-i intreb eu daca le-a placut, daca le-a fost de folos si daca au avut parte si de ceva adrenalina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa gasesc pe cineva destul de nebun ca sa ma ia copilot, si in plus, trebuie sa ma abtin sa-i dau indicatii despre schimbat viteze! [:D], ca daca ma face pieton, iti spun sincer ca nu-mi place noroiul luat la pas.... il prefer adunat in striatiile pneurilor si sub forma de stropi sau placinte pe parbriz!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...